Carpati Motor LTD (Bucuresti) - SERVICE - ex-Dealer

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Ca si o precizare legata de informatiile de pe site... culorile la civic 5D sunt incomplete (sigur exista si galaxy grey) si ar fi indicat sa se precizeze exact denumirea culorii (am vazut pus albastru,gri,bleu etc)... Mai sunt si mici scapari pe la fisa tehnica sau dotari... si pe site-ul vechi existau erori majore... Succes in dezvoltarea noului site.
    2008 Honda Civic 5d i-shift

    Comment


    • #32
      multumim de observatii , o sa anunt pe cel ce se ocupa de site sa corecteze greselile .

      O zi buna va doresc ,

      Paul Marinescu

      Comment


      • #33






        Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
        ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

        Comment


        • #34
          Buna ziua ,

          Pentru a scuti cat mai mult timpul clientilor nostri am conceput un sistem integrat care sa cuprinda, pe langa magazine de prezentare, service-uri, magazii de piese de schimb si accesorii, amplasate in zonele cele mai centrale, si servicii financiare si incheiere de asigurari CASCO si RCA la birourile specializate situate in magazinele de prezentare.
          In anul 2003 am infiintat propria societate de leasing SC Dageco Systems IFN SA, care ofera cele mai bune si mai operative solutii de leasing dedicate clientilor de autoturisme Honda.
          In vederea usurarii sistemului de decontare in caz de accidente, s-au incheiat contracte de colaborare cu toate marile societati de asigurari, pentru decontare directa, astfel incat clientul doar sa preia masina reparata.
          Cu gandul permanent la clientii nostrii si pentru a le oferi permanent bucurii, am lansat din 01.11.2008 Cardul de Fidelitate care ofera o serie intreaga de avantaje dupa cum este prezentat si pe site-ul nostru www.honda.com.ro.
          Totodata , Carpati Motor face parte dintr-un grup de societati cu diverse domenii de activitate . Printre altele , putem oferi clientilor nostri si pachete turistice avantajoase .

          Dorim sa fim in legatura permanenta atat cu clientii nostri cat si cu potentiali clienti . Pentru orice intrebare , reclamatie sau sugestie va rog sa nu ezitati sa ma contactati .

          Cu stima ,

          PAUL MARINESCU

          CARPATI MOTOR Ltd.
          Cal.Grivitei nr.143 sect.1 Bucuresti
          tel. (+4021)312.47.94, 317.60.23 fax.(+4021)312.63.21
          Mob.0728.555.161
          paul.marinescu@honda-romania.ro
          www.honda.com.ro

          Comment


          • #35
            EK9 ala albastru contine si litera R sau e 'normal' ?
            Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
            2 roti

            Comment


            • #36
              Stimate client ,


              In perioada 25 Martie -9 Mai 2009 HONDA - prin dealerul autorizat CARPATI MOTOR are deosebita placere de a va invita sa participati la concursul "HONDA ECO CHALLENGE". Completeaza datele tale pe www.ecochallenge.ro - alege dealerul CARPATI MOTOR si intra in competitia pentru o vacanta asa cum ai visat cu HONDA CR-V.
              Competiţia Eco Challenge, o competiţie organizată în scopul de a aduce în atenţia şoferilor stilul ecologic de a conduce. Această campanie vine ca un răspuns al modului agresiv de a şofa al conducătorilor auto în general, cu un impact dăunator asupra mediului înconjurător.
              Eco Challenge este o competiţie ce susţine spiritul ecologic printre şoferi, având o abordare educativă şi în acelaşi timp distractivă.
              Honda dezvoltă produse de o mobilitate avansată, urmărind maximizarea puterii de atracţie şi funcţionalitatea prin emisii scăzute de CO2 şi alte substanţe dăunătoare, fiind totodată primul producător de automobile care a anunţat obiectivele de reducere a emisiilor de CO2 pentru produsele sale şi activităţile de producţie.
              Honda CR-V este un model cu un consum mic de combustibil, având un motor diesel cu emisii reduse şi fiind gândit pentru a avea un impact cât mai mic asupra mediului înconjurător.
              Honda Accord Diesel este un alt model (EURO 5) cu un nou motor proiectat pentru a avea emisii reduse. Noul model Accord este dotat cu sisteme care ajută conducătorul auto să conducă în modul cel mai economic (Shift Indicator Light (SIL): schimbarea treptelor de viteză pentru a realiza cel mai bun consum, rezultând astfel emisii reduse).
              Vehiculele hibride reprezintă centrul revoluţiei autovehiculelor ecologice. Honda oferă pe piaţă în prezent modelele hibride Civic Hybrid şi noul Insight, iar în viitor Honda va lansa în producţie şi alte modele hibride, cum ar fi modelul CR-Z, propus pentru anul 2010, acum aflat în faza de concept car.

              Comment


              • #37
                ati uitat pe 2010 de Jazz hybrid
                Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                Comment


                • #38
                  scuze ca intru aici si fac valuri, stiu nu e treaba mea, chestia asta cred ca e interesanta si trebuia sa vina de la carpati, dar dupa cum se pare Honda nu prea mai intra pe HondaFan asa ca pentru clienti sau pentru cei interesati, mi se pare necesar sa public asta no ofence!
                  http://honda.com.ro/pricelist.php
                  au cateva reduceri de luat in seama!
                  pana una alta...
                  pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

                  Comment


                  • #39
                    Interesante reduceri! Totusi, preturile la Accord parca se mai micsorasera, nu?
                    2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
                    2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
                    2000 Honda S2000 Berlina Black
                    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

                    Comment


                    • #40
                      Pai sunt aceleasi reduceri la toti dealerii
                      Ex '06 Accord 2.0 LS/MT
                      Momentan fara H

                      Comment


                      • #41
                        Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                        ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                        Comment


                        • #42
                          Asta ziceam si eu, doar ca la ei pe site nu vad preturile ajustate.
                          2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
                          2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
                          2000 Honda S2000 Berlina Black
                          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

                          Comment


                          • #43
                            Pentru CM: pe la mijlocul lunii mai '09, cand ma interesam de noul Jazz 1.2, am intrat pe site-ul dumneavoastra pentru o informare. Acolo am vazut ca Jazz'09 1.2 ar fi echipat cu "Controlul stabilitatii si tractiunii VSA". Lucru acesta este total eronat, intrucat dupa o vizita la dealerul din Constanta, m-am lamurit ca sistemul VSA apare doar pe variantele de 1.4... Problema este ca atunci am sunat la CM (nu imi aduc aminte numele persoanei cu care am discutat), si i-am atentionat despre aceasta greseala, pentru a nu mai induce in eroare si alti potentiali clienti. Am primit asigurari ca se va remedia ... si acum dupa 3 luni vad ca informatia nu a fost modificata.

                            Poate pe acest forum se va ajunge la o rezolvare in aceasta problema spinoasa, care da atatea batai de cap ... si anume de modificare a unei informatii de pe un site...
                            Honda Jazz '09, Deep Violet Pearl...
                            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/scooby29/
                            Numele japonez: 秋本 Akimoto (true autumn) 海斗 Kaito (big dipper of the ocean)

                            Comment


                            • #44
                              La Civicuţe nu fac reduceri
                              p.s. Domnii de la HCM, ar trebui actualizat la promoţii site-ul.
                              '13 Honda Civic 5D 1.8 M/T Sport, Polished Metal Metallic

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by scooby29 View Post
                                Pentru CM: pe la mijlocul lunii mai '09, cand ma interesam de noul Jazz 1.2, am intrat pe site-ul dumneavoastra pentru o informare. Acolo am vazut ca Jazz'09 1.2 ar fi echipat cu "Controlul stabilitatii si tractiunii VSA". Lucru acesta este total eronat, intrucat dupa o vizita la dealerul din Constanta, m-am lamurit ca sistemul VSA apare doar pe variantele de 1.4... Problema este ca atunci am sunat la CM (nu imi aduc aminte numele persoanei cu care am discutat), si i-am atentionat despre aceasta greseala, pentru a nu mai induce in eroare si alti potentiali clienti. Am primit asigurari ca se va remedia ... si acum dupa 3 luni vad ca informatia nu a fost modificata.

                                Poate pe acest forum se va ajunge la o rezolvare in aceasta problema spinoasa, care da atatea batai de cap ... si anume de modificare a unei informatii de pe un site...
                                o fi gresit dealerul din Constanta
                                sigpic http://hondafan.etp.ro/gallery/v/danp/Jazz/

                                Comment

                                Working...
                                X