BOBBY28: ´87 Honda Prelude 2.0 4WS, Silver

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • BOBBY28: ´87 Honda Prelude 2.0 4WS, Silver

    Salut lume! Am achizitionat acum 2 saptamani o nervoasa japoneza. Este un Prelude de 137HP 4WS, de care m-am indragostit la prima vedere. Da ca aveti ceva sfaturi, niste referinte despre masinuta as fi incantat sa discutam. Ca proiect de viitor o sa fie un turbo...momentan vreau sa vad ce motorizare se preteaza cel mai bine la acest proiect. Am vazut ca pe motorul ei de 2.0l din '87 nu prea se gasesc chituri de turbo, cele mai multe am gasit pentru motoarele dupa '92.
    O zi buna.

  • #2
    Salut Bobby! Felicitari pentru masinuta! Sa te bucuri de ea! artyman:

    Te rog sa pui si niste poze cu masinuta ta. Pentru poze poti sa iti faci cont aici: http://www.hondafan.etp.ro/gallery/main.php

    Apoi te rog sa editezi subiectul de la primul post si sa pui: BOBBY28: ´87 Honda Prelude 2.0, 4WS
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #3
      Felicitari si bine ai venit!
      Vrem poze!

      PS - interesant site-ul tau din semnatura :wink:
      Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
      ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

      Comment


      • #4
        Felicitari si hai cu pozele :lol: Vino si la intalniri. Iata una: http://www.hondafan.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=2844
        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
        My cars:

        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

        Comment


        • #5
          Multumesc de urari!!!

          Am bagat ceva poze...nu sunt foarte profi fiind facute cu un telefon mobil.
          Pentru anul fabricatiei are foarte multe optiuni care la unele masini noi sunt doar optionale sa nu vorbesc de 4ws.La intruniri o sa ajung cam greu deoarece de 3 saptamani m-am mutat in Brasov, de unde am si cumparat masina.
          O sa ajung si prin capitala, orasul meu natal sa ne intalnim, dar banuiesc ca si prin Brasov sunt "hondisti".
          Despre site, ce sa zic, am un club sportiv eu fiind pilot de raliu in CRR si sper ca la anul sa alerg iarasi.Cu Honda nou achizitionata m-am dat un pic pe Poiana si pe Valea Cetatii si am ramas placut surprins de felul in care incepe sa traga dupa 5000rpm.
          O seara placuta "hondistilor" si ne auzim.

          Comment


          • #6
            Iata si linkul la poze :wink:

            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/BOBBY28/
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • #7
              Arata super super frumos masinuta Sa o turezi sanatos!
              '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

              Comment


              • #8
                Multumesc....

                Multumesc mult de urari, promit ca masinuta sa arate si mai bine pe viitor.
                O sa aibe o suspensie si mai profi cat de curand....si la estetica se vor finisa mai bine anumite elemente.
                Inca sunt in cautari pentru motorizarea care se preteaza cel mai bine la turbo....cred ca ceva de 2.2VTEC....daca cineva poate sa ma ajute cu mai multe detalii tehnice....eventual si la o cutie cu rapoarte mai scurte..etc.
                O zi buna si sa ne auzim cu bine.
                P.S. Siteul este al clubului meu.Sper ca la anul sa pot concura iarasi in CRR.

                Comment


                • #9
                  Bobby, fi bine venit aici!
                  Imi pare bine sa aud ca o asemenea masina mai e si acum la 20 de ani asa de "nervoasa" cum a fost candva.
                  Si cand nu va mai fi "nervoasa" va ramane doar frumoasa. :wink:
                  In rest, sa o stapanesti sanatos si la cat mai multi km cu ea, dar de preferat fara turbo! :roll:
                  HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                  Comment


                  • #10
                    Multumesc domnu de urari. O intrebare: de ce fara turbo?

                    Comment


                    • #11
                      pt. ca nu mai e Honda? :lol:
                      ...

                      Comment


                      • #12
                        tot Honda e, dar NFS edition :lol:
                        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          "Domnu" Bobby, raspunsurile sunt multiple:
                          - chiar tu spui ca nu se gasesc piese pentru asa ceva
                          - Patric a dat si el un raspuns potrivit

                          Iar eu mai adaug:
                          - chiar nu sunt de ajuns 137CP pe o masina de 20ani?
                          - in locul tau as investi mai mult in masina de curse decat in asta de zi cu zi
                          - arata-le oamenilor ce inseamna un motor original Honda dupa 20ani (care ingrijit cum trebuie mai tine 20!)!
                          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                          Comment


                          • #14
                            Am zis ca nu se prea gasesc pentru motorizarea din 87'...pentru cele dupa 92 am gasit foarte multe variante.
                            O alta intrebare: un motor aspirat de 200HP cam la ce pret s-ar gasi...si unde?..daca stie cineva.
                            Multumesc anticipat.

                            Comment


                            • #15
                              Te-am inteles perfect (´87 vs. ´92) dar sa nu uitam ca automat e vorba de doua masini de generatie diferita si ar insemna sa o dai pe asta si sa-ti iei urmatoarea sa generatie.
                              Practic ai da o masina frumoasa pe una si mai frumoasa. :lol: :wink:
                              Despre motoare, baietii de pe aici vorbesc adesea despre importurile SUA.
                              HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                              Comment

                              Working...
                              X