ADU89 : '89 Honda CR-X, Black (ED9)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Cat iti consuma masinuta?

    Comment


    • #17
      cam cat scoate suta.. aprox?

      Comment


      • #18
        ti-am mai spus... sa o stapanesti sanatos
        The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



        DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

        Comment


        • #19
          masina consuma 9-10 la mers combinat in oras (forja+aglomeratie+plimbare).suta nu stiu in cat timp o prinde,in schimb am masurat 0-400m la tulcea si am scos 15,9 cu ambreiaj praf,gume varza si am plecat nu prea bine.intretimp masina a primit un ambreiaj nou,bucsaraie si tot ce tine de articulatii nou (m-a cam uscat de ceva bani ) serpii sunt pusi pe masina si arcurile de coborare doar pe fata.acum imi ramane doar sa mai strang bani pentru a continua readucerea masinii la viata.
          @achim: ms omule

          Comment


          • #20
            bai eu m-am dat cu g-techul si am scos niste timpi de m-am speriat.
            cred ca era prost rau gtech-ul ala. am scos 0-100 9.6 si nu vrei sa stii cat am scos pe 400m )
            '91 Honda Crx modelul T

            Comment


            • #21
              Felicitari pentru masina si pentru felul cum merge! Te-ai tinut bine de tot dupa mine, in ciuda diferentei de putere de 50 c.p. in plus la Celica (bine, si de cateva sute de kg... probabil daca aveai si startul bun (ambreiaj nou), eram la acelasi nivel de la cap la coada.
              PS: iti comsuma cam mult! La fel consuma si a mea, care e mult mai grea si cu motor 2.0... poate ca n-ai calculat bine, am un prieten cu DelSol de 1.6 si ii consuma mai putin. De fapt il stii, e vorba de Ionut cu Honda rosie din Constanta.

              Comment


              • #22
                cam asa consuma toate crx-urile model ca al meu,am vorbit cu destui baieti care au avut/au asa ceva si consumul e acelasi.ai uitat sa spui ca ionut are o singura axa,eu am doua ne vedem la braila,asta pentru cine e dornic
                ps: ca sa fiu realist,daca erau 400 de m cand ne-am dat noi,cred ca imi dadeai vreo doua masini,dar a fost distanta mai scurta deci am fost avantajat

                Comment


                • #23
                  Originally posted by shadowzz View Post
                  bai eu m-am dat cu g-techul si am scos niste timpi de m-am speriat.
                  cred ca era prost rau gtech-ul ala. am scos 0-100 9.6 si nu vrei sa stii cat am scos pe 400m )
                  Ca sa te dai cu gtech-ul trebuie sa stii sa il setezi. Cea mai importanta setare este cea de greutate.
                  Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                  Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                  ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                  ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                  Comment


                  • #24
                    ******* ... asta e.
                    hondatu
                    Administrator
                    Last edited by hondatu; 18-11-08, 10:41. Reason: mai usor cu limbajul
                    '91 Honda Crx modelul T

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by Doc View Post
                      Ca sa te dai cu gtech-ul trebuie sa stii sa il setezi. Cea mai importanta setare este cea de greutate.
                      nici nu stiu cate kg are masina mea. dar oricum. cand m-am dat doar eu in masina sigur nu am scazut cele 100 kg care le avea pasagerul.
                      '91 Honda Crx modelul T

                      Comment

                      Working...
                      X