Mara Motors - dealer Braila

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Da , sunt varza aia. E acolo un mix intre renault-toyota-honda-fiat-ceoMaiFiPeAcolo .... Vre-o jumatate de an am incercat sa spal motorul pe la ei. Ba nu avem spuma, ba sa stricat aparatul. Bleah. Am renuntat.
    Honda Accord - 2006 2.0 Executive

    Comment


    • #92
      Vorbiti cu totul tampenii. Cei de la Braila au lucratori specializati pe Honda si care nu se ocupa cu masinile niciunei alte marci. Si chiar se pricep la treaba pe care o fac.
      Ce simplu e sa dai din gura!

      Comment


      • #93
        Vorbesc tampenii pentru ca povestesc ce au patit? Serios? Si ma indoiesc sincer ca au mecanici care nu pun mana pe altceva decat Honda, mai ales ca sunt dealer multimarca. Ah, ca au mecanici specializati pe Honda, asta e altceva.
        Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
        Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
        ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

        Comment


        • #94
          un prieten al meu a fost cu un CL9 la care crapase alternatorul la Mara Motors Braila si i-au spus ca e OK sa mearga la drum lung, spre Bucuresti cu alternatorul stricat, ca nu e problema
          dupa care i s-a oprit motorul fix pe o trecere de cale ferata in timp ce vorbea cu mine la telefon si eu i spuneam ca nu mi se pare Ok ideea

          or fi OK oamenii dar mai au si ei exceptii fie ca we like or dislike it
          "Ethics. That's always so inconvenient."
          Cal Lightman

          Comment


          • #95
            După ce am văzut electrician "Honda" care habar n-are cum să măsoare un senzor ABS defect, altfel decât prin înlocuire cu unul nou, m-am lămurit și cu specialiștii noștri Honda.
            Asta nu înseamnă că sunt varză toți, dar nici că le știu pe toate.
            '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

            Comment


            • #96
              Manualele sunt o chestie doar pt necunoscatori
              -------------------
              There is no point of having if you can't share.

              Comment


              • #97
                Originally posted by wolfydRg View Post
                Da , sunt varza aia. E acolo un mix intre renault-toyota-honda-fiat-ceoMaiFiPeAcolo
                Originally posted by vtin View Post
                Cei de la Braila au lucratori specializati pe Honda
                Originally posted by dragostan View Post
                Si ma indoiesc sincer ca au mecanici care nu pun mana pe altceva decat Honda, mai ales ca sunt dealer multimarca. Ah, ca au mecanici specializati pe Honda, asta e altceva.
                Dragostan, in locul meu ce ai (mai) zice?!
                In privat poate imi vei lasa un discurs asupra metodei, zau asa!

                Comment


                • #98
                  Originally posted by vtin View Post
                  Vorbiti cu totul tampenii. Cei de la Braila au lucratori specializati pe Honda si care nu se ocupa cu masinile niciunei alte marci. Si chiar se pricep la treaba pe care o fac.
                  Ce simplu e sa dai din gura!
                  Multumes de incadrare, experienta si parerea mea cu ei ar fi un accident atunci. Probabil ca mi sa parut (NOT). Am vorbit cu cei de la Dacia nu cu cei de la Honda.
                  Honda Accord - 2006 2.0 Executive

                  Comment


                  • #99
                    Eu teoretic inca astept un raspuns de la reprezentantul lor pe Honda pentru revizia de 120 000 km. In prima zi am fost personal acolo sa imi faca un deviz si mi a zis ca ma suna inapoi pana la sfârșitul programului pentru ca mai avea treaba in service. Am astept pana a doua zi la pranz, dupa care am sunat eu..si a cerut scuze si mi a zis ca imi trimite pe e mail oferta. Nici pana acum nu am primit nimic. Am profitat de ocazia groupbuy si mi am comandat singur piesele originale. Nu spun ca nu sunt mecanici specializati acolo, nu am fost decat o data sa imi schimb amortizoarele, insa colaborarea cu ei..lasa de dorit.

                    Sent from my GT-I9192 using Tapatalk

                    Comment

                    Working...
                    X