MICKEMAUS: '08 Honda Civic Sedan 1.8i ES M/T, Neutron Blue

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by mickemaus View Post
    22 mil? dar cat a iesit in euro?
    Tot atat am dat si eu ca idiotii de la rar nu mi-au trecut filtrul de particule pe carte!
    Trebuia sa platesc 17 si umpik dar mai dura 2 saptamani ca nu merge asa oricum la rar. Programare dom'le ca sa punem stampila

    Si eu sper tare mult sa ii recuperez si poate pun o folie pe ea sau o vopsea de Doamne ajuta..
    ......*** HD-08-EFK ***...... .. .....*** HD-12-DEE ***
    ..........Daca ma claxonezi in trafic am sa iti spun ce a zis Clarkson despre masina ta !!!

    Comment


    • #17
      Dar dc leasingul adauga TVA la taxa asta? nu mi se pare corect.Nu se aplica o taxa la alta taxa. Ok daca tot il adauga macar il calculeaza la cursul stabilit la 1 oct anul trecut?
      Honda HRV 1.5 M/T, White Orchid Pearl

      Comment


      • #18
        Da.
        E aceeasi suma in lei pe care o plateste oricine... + TVA ca elibereaza factura.
        Nici mie nu mi se pare corect...dar asta e...
        La mine a fost:
        Taxa: 1796.00 TVA: 341.24 Total: 2137.24 lei
        2008 CL7 2.0 M/T SSE - Black
        2007 Jazz CVT - Blue
        “Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi.” Soichiro Honda
        sigpic

        Comment


        • #19
          Nici mie nu mi se pare corect, dar nu prea ai cu cine sa te intelegi. Ei sustin ca asa e legal (la asigurare spre exemplu nu mi-au pus TVA). Se adauga la taxa pe care o platesc ei (nu isi pun nimic in plus). Ca firma nu e foarte problematic (practic diferenta se compenseaza) dar ca persoana ramai cu banii dati in plus

          Comment


          • #20
            Originally posted by VFX View Post
            Da.
            E aceeasi suma in lei pe care o plateste oricine... + TVA ca elibereaza factura.
            Nici mie nu mi se pare corect...dar asta e...
            La mine a fost:
            Taxa: 1796.00 TVA: 341.24 Total: 2137.24 lei
            Doar pentru ca elibereaza o factura? Dar pot sa-ti zica : du-te omule si achita-ti taxa si vino cu dovada ca ai achitat-o.
            Honda HRV 1.5 M/T, White Orchid Pearl

            Comment


            • #21
              In mod normal taxa trebuie platita de firma de leasing deoarece EA este proprietarul masinii.
              Tu ar trebuii sa le platesti taxa respectiva doar in momentul in care devi proprietarul masinii (cand ai achitat ultima rata sau valuarea reziduala). Din pacate majoritatea(toate) firmelor de leasing te obliga prin contract sa le platesti orice taxa de genul asta.

              Comment


              • #22
                La mine a fost vreo 23 mil taxa + TVA = 28 mil. Trist... dar adevarat ...
                Honda Civic 5D 2.2 i-CTDi Executive, Black
                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/lng/
                Video Sharing: http://www.webtube.ro/

                Comment


                • #23
                  Scump domnule, scump... Dincolo era mai ieftin
                  Nu-ti vine sa ii iei la pumni pe alde Tariceanu si ai lui cand dai o caruta de bani in plus la o masina noua?

                  Comment


                  • #24
                    Ca tot iau ei in calcul durata de viata a unui vehicul, de ce sa nu se plateasca esalonat pe aceasta durata?. la fel ca impozitul anual. dar in acest caz nu mai vin galetile cu bani.
                    Honda HRV 1.5 M/T, White Orchid Pearl

                    Comment


                    • #25
                      discutii despre taxe si firme de leasing in topicuri dedicate domnilor. nu vreau sa ma apuc sa sterg posturi.
                      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        Da am luat-o pe aratura... scuze :P

                        Comment


                        • #27
                          dap. asa e. ne-am incins unde nu trebuia. scuze.
                          Honda HRV 1.5 M/T, White Orchid Pearl

                          Comment


                          • #28
                            Felicitari
                            Avem aceeasi masina si nu pot sa spun decat ca vei fi foarte multumit de ea

                            Sa te bucuri de ea si iti spun eu ca in momentul in care te vei urca la volan vei uita de taxa unori idioti care se cred oameni politici, vei uita toata marlania din trafic si gropile care le vei simti in suflet si te vei bucura de o masinuta foarte foarte draguta

                            Bine, sa nu te astepti acum sa fie maybach sau bentley, dar raportul calitate/pret e excelent.

                            Inca o data felicitari si sa iti stapanesti sanatos minunatia
                            My baby blue
                            '08 Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Neutron Blue

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by tr0ubl3 View Post
                              ....

                              Bine, sa nu te astepti acum sa fie maybach sau bentley, dar raportul calitate/pret e excelent.

                              .....
                              NUU? Pai si mie acum imi spuneti? Tocmai ce il sunasem pe Becali, Catarama si (v)Irinel sa le arat ca am masina mai shmechera decat ale lor.

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by Seth View Post
                                Tocmai ce il sunasem pe Becali, Catarama si (v)Irinel sa le arat ca am masina mai shmechera decat ale lor.
                                Pai si nu ai masina mai smechera decat a lor ?
                                My baby blue
                                '08 Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Neutron Blue

                                Comment

                                Working...
                                X