Vreau (orice) Civic - discutii, pareri, informatii pentru potentiali cumparatori

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Cel mai sigur cre'ca o sa ma manance Ungaria... Pentru Exec A/T si pentru pret...


    Care e pretu in Ungaria pentru 1.8 5d sport MT?

    Comment


    • #17
      ultima data era 15.500. sa nu se fi modificat...
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • #18
        Preturile de care m-am interesat eu in Ungaria, in caz ca mai vrea cineva - preturile sunt fara TVA:

        Civic 5D Sport M/T 15.500
        Civic 5D Executive M/T 16.900
        Civic 5D Executive i-Shift 17.700
        Civic Sedan ES 15.200
        Civic Sedan ES A/T 16.900
        Accord 2.0 Exec M/T 19.000
        Accord 2.0 Exec A/T 20.000

        Astazi, cu ocazia test-drive-ului de la Semanatoarea organizat de Asko, am avut placerea sa testez Civic 5D si Civic Sedan ambele M/T si am ajuns la concluzia ca imi place mai mult... Sedanul!
        Bine zicea dumiflo ca trebuie sa fac un test-drive, acum chiar sunt pe deplin hotarat si fericit in acelasi timp ca m-am dat putin cu masinutele. Mai ramane doar "mica" problema a banilor, sper sa o rezolv cat mai repede, ca m-a mai intaratat si un baiat de la Asko cum ca livrarea la sedan ES A/T - ceea ce as vrea eu - se face din stoc... in 5 zile!

        Asa ca, daca nu ati fost, mergeti si bagati un test-drive la Semanatoarea

        Bafta,
        Adi.

        PS: Vrea cineva un Megane I Classic 1.9 dTi?! :roll:
        '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

        Comment


        • #19
          ehe...altfel vorbim dupa drive-test !
          acum ...ce sa-ti mai urez ...spor la cumparaturi ...si vanzare rapida a megan-ului
          '18 BMW X1 18xd
          '15 BMW i3 range extender
          ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

          Comment


          • #20
            Hai cu Sedanul, sa fim mai multi :lol:
            Succes la achizitionare si...sa ne vedem prin trafic cat mai curand!
            "If Honda would make people, they would never die"
            '08 Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Nighthawk Black Pearl
            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/dragos+voicu/

            Comment


            • #21
              Originally posted by Dragos Voicu
              Hai cu Sedanul, sa fim mai multi :lol:
              ...
              si sa apareti , la fel de multi, si pe la intalniri...
              '18 BMW X1 18xd
              '15 BMW i3 range extender
              ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

              Comment


              • #22
                PS: Vrea cineva un Megane I Classic 1.9 dTi?! :roll:[/quote]


                Slabe sanse....
                All good things come to those who wait!
                CIVIC SEDAN, 1.8 ES A/T, NIGHTHAWK BLACK PEARL;

                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/joorje79/

                Comment


                • #23
                  ) iti doresc sa ajungi in situatia mea ... cu un H in parcare si un megane I 1.9 de vanzare )
                  P.S. Daca gaseti pe cineva interesat de megane intreba si tu daca nu vrea 2 , poate le facem discount
                  '08 Honda Accord 2.2 Nighthawk Black
                  http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/gaxriel/

                  Comment


                  • #24
                    E mult mai greu la tine...
                    Sa va mai zic povestea mea: am luat Megane-ul de la un prieten si a fost prima mea masina - stiu ce-ar zice toti despre Megane, dar mie unu masina asta imi place super mult si m-a multumit din toate punctele de vedere. Ideea este ca mi-am pus in cap sa nu o schimb cu alta de acelasi "nivel", pentru ca nu ofereau mai mult decat ce aveam si am zis sa astept pana cand o sa-mi placa si o sa ma atraga foarte mult o alta masina, nu sunt genul sa schimb un lucru bun doar de dragul schimbarii... Si acum am gasit-o: Hondaaaaaa...
                    Pentru Megane inca nici nu am dat anunt... Mi-e greu... Ma gandeam ca daca fac rost de bani pentru Civic si o cumpar, o sa-mi fie mai usor sa dau Megane-ul, sa nu mai stau cu stres...

                    Bafta si tie la vanzare, sa ne vedem in Honde :P
                    '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

                    Comment


                    • #25
                      Ce pot sa-ti zic este ca in mod sigur dupa ce vei merge cu Civicul iti va fi foarte usor s-o vinzi. Dupa ce am mers cu Accordul, a trebuit sa ma urc in megane, nu vreau sa spun senzatiile avute din respect pentru ea, pana la urma am convietuit bine cativa ani
                      Si eu am fost foarte multumit de ea, desi tind sa cred ca suntem printre cei norocosi care n-au avut probleme mari cu ele ... tind sa cred ca la Renaul este si putina loterie, ceva de genul daciilor vechi, unde daca aveai noroc primeai o masina ok, daca nu ...
                      Ca idee in acelasi timp cu noi s-a mai luat un prieten de familie tot megane I, la cateva luni dupa ce a iesit din garantie i-a picat motorul ... n-a fost prea placut pentru el
                      Oricum cel mai mult am iubit prima masina, era un renault 12 din 77, si acum imi pare rau ca l-am vandut ... na dragostea din tinerete nu se uita!!!
                      '08 Honda Accord 2.2 Nighthawk Black
                      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/gaxriel/

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by gaxriel
                        Oricum cel mai mult am iubit prima masina, era un renault 12 din 77, si acum imi pare rau ca l-am vandut ... na dragostea din tinerete nu se uita!!!
                        Ia incepi ma cu pylica al tau ? :twisted:
                        Bine ai venit pe aici , nu credeam ca te vad
                        2006 Honda Accord 2.0 ES MT
                        2007 Suzuki Swift Sport
                        2008 Subaru Forester 2.5 XT 4-EAT

                        Comment


                        • #27
                          Eu atat vreau sa zic!!! Toate ca toate dar pana la PYLica ... , si ce daca ruginise de vedeam soseaua pe sub picioare ... tragea motorul ala )))), nu aveti voi idee cate bmw-uri mertane si alte fite am facut eu la semafor ... :P
                          '08 Honda Accord 2.2 Nighthawk Black
                          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/gaxriel/

                          Comment


                          • #28
                            Azi, maine, dau comanda
                            Ieri seara pe la 21:00 eram la service la Asko in parcare sa vad cum arata culoarea pe masina... Eram eu, cainii, gropile si paznicii... Ce-or fi zis aia? Moaa astia sunt dusi... Ma intreaba un paznic: Si? Vrei sa dai Renou' si sa iei Honda? Eu: Neaaaah... El: Cand o calci, se duce asta domne'... :wink:
                            '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

                            Comment


                            • #29
                              Pai sunt educati paznicii aia. :wink:
                              "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                              "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                              Comment


                              • #30
                                Ok, de achitat am achitat-o.... Ramane sa vad daca ajunge vineri, sa am si eu de ce sa ma bucur de Pasti

                                Pana sa o iau insa trebuie sa mai rezolv problema CASCO si RCA. Vreau si eu o parere, daca ati auzit ceva de societatile urmatoare:
                                Conditiile - Civic Sedan 1.8 ES A/T : valoare DDP 20.087 Euro - full casco + vandalism [prietenii stiu de ce, ca la unele firme full casco insemna casco partial se pare], fara fransiza
                                Ardaf ~ 1150 Euro - recomandare de la un prieten
                                Asitrans ~ 1000 Euro - recomandare Asko 13 Septembrie

                                Mentionez ca am mai citit prin forum despre asigurari, dar bineinteles ca nu am gasit nimic referitor la respectivele. Allianz iese din discutie deoarece ce am gasit eu era ~ 1600 cu fransiza...

                                Pentru cei care si-au facut casco de curand, va rog mai dati-mi niste idei, eventual preturi.

                                Multumesc anticipat,
                                Adi.
                                '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

                                Comment

                                Working...
                                X