GOA:´08 Honda Civic Type-R Plus, Deep Bronze Pearl (FN2)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • GOA:´08 Honda Civic Type-R Plus, Deep Bronze Pearl (FN2)

    A mai aparut una in Bucuresti :weedman: am reusit sa o inscriu luna aceasta B 97 GOA
    O am de aproximativ 2 luni si am deja 3000 KM parcursi majoritatea in afara Bucurestiului am facut un drum pana la Cluj - Satu Mare imediat dupa ce am luat-o.
    Despre masina nu am decat cuvinte de lauda se lipeste de asfalt ceva de speriat ABS-ul in schimb mi se pare ca intra mult prea repede daca ciupesti putin mai tare frana.
    Legat de consumul in Bucuresti nu stiu cum reusiti voi fratilor sa scoateti consum de 12-13% ca a mea sub 20% nici nu viseaza :twisted:

    am reusit sa fac si ceva poze asa ca ...

    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v...e+R/?g2_page=1
    08 HONDA CIVIC TYPE R DEEP BRONZE PEARL

  • #2
    Sa o stapanesti sanatos =D>
    Ia zi: conduci incaltat cu clapari nu? :twisted:
    Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
    2 roti

    Comment


    • #3
      GOA, fi bine venit aici!
      Pozele nu ne merg, dar pe tine tot te felicitam pentru achizitia acestei masini, asadar, sa o stapanesti sanatos si la cat mai multi km!
      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

      Comment


      • #4
        Salut mestere! Ti-am admirat-o ieri in parcare la casa de pensii - bancpost in sectorul 3 . A mea e jos in parcarea subterana
        Ex: Civic FK2 - Champagne Silver
        Nissan Juke nismo - Pearl White

        If you need to move, you drop a cog or two, then hammer the loud pedal - instant grin factor 5

        Comment


        • #5
          stai tu linistit ca 12-13% scoate un 5D in bucuresti in perioada asta...
          e adevarat ca si 20% e cam mult...

          cum e Plus-ul asta de la TypeR...in ce consta...?!?
          nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita (ignorance is bliss)...

          Comment


          • #6
            Re: GOA:´08 Honda Civic Type-R Plus, Deep Bronze Pearl (FN2)

            sa-ti traiasca bijuteria si sa traiesti si tu
            felicitari pentru achizitie !

            Originally posted by GOA
            ... ABS-ul in schimb mi se pare ca intra mult prea repede daca ciupesti putin mai tare frana...
            nu esti primul care da peste problema asta.
            ...se pare ca pana se mai "useaza" un pic discurile de frana, ABS va intra f repede.
            '18 BMW X1 18xd
            '15 BMW i3 range extender
            ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

            Comment


            • #7
              Sa o stapanesti sanatos artyman: si felicitari pt alegere!
              Stai linistit ca abia dupa aprox. 3000KM si un drum foarte lung de dat cox mi`a scazut si mie consumul de la 23% la 12%
              Acum la 9000KM imi consuma tot 12,dar e cald si inca mai am gumele de iarna (in primavara era undeva pe la 11%).
              Again,sa o stapanesti sanatos! :supz:
              Rated R for non-stop crude and sexual humour, pervasive strong language and drug content.

              Comment


              • #8
                Originally posted by Lavinia
                Acum la 9000KM imi consuma tot 12,dar e cald si inca mai am gumele de iarna (in primavara era undeva pe la 11%).
                Gume de iarna la 37+ de grade ???
                Cred ca danseaza masina de zici ca are 500 cai
                Nu stiu cum oi fi reusit sa ii dai cox cu gume de iarna ... :roll:
                ex-FN2 owner
                Loved it every second!

                Comment


                • #9
                  va multumesc la toti pentru urari!
                  si in legatura cu pozele poate am postat gresit link-ul :roll:

                  http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/GOA/
                  08 HONDA CIVIC TYPE R DEEP BRONZE PEARL

                  Comment


                  • #10
                    Sau:

                    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/GOA/My+Type+R/ ops:
                    Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                    ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                    Comment


                    • #11
                      @Fanatic: Pai nu reusesc sa scap de ele ca abia acum mi`au sosit jantele si n`am putut sa le schimb pana acum.Acum nu prea ii mai dau cox ca nu merge...pe la 20 de grade mai mergea cu gumele de iarna :lol:
                      Rated R for non-stop crude and sexual humour, pervasive strong language and drug content.

                      Comment


                      • #12
                        Felicitari goa! Adrenalina la max! :wink:
                        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Felicitari domnule si s-o stapanesti sanatos artyman:

                          Banuiesc ca ne vedem duminica la Biker's :lol:
                          I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                          My cars:

                          '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                          '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                          '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                          '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                          EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                          EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                          EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                          EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                          EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                          EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                          Comment


                          • #14
                            Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea ! Bine ai venit printre noi.
                            '07 Honda Civic Type-R

                            Comment


                            • #15
                              Bravo. Ai ales o masina care nu te va dezamagi prea tare. Ofera cam tot ce-ti poti dori la o masina, poate doar putin mai mult cuplu, putere, frane, suspensii, dar ce mai conteaza cand te duce la 8000. Culoarea e cool. Pacat ca cei de la Honda nu pun la dispozitie o gama mai larga. Ar fi fain sa vezi una galbena la fel ca prototipul sau una alba ca FD2
                              Civic Type R FN2
                              Subaru Libero 1.2

                              Comment

                              Working...
                              X