BERTRO: '08 Honda Civic Hybrid Sedan 1.3L IMA CVT, Dark Grey (USDM)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    update: desigur ca au trecut 48 de ore si dealerul n-a sunat. probabil se joaca de-a psihologia cu mine... asteapta sa ma satur de asteptat si sa-l sun sa iau un civic normal.
    Naspa pt el ca pe de o parte nici nu ma grabesc deloc, iar pe de alta parte Udo (fara sa vrea) tocmai m-a facut sa-mi dau seama ca Acura CSX (mai bine dotata decat civicul non-hibrid) ar costa cu doar vreo 1500$ mai mult. Deci cred ca telefonul pe care se asteapta sa-l primeasca de la mine azi nu o sa contina cedarea la care se asteapta el, ci cererea de a-mi anula contractul pt civic si a-mi returna avansul ca sa merg la un dealer Acura.

    asta e... minciuna costa bani.
    stay tuned.
    2008 Civic Hybrid USDM 1.3L @ 110HP
    2004 Ford Expedition Eddie Bauer USDM 4x4 5.4L @ 330HP

    Comment


    • #32
      http://www.acura.ca/acura/csx_micro/en/csx-popup.html :heart:

      Superba :wink:
      Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
      ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

      Comment


      • #33
        Sunt sigur ca intr-un oras ca Montreal s-ar renta un hibrid, dar daca dealerul nu e serios................ ops: :roll: :roll:
        Pe de alta parte, nici cu un CSX n-ar trebui sa te dai inapoi, mai ales daca nu ti mortis la propulsia hibrida.
        Spre orice te-ai indrepta, bafta!
        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

        Comment


        • #34
          da, hibrida si-ar face toti banii (fac cam 7 km pana la work, din care doar 2 pe autostrada, restul prin centru, plin de stopuri si semafoare), dar daca nu-mi gaseste asta nicaieri una...
          2008 Civic Hybrid USDM 1.3L @ 110HP
          2004 Ford Expedition Eddie Bauer USDM 4x4 5.4L @ 330HP

          Comment


          • #35
            super-update: dupa cum i-am "promis", saptamana trecuta i-am dat papucii dealerului care n-a fost in stare sa-mi gaseasca masina. anulat contractul, luat avansul inapoi.
            Intre timp mi-am continuat cautarile independente si chiar a 2-a zi am gasit o hibrida exact culoarea pe care o vreau la un dealer la doar 300km de aici, intr-o zona in care celalalt imi spusese ca a cautat si n-a gasit nimic. De ce n-a gasit, naiba stie... ori nici nu s-a obosit sa caute (probabil nu-i plac banii), ori e total incapabil (caz in care are noroc ca fac mai mult ca el, altfel i-as fi sugerat sefului sau sa-mi dea mie jobul lui :twisted.
            Deja am facut hartogaraia cu dealerul celalalt, omul are masina in parcare (am trimis un amic sa verifice, ca nu-l credeam la telefon) si mi-a zis ca miercuri-joi pot sa ma duc s-o iau.
            Dupa ce ma duc s-o iau, o sa-i dau un telefon primului dealer sa-l intreb cum n-a putut gasi intr-o luna o masina pe care eu am gasit-o in mai putin de 1 sapt (si mai erau inca 2 disponibile la dealerul asta).
            stay tuned. urmatorul mesaj o sa fie cu poze (sper )
            2008 Civic Hybrid USDM 1.3L @ 110HP
            2004 Ford Expedition Eddie Bauer USDM 4x4 5.4L @ 330HP

            Comment


            • #36
              iti tinem pumnii :wink:
              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

              sigpic

              Comment


              • #37
                Doamne-ajuta !
                Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                Comment


                • #38
                  multumesc de sustinere. deja am VIN-ul masinii am decis sa ma duc vineri dupa ea, ca nu pot lipsi maine de la work.

                  PS: se cunoaste diferenta intre dealerul idiot precedent si dealerul curent (poate pt ca asta nou e asiatic, si astia de obicei sunt mult mai seriosi decat "frantuzii"): pe dealerul precedent trebuia sa-l sun eu de fiecare data (cam la 1-2 zile dupa ce ar fi trebuit sa ma sune el, si ma saturam de asteptat). asta nou m-a tot sunat el zilnic cu updates despre starea dosarului, etc.
                  2008 Civic Hybrid USDM 1.3L @ 110HP
                  2004 Ford Expedition Eddie Bauer USDM 4x4 5.4L @ 330HP

                  Comment


                  • #39
                    hai, e vineri.. ce faci, n-ai venit? :lol:
                    Sau evident, te plimbi 2 zile intai, dupa care iti calci pe inima si mai deschizi si calculatorul....
                    2006 Accord CL7 2.0 MT

                    Comment


                    • #40
                      neah, nu m-ar lasa pe mine constiinta sa ma plimb cu ea fara sa anunt comunitatea

                      treaba e ca... am treaba la servici si n-am mai putut sa-mi iau liber azi. cum dealershipurile sunt inchise in w/e, am reprogramat ridicarea masinii pe miercuri, ca abia atunci pot pleca 1 zi de la work.

                      PS: oricum, chiar daca as fi fost azi, pana acum n-as fi postat nimic. e 10:45 aici si abia la 12 aveam programarea la dealer. mai pui juma de ora inspectat masina si terminat actele, inca 2 ore jumate drumul inapoi, inca vreo 12 ore condus aiurea prin oras & imprejurimi :twisted:... abia maine as fi scris ceva :P
                      2008 Civic Hybrid USDM 1.3L @ 110HP
                      2004 Ford Expedition Eddie Bauer USDM 4x4 5.4L @ 330HP

                      Comment


                      • #41
                        penultimul venit (eu)pe forum iti ureaza sa o stapanesti sanatos
                        iar masina arata excelent
                        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/caramalau/
                        Nimic nu este ceea ce pare a fii !

                        Comment


                        • #42
                          ahemm.... scuzati deranjul (si calitatea pozelor, sunt facute cu telefonul):








                          poze mai multe si mai bune dupa ce o spal (am colectat toti gandacii din lume pe bumper, capota, parbriz in drumul spre casa). A, si dupa ce ii dau jos si uratenia aia de suport de plastic de pe bumperul din fata.
                          povesti azi mai tarziu, cand o sa am ceva timp de respiro.
                          2008 Civic Hybrid USDM 1.3L @ 110HP
                          2004 Ford Expedition Eddie Bauer USDM 4x4 5.4L @ 330HP

                          Comment


                          • #43
                            Very nice! Enjoy your new UFO! 8)
                            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Frumoooos!...place la mine.
                              Sa o satapanesti sanatos... artyman:
                              2008 CL7 2.0 M/T SSE - Black
                              2007 Jazz CVT - Blue
                              “Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi.” Soichiro Honda
                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                Foarte frumoasa. S-o conduci sanatos :lol: Mi se pare mie sau are geamurile colorate?
                                I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                                My cars:

                                '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                                '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                                '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                                '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                                EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                                EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                                EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                                EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                                EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                                EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                                Comment

                                Working...
                                X