MICKEMAUS: '08 Honda Civic Sedan 1.8i ES M/T, Neutron Blue

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    aaaa.....in maybach n-am urcat...in bentley nici atat. maine mi-as lua una dar.....nu-mi permit.....n-am bani sa platesc sofer ca eu sa stau in stanga spate............ avand in vedere ca trec de la logan la masina asta pe care nici test drive nu am facut........mai conteaza modelele mentionate?
    @seth sigur si-au schimbat numerele dupa ce ai vb cu ei ca sa nu-i mai sune si altii dupa ce te-au vazut
    Honda HRV 1.5 M/T, White Orchid Pearl

    Comment


    • #32
      http://www.albinoblacksheep.com/flash/honda
      Mi se pare bestiala reclama asta. daca ati mai vazut nu dati cu pietre. mie unul mi se pare bestiala. cica e facuta fara computer si a iesit toata dupa a 606 dubla parca ziceau acolo.
      Honda HRV 1.5 M/T, White Orchid Pearl

      Comment


      • #33
        dragilor......de 1 ora ma confrunt cu tehnologia ). am ceva drumuri de facut si apoi va spun primele impresii.
        Honda HRV 1.5 M/T, White Orchid Pearl

        Comment


        • #34
          Dupa o zi de stat in masinuta pot spune ca e fantastica. Am facut un drum pana la Campina, apoi Sinaia, Targoviste si m-am oprit la Gaesti la babaci ca de, sa vada si ei jucaria. De dimineata cand m-am trezit am urcat frumos in ea cu manualul de rigoare sa setez diverse chestii, cu toate ca prezentarea facuta la livrare a fost ca la scoala(eram si eu entuziasmat si poate am scapat unele chestii).Imi place cum merge. Pot zice ca m-a uns pe suflet. De la tinuta de drum pana la felul in care faci depasirile.....Traseul facut este de vreo 300 si ceva de km. cand am iesit cu ea pe poarta dealer-ului indica un consum de 15l/100km si avea 5 sau 6 km la bord, iar cand am ajuns acasa la babaci indica 6.8l/100km. Ma oftic un pic ca a plouat noaptea trecuta si n-am apucat sa-i fac poze, dar e timp si pentru asta(stiu pe cineva aici care o sa zica ca parca o stie de undeva). Toate cele bune
          Honda HRV 1.5 M/T, White Orchid Pearl

          Comment


          • #35
            Pai cand ai putini km facuti de la resetare, consumul variaza foarte usor.
            La mine, dupa ce alimentez, cand am vreo 2-3 km facuti imi arata consum de 18-19%. Cand ajung pe la 20km deja se stabilizeaza la un 9.5-10 si acolo oscileaza foarte putin.
            Oricum, sa ai parte de masinutza.
            ......*** HD-08-EFK ***...... .. .....*** HD-12-DEE ***
            ..........Daca ma claxonezi in trafic am sa iti spun ce a zis Clarkson despre masina ta !!!

            Comment


            • #36
              am prins un moment azi cand eram in vizita la cineva si am facut cateva poze. scuzati eventualele noroace de pe bara din fata. o alta observatie ar fi ca merita ceva pus pe praguri. daca nu ornamentele originale altceva colant nu stiu. adica e cam asa ca la biserica unde tre sa pasesti peste prag(daca la biserica e superstitie la honda e necesar sa sari parleazul). si sa ai grija sa repeti la fiecare care se urca sa sara pragul e greu
              http://picasaweb.google.ro/mihaistroe08/Honda#
              mickemaus
              Senior Member
              Last edited by mickemaus; 20-10-08, 12:03.
              Honda HRV 1.5 M/T, White Orchid Pearl

              Comment


              • #37
                Originally posted by claudiuc View Post
                550 + TVA-ul pus de firma de leasing :S
                La mine a fost 1850 RON(platiti in 14.oct.2008).Deci te-au usurat de 350 RON astia de la firma.
                '08 Honda Civic 5D 1.8 MT Sport 140hp i-VTEC Nighthawk Black Pearl
                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/babaus/ +sticker
                Dacia Super Nova de vanzare
                Cauciucuri + jante de vanzare

                Comment


                • #38
                  Astazi doamna Honda a primit incaltari de iarna. DUNLOP WINTER SPORT M3. 369 lei/buc. Sper sa fie OK.
                  Honda HRV 1.5 M/T, White Orchid Pearl

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by babaus View Post
                    La mine a fost 1850 RON(platiti in 14.oct.2008).Deci te-au usurat de 350 RON astia de la firma.
                    Mda, nu e chiar asa mare tragedie, masina fiind pe firma, dar parca nu mi se pare corect sa creditez firma de leasing cu 100 euro...

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by mickemaus View Post
                      Astazi doamna Honda a primit incaltari de iarna. DUNLOP WINTER SPORT M3. 369 lei/buc. Sper sa fie OK.
                      Le-ai pus pe jentile vechi sau aveai altele?

                      BTW,nu e un pic cam devreme?
                      My baby blue
                      '08 Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Neutron Blue

                      Comment


                      • #41
                        Sa te poarte fara probleme!
                        369/buc - de unde? Presupun ca sunt 205/55R16.
                        '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

                        Comment


                        • #42
                          Le-am pus pe jantele "vechi"(care au 3 sapt si ceva, inca mai am numere rosii). le-am luat de aici
                          http://www.anvelopa-janta.ro/anvelop...5R16-3325.html cu montaj echilibrat si alte chestii gratuit.
                          radea omu' care le-a facut ca ultima n-a trebuit "plumbuita".
                          Nu sti daca e devreme sau nu. S-a cam racit vremea si am zis ca daca am pris niste bani sa-i dau pe ceva util. Ma bucur ca a fost frumos si n-au fost nici alea de le-am schimbat mozolite. Oricum le-au pus oamenii pe fiecare in saculetul ei la sfarsit cand le-am luat.
                          nu stiu daca linkul ala se considera reclama.
                          Honda HRV 1.5 M/T, White Orchid Pearl

                          Comment


                          • #43
                            Astazi ar trebui sa vina si numerele prin curier de la leasing. Se pare ca nu am avut ghinionul unor colegi de forum care au avut neplaceri cu Romstalul. Autorizatia expira pe 15.10.2008. Chiar sunt curios ce combinatie de numere o sa primesc. Apropo se mai dau cumva numere din acelea cu data la coada la leasing sau s-a renuntat la idee?. Cert e ca astazi ar trebui sa intre in randul lumii.
                            Honda HRV 1.5 M/T, White Orchid Pearl

                            Comment


                            • #44
                              Gata a venit curierul. De astazi in trafic mickemaus va fi recunoscut cu B-94-EGW. Am avut in pachet si suporti de numere inscriptionati cu Romstal Leasing. O sa-i tin de rezerva. Dau o fuga sa fac rovigneta si sa vad daca gasesc suport de plastic pt talon.
                              Honda HRV 1.5 M/T, White Orchid Pearl

                              Comment


                              • #45
                                Totusi ceva idei unde se poate gasi coperta pt talon? am intrebat pe la librariile de pe langa mine si nu au
                                Honda HRV 1.5 M/T, White Orchid Pearl

                                Comment

                                Working...
                                X