Carpati Motor LTD (Bucuresti) - SERVICE - ex-Dealer

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Carpati Motor LTD (Bucuresti) - SERVICE - ex-Dealer

    Asteptam comentarii (pozitive si negative) si sugestii in privinta Carpati Motor , atat pe partea de sales cat si pe service . Incercam sa va raspundem cat mai prompt .

    Multumesc ,

    PAUL MARINESCU
    Sales Assistant
    CARPATI MOTOR Ltd.
    Cal.Grivitei nr.143 sect.1 Bucuresti
    tel. (+4021)312.47.94, 317.60.23 fax.(+4021)312.63.21
    Mob.0728.555.161
    paul.marinescu@honda-romania.ro
    www.honda.com.ro

  • #2
    mai sa fie... Bine ati venit printre noi!
    comentariile negative le gasesti pe forum, pe cele pozitive nu le cauta ca nu sunt
    o prima intrebare din partea mea: acum ceva timp a aparut la tv un reportaj cun un 5d "plimbat" de service-ul Carpati muuuult mai mult decat era nevoie. ne puteti explica si noua ce s-a intamplat? si daca vinovatii au fost pedepsiti in vreun fel?

    p.s.: nu vreau sa fiu acid in vreun fel sau sa descurajez prezenta Carpati pe acest forum, chiar dimpotriva, dar ma chinuie de ceva timp problema asta pentru ca eu consider ca asa ceva chiar este inacceptabil. daca eram eu posesorul masinii ne vedeam sigur la tribunal.
    civic 2.2 5D FK3
    CR-V 2.2 AT RE6

    Comment


    • #3
      e apreciabil ca cineva de la Carpati Motors e interesat, asa ca Paul, bine ai venit!
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • #4
        Paul, fi bine venit aici!
        Apreciez extrem gestul tau si chiar daca s-au schimbat multe la voi, mai e destul de lucru (ca de altfel si la ceilalti) si e bine ca va aplecati urechea spre clienti/potentialii clienti.
        Am aprecia daca ai raspunde aici in locul mesageriei private fiindca sunt sigur ca sunt multe raspunsuri de dat, altfel vei risca sa ti se puna aceiasi intrebare de mai multe ori.
        Bafta!
        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

        Comment


        • #5
          Aceeasi problema ca a lui Chipson.
          Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
          2 roti

          Comment


          • #6
            M-a lamurit cineva in legatura cu problema aia si concluzia e pozitiva pentru Carpati, il las pe Paul sa raspunda.
            '07 Accord 2.0 ES Dark Mocha
            '98 Civic Sedan 1.6 VTi New Vogue Silver

            Comment


            • #7
              Bine ati venit
              Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
              ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

              Comment


              • #8
                Bine ai venit...sa stii ca sunt si mesaje pozitive la adresa CM, insa sunt destule cele negative... Poate remediati situatia.

                Am observat ca ati schimbat site-ul intr-unul mai dragut cu mai multe detalii si informatii...speram sa fie corecte de fiecare data...
                2008 Honda Civic 5d i-shift

                Comment


                • #9
                  eu unul am ambele masini cumparate de la Carpati (livrate ambele in aprox 2-3 zile), discount f bun in ambele cazuri si cat timp am facut service'ul la ei raspuns prompt si de calitate
                  The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                  DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                  Comment


                  • #10
                    Cred ca era mai mult decat necesar si aparitia HCM pe forum macar sa confirme sau sa infirme tot ce se aude despre ei. Spre deosebire de colegul Achim eu nu am reusit sa ma inteleg cu ei ... anul trecut cand oscilam intre Avensis si Accord am fost intai la ei ... si de cum m-am urcat in Accord .. prima reactie a fost sa le cer cheile de la masina sa plec acasa .. a urmat cam 1 sapt jumate de promisiuni din partea lor pentru un drive test ... in fiecare zi mi se spunea maine si iar maine ... partea de vanzari mi s-a parut la pamant. Mi-au dat senzatia ca nu mai aveau nevoie de inca un client pe cap, ceva de genul "mai incercati luna viitoare .. poate cine stie". Dar ... faptul ca s-au hotarat sa plece urechea si la nemultumirile/observatiile noastre spune ceva ... e un pas inainte.
                    Boggyman
                    ACCORD 2.0i-VTEC Executive M/T NightHawk BlackPear-2007!
                    CBR 600F4i Red-2005!

                    Comment


                    • #11
                      am avut o mica problema cu portbagajul ...am sunat , m-au programat a doua zi , am dus masina si in maxim 3h era gata.
                      eu unul sunt multumit.
                      cred ca o sa mai apelez la ei

                      se pare ca sunt pe drumul cel bun !
                      '18 BMW X1 18xd
                      '15 BMW i3 range extender
                      ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

                      Comment


                      • #12
                        Din pacate am un coleg care a apelat la Carpati Motors zilele trecute in vederea cumpararii unui Acord nou diesel - full.

                        A incercat si aici deoarece baietii de la ASKO l-au informat ca are de asteptat pana in decembrie pentru masina.

                        Tratamentul de care a beneficiat a fost unul la cele mai JOASE standarde posibile din Romania....pana si vanzatorul de la taraba de timbre te trateaza cu un respect mai ridicat.

                        Prieteni de la Carpati Motors, business inseamna respect fata de clienti, norme etice, etc si nu smecherie de Bucuresti. Oamenii vin sa cumpere masini se zeci de mii de euro si nu kilograme de cartofi.

                        Bineinteles ca in acest moment ASKO a castigat(oricum eu l-am avertizat despre o posibila dezamagire la Carpati).

                        Poate cei de la ASKO nu sunt cei mai cei dar macar isi vad interesul si se comporta ca atare.

                        Numele agentului de vanzari de la Carpati il voi face public maine deoarece astazi nu pot sa furnizez aceasta informatie.

                        A...by the way...nu lucrez la ASKO, nu am actiuni la ASKO, sunt un simplu muritor din Bucuresti.

                        Comment


                        • #13
                          Un pic off-topic, toti dealerii din Ro au acelasi 'stoc' la dispozitie. Mai repede il poate cumpara de 'afara'.
                          Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
                          2 roti

                          Comment


                          • #14
                            OK, e clar ca sunt critici la adresa Carpati Motors, dar hai sa nu spargem toate oalele in capul lui Paul HCM.

                            Faptul ca e interesat sa vina pe forum inseamna ca vrea sa schimbe ceva, macar la relatia lui cu potentialii clienti.

                            Paul, nu te descuraja, si ia totul ca pe o critica constructiva. Se poate invata mult mai ales de la cei care au plangeri. Inseamna ca e loc de mai bine.
                            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by ticker View Post
                              OK, e clar ca sunt critici la adresa Carpati Motors, dar hai sa nu spargem toate oalele in capul lui Paul HCM.

                              Faptul ca e interesat sa vina pe forum inseamna ca vrea sa schimbe ceva, macar la relatia lui cu potentialii clienti.

                              Paul, nu te descuraja, si ia totul ca pe o critica constructiva. Se poate invata mult mai ales de la cei care au plangeri. Inseamna ca e loc de mai bine.
                              Multumim pentru aprecierile voastre indiferent daca sunt pozitive sau nu. Noi citim ce scrieti , iar problemele semnalizate sunt discutate in cadrul conducerii Carpati Motor . Paul o sa revina curand pentru a raspunde la intrebarile aparute pana acum .

                              Va multumesc,

                              CRISTIAN GUTA
                              Sales Assistant
                              CARPATI MOTOR Ltd.
                              Cal.Grivitei nr.143 sect.1 Bucuresti
                              tel. (+4021)312.47.94, 317.60.23 fax.(+4021)312.63.21
                              Mob.0723.638.060
                              cristian.guta@honda-romania.ro
                              www.honda.com.ro
                              Cristian_HCM
                              Dealer Honda
                              Last edited by Cristian_HCM; 05-09-08, 14:48.

                              Comment

                              Working...
                              X