GUITAR_IURA: ´80 Honda Civic Hatchback 1.3L M/T, Red (SL)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • GUITAR_IURA: ´80 Honda Civic Hatchback 1.3L M/T, Red (SL)

    Salutare tuturor!

    Am achizionat si eu o masina aproape de varsta la care multi isi doresc (cred eu 8) ) sa conduca asa ceva (din curiozitate sau pasiune). Mi-a iesit in cale (a fost o ocazie pur intamplatoare) aceasta Honda Civic din (cec dis aut) 1980. Este o masina adevarata si m-am atasat foarte mult de ea. Voi posta in scurt timp si ceva poze. Motorul este de la mama ei, iar caroseria are pe ea vopseaua originala!!! Interiorul s-a pastrat foarte bine, chiar ca nu am nimic de reprosat. Probabil, in scurt timp, va fi vopsita (asta daca ma hotarasc... sa ii pastrez originalitatea sau nu). La varsta ei are un demaraj super ( ca o paranteza - proprietarul dinaintea mea o incalta in slickuri). In oras se comporta foarte bine, iar la drumurile lungi este de nadejde. Cel mai lung drum (l-am facut iarna in conditii destul de nasoale) a fost de 1200 de km si m-am convins ca Honda nu minte. O am de aproape 1 an de zile si nu am avut probleme, decat acea nefericita intamplare cu cuzinetii (cine frecventeaza rubrica tehnica, stie despre ce este vorba). In 10 zile sper sa ies la drum si sa zburd din nou cu ea. De kilometraj nu stiu ce sa zic, cu siguranta a fost resetat de proprietarii anteriori, pt ca imi arata doar 100k.

    Cu siguranta, aceasta masinutza inca nu si-a trait viata si mai are multe de spus!
    "Singurele momente cu adevarat valoroase in viata unui om sunt acelea in care sufletul este atins." (Soichiro Honda)

  • #2
    Superba masina!
    Asteptam poze si sa va bucurati de ea la maxim :wink:
    Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
    ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

    Comment


    • #3
      Da domne, s-o stapanesti sanatos artyman:
      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
      My cars:

      '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

      Comment


      • #4
        tokyodream si KMR: multumesc pentru urari si sper cat mai curand (max 10 zile - pentru ca plec acasa la Chisinau) sa pun pozele sus.

        Pana atunci, aveti grija fiecare de motoarele si sufletele Hondelor voastre!
        "Singurele momente cu adevarat valoroase in viata unui om sunt acelea in care sufletul este atins." (Soichiro Honda)

        Comment


        • #5
          Un adevarat pasionat! Felicitari si de la mine! :wink:
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • #6
            In sfarsit nu numai la "Tehnica" ci si la "My Honda"!
            Sa o stapanesti in continuare sanatos si la cat mai multi km cu ea!
            De preferat ar fi sa n-o gonesti cu sutele de km prin lume, dar fiind unica masina..... :roll:
            Asteptam cu nerabdare pozele!
            HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

            Comment


            • #7
              Multumiri catre Ticker si Hondatu pt urari!

              @Hondatu:
              1. apropo de unicitate (sau raritate) - intram in vama Romaniei cu Honda si la o vamesa mai nu i-au picat ochii in gura... "Dom'le din ce an este masina? Nu am vazut asa ceva in viata mea" au fot replicile lu' tanti. "Din '80, numa din '80" :lol:
              2. daca nu aveam acea problema tehnica, sunt 99,99% convins ca nu aflam eu de acest forum, pe care am gasit oameni ca lumea si nu le este greu sa dea o mana de ajutor.

              Aveti grija de voi... si de ... stiti voi ce! :wink:
              "Singurele momente cu adevarat valoroase in viata unui om sunt acelea in care sufletul este atins." (Soichiro Honda)

              Comment


              • #8
                Multumim frumos!
                Uite ceva dragut:

                http://www.webmobil24.com/web/ro/suc...nzahlTreffer=1 :lol:
                Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                Comment


                • #9
                  Daaaa, foarte dragut. Super faina masina, dar se vede ca s-au bagt bani in ea, cel putin in interior/exterior. Iar pretul mi se pare (sincer) mic. Cineva tot se va bucura de ea pana la urma.
                  "Singurele momente cu adevarat valoroase in viata unui om sunt acelea in care sufletul este atins." (Soichiro Honda)

                  Comment

                  Working...
                  X