Problemute

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problemute

    Se pare ca sunt probleme cu afisarea avatarurilor. Desi au dimensiunea optima de 100x100px si cativa kb nu sunt afisate la post-uri cu toate ca in CP apar ok.

    A doua problemuta ar fi ca la editarea mesajelor ora afisata este cu 3h in urma orei Romaniei.
    2008 Honda Accord 2.4 Executive A/T Nighthawk Black Pearl
    I drive way too fast to worry about cholesterol, but never faster than my angel can fly.
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Don+Luciano/accord/

  • #2
    Cu imaginea din avatar am avut si eu probleme, dar vad ca s-a rezolvat.
    Pentru fusul orar parca trebuie selectat din profil ceva pe acolo.
    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

    Comment


    • #3
      Cum pot sa-mi setez contul astfel incat sa nu mai fiu subscribed automat la threadurile in care postez? (Primesc prea multe emailuri de la Hondafan);

      My '08 Civic Sedan 1.8 M/T
      hondacivic.ro
      blog.margescu.ro

      Comment


      • #4
        Te duci pe Threadul care (nu) te (mai) intereseaza...iar sus in dreapta apesi pe "Thread Tools -> unsubscribe to this thread"
        2008 CL7 2.0 M/T SSE - Black
        2007 Jazz CVT - Blue
        “Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi.” Soichiro Honda
        sigpic

        Comment


        • #5
          Ma repet colega pt ca explicasem deja la topicul cu trecerea la VBulletin dar pt tine special:

          In primul rand Thread = Topic, pentru cei care nu stau excelent cu engleza.

          Ca sa nu va deranjeze mailurile trebuie urmati 2 pasi:

          Pasul 1:

          User CP -> Edit Options -> Default Thread Subscription Mode -> selecteaza Do not subscribe

          Pasul 2:

          User CP -> View all suscribed threads (dreapta sus) -> vor aparea threadurile cu subscribe -> Langa Notification sunt niste casute (dreapta mijloc) pt fiecare Thread -> le selectati pe toate (sau doar pe cele la care nu vreti sa primiti notificari la posturi noi) -> Se selecteaza din drop-down list-ul de jos "Delete Subscription" apoi se apasa pe butonul "Go"

          Cam asta e treaba
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • #6
            Sau si mai simplu,....in mesaj iti apare To unsubscribe from ALL threads, please visit this page:
            2008 Honda Accord 2.4 Executive A/T Nighthawk Black Pearl
            I drive way too fast to worry about cholesterol, but never faster than my angel can fly.
            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Don+Luciano/accord/

            Comment


            • #7
              Asta era. Mersi!

              Originally posted by ticker View Post
              User CP -> Edit Options -> Default Thread Subscription Mode -> selecteaza Do not subscribe

              My '08 Civic Sedan 1.8 M/T
              hondacivic.ro
              blog.margescu.ro

              Comment


              • #8
                dar faza cu avataru' cum se rezolva?:P ca si io se pare ca am aceeasi problema..poate-si revine mai tarziu...dar...
                I don't care about other cars , i just love my Honda

                Comment


                • #9
                  Eu am facut o poza putin mai mica de marimea maxima si uite ca a mers.
                  HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                  Comment


                  • #10
                    sa incerc si io atunci ...
                    LE cu toate ac poza veche era 93x57 a 2a am facut-o 81x50 si tot nu merge...imi arata in profile avatarul dar in posturi...nuopz sa incerc sa-l fac mai dreptunghiular sau nici nuj ... anyway mai incerc
                    I don't care about other cars , i just love my Honda

                    Comment


                    • #11
                      Incearca in UserCP -> Edit Options si in "zona" Thread Display Optionssa ai bifat Show Avatars
                      2008 CL7 2.0 M/T SSE - Black
                      2007 Jazz CVT - Blue
                      “Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi.” Soichiro Honda
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        VFX e bifat :P
                        LE ...am mai marit , apoi micsorat avataru' in fn nujtiu ce i-am facut da important e ca merge
                        I don't care about other cars , i just love my Honda

                        Comment


                        • #13
                          ok.....Ticker o intrebare ..de ce nu pot sa postez poza la semnatura....???
                          am modif sa fie in parametri si degeaba...???
                          Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                          Comment


                          • #14
                            Problemele referitoare la site se posteaza la sectiunea site, nu la topicul masinii cuiva.

                            Ca raspuns trebuie sa mearga si poza la semnatura, daca se incadreaza atat la format cat si la dimensiuni. Fa-o mai mica si ar trebui sa mearga.
                            ticker
                            Administrator
                            Last edited by ticker; 16-11-08, 22:41.
                            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Ok...scuze...
                              Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                              Comment

                              Working...
                              X