Intalnirile Nationale HONDAFAN - discutii generale

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by KMR View Post
    De ce parte a organizarii sa se ocupe ? De cazare si masa ? Ca de restul nu cred ca gasim firme sa se bage. Sa nu uitam ca firma de organizare va vrea bani si eu n-am vazut inca vreo firma in tara de care sa fiu multumit. E doar o opinie.
    Eu am vazut firme destul de competente, cel putin cea care a organizat teambuildingul la noi a fost super tare.
    Honda Civic 5D 2.2 i-CTDi Executive, Black
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/lng/
    Video Sharing: http://www.webtube.ro/

    Comment


    • #17
      MARCUS se ocupa cu asa ceva......anul trecut a fost la deschiderea PRAKTICKER ERA si era super
      vorbiti cu el
      Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
      ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

      Comment


      • #18
        http://www.dracul.ro

        De asta v-am tot zis eu!

        mod edit: acum link-ul e bun
        Doc
        Hondafan Member
        Last edited by Doc; 12-10-09, 12:46.
        Ex: Civic FK2 - Champagne Silver
        Nissan Juke nismo - Pearl White

        If you need to move, you drop a cog or two, then hammer the loud pedal - instant grin factor 5

        Comment


        • #19
          Locul e frumos dar capacitatea de cazare e mica ( vreo 30 camere ) in total
          I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
          My cars:

          '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
          '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
          '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
          '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
          EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
          EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
          EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
          EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
          EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
          EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

          Comment


          • #20
            Este pensiunea + centrul ecvestru (care e 100m mai in spate) deci 46 de camere.
            Ex: Civic FK2 - Champagne Silver
            Nissan Juke nismo - Pearl White

            If you need to move, you drop a cog or two, then hammer the loud pedal - instant grin factor 5

            Comment


            • #21
              Mai este un thread deschis pe tema asta...le unim?
              http://www.hondafan.ro/forum/showthread.php?t=5797

              Şi eu am participat la un team-building organizat de o firmă specializată şi totul a ieşit destul de bine, cu excepţia unui accident cu ATV-ul, dar asta s-a datorat şoferului. Este adevărat că se majorează costurile de participare care şi-aşa nu au fost mici la nicio Naţională.

              Dacă pe viitor nu vom apela la o asfel de firmă, obligatoriu trebuie să se ocupe unul sau mai mulţi membri de organizare. Nu mai ţine cu stabilirea programului ad-hoc pentru că pierdem foarte mult timp, pierdem potenţiali participanţi (poate că unii sunt interesaţi doar de un anumit eveniment cum ar fi şedinţa foto sau mersul în coloană şi vor veni special pentru aceasta).

              Se pot desemna anumite sarcini cum ar fi: unul se ocupă de cazare, altul de program/entertainment, altcineva se ocupă de promoţionale, etc. ... cheltuielile ce ţin de organizare în general, plus costurile promoţionalelor se pot acoperi prin introducerea unei taxe de participare.
              CR-V e:HEV
              JAZZ GD1 CVT
              Ex: CR-V RE6

              Ex: RDX TB1
              Ex: Civic FD1

              Ex - JAZZ GD1
              Ex - ACCORD Type-R
              Ex - DEL SOL EH6

              Comment


              • #22
                Stiam eu ca mai e unul inceput . Uneste-le, normal.
                I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                My cars:

                '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                Comment


                • #23
                  Asta cu liniute, drift, indemanare se pot rezolva in parcarea unui supermarket, parcare TIR asfaltata de langa un DN, important este sa se vb cu politia - cred ca asa este indicat - ca sa nu ne trezim cu "curcanii" pe cap.
                  Oricum daca se stabileste o data pentru nationala pe la inceputul anului viitor aceste lucruri se pot rezolva.
                  Mie mi-ar placea sa urmam un program asemanator cu acesta:
                  Vineri - Ora 14 sosire (marea majoritatii pot ajunge pana in acea ora)
                  - Ora 15-16 masa pranz
                  - Orele 16-19 socializare
                  - Ora 20 Conferinta - sper sa vina si din partea importatorilor/reprezentantelor cate cineva - in care sa se prezinte noutati (masini, tehnica...promotii etc in genul celui care a venit cu INSIGHT-ul la Albac)
                  Sambata - Ora 9 mic dejun
                  - Ora 10:30 plecare catre probe indemanare etc, cu premii pentru castigatori (materiale promotionale - adica de valoare simbolica: tricouri, sepci, detailing, revizii, schimburi ulei....si inca f multe, poate unele oferite de reprezentantii Honda (Asko, Carpati, Ati.........ca numai pe astia ii stiu eu )
                  - Ora 15 masa pranz
                  - Ora 16:30 sedinta foto
                  - Ora 18 socializare, discutii + Cina
                  Duminica - Ora 9 mic dejun
                  - Ora 10:30 program de voie cu plecare.

                  Promit ca voi veni eu cu cate o cupa pentru locul I de la fiecare proba, stantata cu "HONDA - Intalnirea Nationala 2010 #LOCATIE#, Locul I".
                  Sunt constient ca apeland la o companie privata pentru organizarea acestui eveniment ar urca pretul la peste 500 RON/ persoana...acesta fiind un impediment poate pentru unii membri asa ca acest aspect nu trebuie neglijat.
                  La nationala fiecare ar trebui sa aiba tricou cu HONDA ecuson cu numele si nick-ul de la forum....recunosc ca nici eu nu am dar data viitoare nu mai vin nepregatit.
                  Ex - Honda CIVIC 5D 1.8 M/T SPORT - Milano Red
                  In cautare de altceva

                  Comment


                  • #24
                    Pantera facuse ecusoane cu HONDAFAN anul trecut
                    Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                    ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                    Comment


                    • #25
                      Eu l-am avut la mine dar l-am si pierdut, iar l-am gasit. Ma tot intreba lumea daca eu sunt organizatorul pt ca eram singurul cu ecuson.
                      Honda Civic 5D 2008 - 1.8 M/T Galaxy Gray
                      sigpic
                      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/bgdsta/

                      Comment


                      • #26
                        Nu erai singur.... al meu era in buzunar.... n-am vazut pe nimeni cu ecusonu de gat, asa ca nici eu nu l-am mai scos
                        Ex: Civic FK2 - Champagne Silver
                        Nissan Juke nismo - Pearl White

                        If you need to move, you drop a cog or two, then hammer the loud pedal - instant grin factor 5

                        Comment


                        • #27
                          Parerea mea este ca trebuie stabilit un program fix asa cum se zicea si mai devreme,cu o logistica bine pusa la punct.Stie omul ce are de facut , samd,poate pe unii ii intereseaza anumite activitati si pe altii nu.De exemplu eu aveam la mine niste produse Meguiars pe care nu am apucat sa le arat la cei interesati (la cat am stat impreuna nici nu aveam cum).KMR,pana la urma am reusit cu Delphi - acest Picasso al Hondafan sa pictez urma de piatra de pe bara fata folosind vopseaua de retus.De fapt el a pictat,lucru pentru care ii multumesc si aici.
                          danes.ro mi se pare o locatie de vis, de mult am vrut sa ajung acolo,are votul meu pentru o eventuala viitoare intalnire.
                          '08 Honda Civic Sedan 1,8 ES M/T , Neutron Blue
                          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/dungatu/
                          Ochi pentru ochi...iar lumea va sfarsi oarba.

                          Comment


                          • #28
                            Eu ma ocup de evenimente si nu numai. Ideea e ca eu pot sa renunt la onorariul meu dar ai costuri legate de ce vrei sa faci acolo. Orice distractie costa mai mult sau mai putin in functie de logistica implicata!

                            Va sprijin cu tot ce pot!
                            Ce este TOTUL? Nimic... Dar NIMICUL?... Totul este!... Pentru ca din Nimic se naste Totul!...
                            ... mi s-a parut interesant, d-aia am si scris-o aici...

                            www.astrocafe.ro! Aruncati o privire acolo! S-ar putea sa va inspire!

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by KMR View Post
                              De ce parte a organizarii sa se ocupe ? De cazare si masa ? Ca de restul nu cred ca gasim firme sa se bage. Sa nu uitam ca firma de organizare va vrea bani si eu n-am vazut inca vreo firma in tara de care sa fiu multumit. E doar o opinie.
                              Asta pentru ca n-ai lucrat cu mine...! :-))) Glumesc! Nu ma ocup foarte tare de team buildinguri dar am prieteni care o fac! Eu ma ocup in general de partea de entertainment si tot ce tine de tehnica necesara!
                              Ce este TOTUL? Nimic... Dar NIMICUL?... Totul este!... Pentru ca din Nimic se naste Totul!...
                              ... mi s-a parut interesant, d-aia am si scris-o aici...

                              www.astrocafe.ro! Aruncati o privire acolo! S-ar putea sa va inspire!

                              Comment


                              • #30
                                ar fi dragut sa introducem ceva tiroliana pt intalnirea viitoare, stiu sigur ca sunt multi amatori
                                Carpe diem!
                                Watch me: http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Alina_Jazz/

                                Comment

                                Working...
                                X