Consumuri la CR-V !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Saptamana trecuta Bucuresti-Brasov dus-intors (dus luni, intors vineri): dus 5.4, intors 5.1. Mers legal, woman behind the wheel. Poate ar fi totusi mai interesant sa spun ca nu am resetat CB de la achizitie si media afisata pt ~24.000 km este de 7.1. Multa vreme, pana sa vina frigul, a tinut-o cu 6.4.
    2 adulti cu ceva bagaje la bord mai tot timpul.

    Comment


    • Originally posted by tamango View Post
      Saptamana trecuta Bucuresti-Brasov dus-intors (dus luni, intors vineri): dus 5.4, intors 5.1. Mers legal, woman behind the wheel. Poate ar fi totusi mai interesant sa spun ca nu am resetat CB de la achizitie si media afisata pt ~24.000 km este de 7.1. Multa vreme, pana sa vina frigul, a tinut-o cu 6.4.
      2 adulti cu ceva bagaje la bord mai tot timpul.
      Exceptional consum, felicitari, un motor modern si bine calculat aveti. La benzinara mea e aproape dublu consumul in aceleasi conditii de destinatie/viteza, adica pe la 10l/100 km.
      Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
      Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
      Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

      Comment


      • Multumesc, eu insa nu am niciun merit. Talpa usoara a nevestei a facut magia🙂
        Cu mine la volan consuma mai mult dar, intr-adevar, nu am nimic a-i reprosa in general si motorului in special si credeti-ma, am calarit-o si pe dealuri, si pe autostrazi, si pe drumuri forestiere, si la zapada, fara a o menaja deloc. Am avut doar grija sa n-o dau cu burta de pamant.

        Comment


        • un record personal cu 2.0i:

          Brasov - Bucuresti, 4 persoane, cu bagaje, AC cateodata on, ECON on, cruise control la 85 - 95, minim de manevre - drum foarte liber, condus batraneste: 6.1

          Tot drumul - Bucuresti - Brasov - Bucuresti - medie 7.5, adica o autonomie de approx 600 km cu un plin.
          Attached Files
          mmihai
          Senior Member
          Last edited by mmihai; 05-03-17, 21:43.

          Comment


          • Foarteee taree! Felicitari! Ecranul din dreapta... cel cu scorurile de azi... pe ce apsati ca sa apara? Unde e? E o surpriza, nu stiam de asa ceva.
            Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
            Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
            Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

            Comment


            • multam
              softul ala iti da un fel de scor la condus, cat de bine franezi sau accelerezi si daca mergi suficient de repede. Vine cu Garmin Navigator: Aplicatii -> Ecoroute.
              mmihai
              Senior Member
              Last edited by mmihai; 06-03-17, 22:50.

              Comment


              • Bucuresti - Pitesti - Craiova - Severin - Caransebes - Lugoj (CR-V 2.0 manual FWD) plecat la 5 dimineata din Bucuresti, facut 6 ore pe drum, 130 pe autostrada, in rest mers lejer 7.2 consum la pompa (500km in cap)

                Comment


                • Bucuresti - Atena, plus ceva plimbari in jur, 1200km... 7,3l la suta cu AC pe maxim si 120 pe autostrazi. Pentru o AT, mi se pare bine.
                  Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                  Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                  Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                  Comment


                  • Bun consum!
                    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                    My cars:

                    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                    Comment


                    • Super ...👍
                      Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                      Comment


                      • Importanta este totusi viteza medie cu care realizezi acel consum...
                        Dar la Honda este greu de aflat, din cate stiu eu, computerul de bord nu calculeaza asa ceva.
                        O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                        Comment


                        • Cu 30 unde trebuie 30, 9o in rest, 120 pe autostrada. Cu ECON tot timpul. Deci foarteeee bland condus.
                          Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                          Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                          Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                          Comment


                          • Originally posted by tamango View Post
                            Saptamana trecuta Bucuresti-Brasov dus-intors (dus luni, intors vineri): dus 5.4, intors 5.1. Mers legal, woman behind the wheel. Poate ar fi totusi mai interesant sa spun ca nu am resetat CB de la achizitie si media afisata pt ~24.000 km este de 7.1. Multa vreme, pana sa vina frigul, a tinut-o cu 6.4.
                            2 adulti cu ceva bagaje la bord mai tot timpul.
                            Ce cutie si ce tractiune are masina ? Ce consum are acum in oras in canicula ? cati km are acum ?

                            Comment


                            • Bucuresti-Braila -- CRV 2.0 benzina - 9.3 %

                              Comment


                              • 7500 km in Europa, majoritatea pe autostrazi, masina plina si AC: 7,8l la suta.
                                2500 km Grecia, multe drumuri foarte scurte: 8,8l la suta.
                                Benzina premium.
                                Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                                Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                                Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                                Comment

                                Working...
                                X