PAULIASI: '08 Honda Civic Sedan 1.8 S MT, Alabaster Silver

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • PAULIASI: '08 Honda Civic Sedan 1.8 S MT, Alabaster Silver

    Bine v-am gasit!
    Desi nu a ajuns inca (data de livrare ar fi cam 4 septembrie - mi se pare ca mai e un an) nu am avut rabdarea sa o astept pentru ca mai apoi sa deschid acest subiect.
    Initial (dupa ce am avut un renault) cochetam cu ideea achizitionarii unei masini a grupului VAG, apoi m-am restrans spre cele japoneze: toyota si mitsubishi. Oricum, vroiam ceva in jur de 15000E.
    La Honda nu am indraznit sa ma gandesc, credeam ca preturile le depasesc pe cele de la Toyota. Am avut o surpriza mai mult decat placuta cand, urmarind mesajele de pe forumul "hondafan" (multumesc cu aceasta ocazie) am gasit si "www.hondaiasi.ro" unde pretul era cat era... Nu am mai stat pe ganduri, desi nu eram in localitate atunci, comanda si avansul au fost deja platite de catre sotie, care (si ea) a fost placut impresionata atat de masina cat si de bunavointa celor de la ATI Motors Company si profit de aceasta ocazie sa le multumesc pentru ajutor.
    Urati-mi, va rog, asteptare cat mai usoara
    Multumesc!

  • #2
    asteptare usoara !
    Zi-ne mai multe ...
    cum?, echipare? , drive test?
    impresii?
    ......*** HD-08-EFK ***...... .. .....*** HD-12-DEE ***
    ..........Daca ma claxonezi in trafic am sa iti spun ce a zis Clarkson despre masina ta !!!

    Comment


    • #3
      Multumesc!
      Sa zic mai multe? Zambesc... Inca nu am fost , nu am reusit sa ajung la dealer sa vad o honda civic sedan de-aproape, daramite sa ma si urc in ea. Sper ca saptamana asta sau cealalta sa ajung la un drive-test. Din ce am inteles pe stoc pentru drive-test au doar un civic sedan cu cutie automata.
      Am ales versiunea de echipare "S" pentru ca asta a fost cam limita bugetului.
      Impresiile despre honda, in general, le aveam si inainte si toate bune, ceva peste toyota (care se stie ca e o masina fiabila) dar cum ziceam mai sus, nu credeam ca poti gasi versiuni de honda sedan (in general prefer sedanurile) sub 20000E
      Deci pot spune ca am facut comanda la aceasta masina, fara macar sa stiu cum arata decat din poze, specificatii si rewieuri de pe net si din cand in cand trecand una pe langa mine prin oras

      Comment


      • #4
        Felicitari, nu cred ca iti va parea rau, eu sunt placut surprins de ea desi am facut drive etc, mi se pare foarte inchegata, silentioasa, usor de condus, etc.
        '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
        Fosta:
        '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
        Javascript motherfucker in Iasi?
        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

        Comment


        • #5
          Multumesc!
          Sigur nu imi va parea rau.. numai ca trece asa de greu timpul asta

          Comment


          • #6
            Asteptare usoara si felicitari pentru achizitie! artyman:
            '06 Civic 5D Executive M/T - Nighthawk Black Pearl + Leather Package + Sport Package
            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Ghostface/Civic/

            Comment


            • #7
              Asteptare usoara. si eu sper la un civic sedan. mai trebuie sa astept un pic pana sa demarez treaba. daca nu o fi sa fie ES o sa fie S si tot o sa fie. Nu cred ca ma va dezamagi cu nimic. as fi dorit cotiera si proiectoarele totusi. Am inteles ca de pus proiectoare e cam scump(undev ape la 800EUR). Poate cotiera e mai ieftina. Ceata nu e tot timpul, in schimb mie unul cotiera mi se pare foarte utila.
              Hai ca acu trece(zic eu acum ca inca nu sunt in postura ta). Toate cele bune
              Honda HRV 1.5 M/T, White Orchid Pearl

              Comment


              • #8
                Pai si eu as fi dorit (si doresc in continuare) cotiera fata si mai ales proiectoare. In plus as mai pune alarma... nu stiu cat si daca se merita, dar...
                Preturile primite prin bunavointa domnului Sebastian Necula ar fi urmatoarele:

                Ansamblu cotiera 230 euro( tapiteria de culoarea Sedanului nostru)

                Kit proiectoare ceata 700 euro

                Alarma pe cheie 357 euro, cu telec separata 298 euro

                Comment


                • #9
                  Felicitari in primul rand pentru decizia luata! O sa iti placa mult masina. Si eu am cumparat-o fara drive test, in schimb am vazut-o "pe viu" in showroom si m-a fermecat total
                  Asteptare cat mai usoara si asteptam vesti, cine stie, poate esti norocos si apare mai repede :wink:
                  "If Honda would make people, they would never die"
                  '08 Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Nighthawk Black Pearl
                  http://hondafan.etp.ro/gallery/v/dragos+voicu/

                  Comment


                  • #10
                    Multumesc!
                    Doamne ajuta sa apara mai repede
                    Pana atunci sorb informatii de pe site/forum si nu numai...

                    Comment


                    • #11
                      paul, din alt topic am capatat impresia ca nu ai permis inca? sau doar ca la test drive n-ai condus tu? cum stai de fapt?

                      Comment


                      • #12
                        Nu, nu... am permis... de peste 10 ani...
                        Intr-adevar la drive test a condus sotia .. era si mai nerabdatoare decat mine, in plus cum am zis in alt topic ea a incheiat si contractul, platile-avans, eu nefiind in localitate atunci, deci, nu puteam sa-i refuz aceasta placere de a conduce prima o HONDAAAAA!!!
                        Am timp si eu, nu ma plang... numai sa vina odata
                        Oricum, de la drive test incoace o cam intreb in fiecare seara: "Ei, cum e sa conduci o honda?" - si normal, rade si zice: "lasa ca ai sa vezi si tu"

                        Comment


                        • #13
                          aha, am priceput. pai ai sa vezi si tu cat mai e? o saptamana si nitzel, nu?

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by pauliasi View Post
                            Nu, nu... am permis... de peste 10 ani...
                            Cum asa? Daca tot astepti dupa masina, povesteste-ne.

                            Oricum, asteptare usoara. Mai e un pic. Si mie imi place sedanul si cred ca argintiul da foarte bine pe el si mai ales cred ca e cea mai practica culoare.
                            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by primus View Post
                              aha, am priceput. pai ai sa vezi si tu cat mai e? o saptamana si nitzel, nu?
                              Sper sa mai fie doar o saptamana... nu ma deranjeaza sa fie si mai putin

                              Originally posted by Delphi View Post
                              Cum asa? Daca tot astepti dupa masina, povesteste-ne.

                              Oricum, asteptare usoara. Mai e un pic. Si mie imi place sedanul si cred ca argintiul da foarte bine pe el si mai ales cred ca e cea mai practica culoare.
                              Cum asa... ce?? Deci, am permis... poate nu m-am exprimat bine ... Aaaa... cum de nu eram in localitate cand a facut sotia comanda? Pai.. asa a fost sa fie Initial ne hotarasem dupa ce revin sa ne apucam sa mergem pe la reprezentante (ford, vw, mitsubishi, toyota etc) caci ne gandeam ca poti gasi alte oferte si preturi la reprezentante decat cele de pe net... Bineinteles si honda era pe lista. Reprezentanta din Iasi pentru Honda fiind aproape de serviciul sotiei s-a hotarat intr-o zi sa mearga pana acolo sa vada ce si cum.... (ma rog, asta e o expresie ) si a ramas atat de impresionata incat am vorbit telefonic aproape jumatate de ora (in timp ce ea se indrepta spre casa) cand i-am zis.. pai de ce nu faci tu comanda? Mentionez ca la vremea aceea nu vazusem civic sedan decat in poze si doar am trecut pe langa vreo doua prin Iasi, intamplator. Eu urmam sa ajung peste 3 saptamani in Iasi - nu era pierdere de timp?
                              Deci zis si facut... s-a intors doamna mea, a facut comanda, platit avansul .. et voila.... now we wait

                              Comment

                              Working...
                              X