Truvia Motors (Constanta) ex-dealer

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    eu unul nu ma pot pronunta. ce zici tu acolo suna foarte "naspa". s-o fi schimbat echipa manageriala intre timp, ca primele postari le erau foarte favorabile
    sigpic http://hondafan.etp.ro/gallery/v/danp/Jazz/

    Comment


    • #32
      Echipa manageriala?????????????????????????????? N-am vazut nimic de genul... Doar un "patron".

      Comment


      • #33
        Cred ca ai nimerit la serviceul agreat de cei de la Truvia. Pentru ca nu au service propriu colaboreaza cu "patronul" . Nu stiu in ce relatii mai sunt baietii de la Truvia cu respectivul... Oricum, cam jenant :|

        Comment


        • #34
          Asa imi inchipui. Practic, service-ul era un modul ca un garaj acolo si o curte. Cu toate ca unii lucratori de acolo au fost ok, nu as vrea sa repet in viata mea o asa experienta.
          Multumesc, Georg, pentru completare!

          Comment


          • #35
            Originally posted by vtin View Post
            Asa imi inchipui. Practic, service-ul era un modul ca un garaj acolo si o curte. Cu toate ca unii lucratori de acolo au fost ok, nu as vrea sa repet in viata mea o asa experienta.
            Multumesc, Georg, pentru completare!
            Subscriu celor spuse de Georg, service-ul Honda din Constanta este cu termen temporar pana la finalizarea 3S-ului, ce va fi siutuat (luati-o ca informatie neoficiala) la iesirea din Constanta in spre localitatea Valul Lui Traian.

            Cel mai probabil persoana cu care ai avut acea experienta nu este nici angajat, nici patron al dealerului Honda din Constanta, Truvia Motors SRL, ci doar patronul service-ului in care cei de la Truvia au inchiriat spatiu pentru service-ul temporar.

            Nu stiu daca toate aceste informatii te ajuta cu ceva insa sper ca macar a mai ridicat un pic imaginea negativa aruncata pe colegii nostri de la Honda Constanta.

            Mentionez ca am facut parte din aceasta echipa si pot garanta pentru profesionalismul si eforturile depuse de reala echipa Honda Constanta, pentru a oferii servicii cat mai bune.
            Honda_Village
            Junior Member
            Last edited by Honda_Village; 24-07-09, 17:15.

            Comment


            • #36
              dealer Honda din Canada ???
              cool
              bine ai venit !
              Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
              ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

              Comment


              • #37
                merci tokyodream! bine v-am regasit pe toti!

                Comment


                • #38
                  fara suparare, poti aduce/trimite masini in tara ?
                  ce modele ?
                  multumesc
                  Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                  ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                  Comment


                  • #39
                    tokyodream cred ca mai bine deschidem un nou topic pentru subiectul asta.
                    Ma poti ajuta? Merci anticipat!

                    Comment


                    • #40
                      Intrati aici:

                      http://www.hondafan.ro/forum/forumdisplay.php?f=106

                      Dati sus stanga NEW THREAD , completati TITLUL si ca prim mesaj, datele de contact!

                      BAFTA !
                      Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                      ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by Honda_Village View Post
                        Subscriu celor spuse de Georg, service-ul Honda din Constanta este cu termen temporar pana la finalizarea 3S-ului, ce va fi siutuat (luati-o ca informatie neoficiala) la iesirea din Constanta in spre localitatea Valul Lui Traian.

                        Cel mai probabil persoana cu care ai avut acea experienta nu este nici angajat, nici patron al dealerului Honda din Constanta, Truvia Motors SRL, ci doar patronul service-ului in care cei de la Truvia au inchiriat spatiu pentru service-ul temporar.

                        Nu stiu daca toate aceste informatii te ajuta cu ceva insa sper ca macar a mai ridicat un pic imaginea negativa aruncata pe colegii nostri de la Honda Constanta.

                        Mentionez ca am facut parte din aceasta echipa si pot garanta pentru profesionalismul si eforturile depuse de reala echipa Honda Constanta, pentru a oferii servicii cat mai bune.
                        Multumesc pentru lamuririle oferite! Ar fi fost bine sa fi stiut tot ceea ce ai spus in randurile de mai sus cu ceva timp inainte sa fi trecut prin experienta neplacuta.
                        Ma bucur foarte mult ca ni te-ai alaturat!

                        Comment


                        • #42
                          Confirm si eu cele spuse de Honda_village constantean fiind . Singurul lor minus este ca au vrut sa deschida o reprezentanta Honda oficiala in orasul Constanta insa a cam venit criza pe la mijlocul investitiei. Partea cu serviceul este cea mai grea am simtit-o pe pielea mea (in acest moment eu nu merg decat la asko ptr revizii noroc ca sunt din 20 in 20 de mii de km). Sa speram insa ca baietii din Constanta, care cel putin la showroom cam dau clasa multor ”reprezentante” din Buc, vor rezolva si problema unui service OFICIAL pentru ca honde vechi si noi cam sunt in CTA.
                          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v...al+blue+pearl/

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by Nomercu View Post
                            Confirm si eu cele spuse de Honda_village constantean fiind . .
                            ...eu nu merg decat la asko ptr revizii noroc ca sunt din 20 in 20 de mii de km). Sa speram insa ca baietii din Constanta, care cel putin la showroom cam dau clasa multor ”reprezentante” din Buc, vor rezolva si problema unui service OFICIAL pentru ca honde vechi si noi cam sunt in CTA.
                            Si eu confirm profesionalismul celor de la Truvia. Am colaborat chiar cu Alex Jinga si nu am decat cuvinte de lauda pentru echipa de acolo (chiar daca pana la urma nu am cumparat de la ei... )... apropo, d-le Jinga felicitari pentru promovare... e cale lunga pana in Canada ...
                            @vtin : din pacate service-ul Honda din Constanta nu e terminat, asa ca momentan au o intelegere cu acest service de care te-ai lovit tu. Nu cumva este pe str. Baba Novac, imediat cum iesi de pe varianta/centura (adica Bd. Aurel Vlaicu ... ??).

                            @Nomercu : de ce nu mergi la Mara Motors pentru revizii??? de ce tocmai la Bucuresti?
                            Honda Jazz '09, Deep Violet Pearl...
                            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/scooby29/
                            Numele japonez: 秋本 Akimoto (true autumn) 海斗 Kaito (big dipper of the ocean)

                            Comment


                            • #44
                              O experienta destul de neplacuta am avut si eu ce asa-zisul service autorizat Honda. Am avut un mic incident cu un caine aflat accidental pe sosea si am cam sifonat bara fata a autoturismului. Masina fiind achizitionata de la dealerul Mara Motors din Braila am decis ca, afland ca a fost deschis acest service mult asteptat in Constanta, operatia de schimbare a barii si a unui proiector din bara sa o efectuez la dansii. A fost o decizie foarte neinspirata. Trecand peste pretul destul de piperat al devizului, ceea ce este mai important este ca, eu neputand efectua receptia masinii la iesirea din reparatie, acest lucru l-a facut sotia mea. Nestiind cum se lucreaza in Romania, ea nu a verificat calitatea lucrarilor efectuate si a semnat devizul fara probleme. Cand am verificat eu masina mai temeinic am constatat ca:
                              - bara nu este montata corespunzator, existand un luft vizibil intre ea si caroserie;
                              - proiectorul nou montat prezenta urme de fortare vizibila cu surubelnita, ceea ce "atesta" calitatea serviciilor si pregatirea profesionala a mecanicilor;
                              - grila de ventilatie de pe bara era desprinsa.
                              Cam atat despre ei, si aveti grija daca doriti sa efectuati operatiuni la ei, mai bine sa ii evitati.

                              Comment


                              • #45
                                Au un serviciu buyback acum sau ceva detalii stie cineva?
                                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v...al+blue+pearl/

                                Comment

                                Working...
                                X