STICKERE HONDAFAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Buun, am vorbit la firma de care spuneam si situatia sta cam asa:

    - Stickerele se pot face numai de forma litere separate. Adica nu o banda pe care este tiparit Hondafan ci litere separate. In acest caz problema fundalului dispare.

    - Din pacate, pentru banda alba (sau transparenta) pe care sa fie tiparit Hondafan trebuie contactata o tipografie care realizeaza serigrafie.
    Aici din cate am inteles pretul ar trebui sa fie mai mare, din moment ce realizeaza matrita cu care se va tipari emblema si numarul de stickere va trebui sa fie de ordinul sutelor ca sa se amortizeze investitia in matrita. Sper sa fi inteles eu bine si sa nu vorbesc prostii.

    Acum,
    Pretul pentru cateva bucati este 0.
    Pretul stickerelor in cazul in care este postat un banner/link al firmei pe paginile forumului este 0.
    Pretul pentru cateva zeci de bucati e 2-3RON/buc
    Pretul va scadea pentru numar mare de stickere dar nu cred ca se pune problema pretului la 2,3 lei
    :lol:

    Pot realiza orice gama de culori dorita si cu orice tip de caractere/design.

    Firma produce in momentul de fata bannere, stickere, colante etc. pentru vwforum, midnightracers, pit stop tuning, gm racing, honda utilaje si se poate vedea portofoliul pe site-ul acesteia.

    Nu am postat link-ul website-ului firmei nestiind daca e admis acest lucru, dar pentru info. cred ca pot spune ca este o firma de tuning/design auto destul de veche pe piata romaneasca.

    P.S. O alta oferta ar fi fost realizarea de tricouri cu emblema Hondafan.
    2008 Honda Accord 2.4 Executive A/T Nighthawk Black Pearl
    I drive way too fast to worry about cholesterol, but never faster than my angel can fly.
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Don+Luciano/accord/

    Comment


    • #32
      De imprimat tricouri nu este nici o problema daca vorbim de transfer termic. Eu pot imprima folia de transfer ( am si folie ) si pot vorbi si de transferul termic. Toate astea fara bani. Trebuie sa ne hotaram la un layout si la un model de tricou 8)
      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
      My cars:

      '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

      Comment


      • #33
        Vreau si io sticher si tricau...! :wink:
        Ce este TOTUL? Nimic... Dar NIMICUL?... Totul este!... Pentru ca din Nimic se naste Totul!...
        ... mi s-a parut interesant, d-aia am si scris-o aici...

        www.astrocafe.ro! Aruncati o privire acolo! S-ar putea sa va inspire!

        Comment


        • #34
          Promit ca saptamana viitoare ma ocup de stickere. In sensul ca ma interesez la clientii mei cum se pot face mai ieftin sau mai simplu :wink:

          Pt.a trece de faza cu dreptul de autor, mai bine folosim doar hondafan. in fond despre forum este vorba, nu ?
          I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
          My cars:

          '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
          '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
          '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
          '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
          EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
          EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
          EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
          EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
          EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
          EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

          Comment


          • #35
            Originally posted by Don Luciano
            @hondatu: nu am inteles la ce te referi....
            Ma refeream la faptul ca intampini deja atatea probleme in a face niste amarate de stickere de 3*20cm.
            HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

            Comment


            • #36
              Originally posted by hondatu
              Ma refeream la faptul ca intampini deja atatea probleme in a face niste amarate de stickere de 3*20cm.
              Din cate stiu, o imprimanta profesionala costa cam 15-20000 euro. Echipamente aferente necesare acestei industrii pot duce la alte cateva zeci de mii de euro.
              Acum nu spun ca tiparirea unui tricou nu se poate face si cu un echipament de sute sau mii de euro.

              Cunosc insa profesionalismul celor despre care vorbesc, oameni tineri si plini de entuziasm, care incearca sa faca faca fata cinstit pe piata romaneasca si nu se lauda ca fac de la ac la racheta si sa nu realizeze mare branza.
              Specificul activitatii mele m-a facut de-a lungul timpului sa apreciez lucrul cu profesionisti si sa nu cad in plasa "ofertelor" ca sa zic asa. :wink:

              Omul mi-a spus cinstit ce poate face. O sa mai intreb o data sa vad daca am inteles eu bine treaba cu fundalul alb.

              Maine o sa primesc niste tricouri de la aceasta firma pe care le-am comandat pentru un eveniment automobilistic iar sigla tiparita contine multe elemente si 3 culori diferite avand un grad mai ridicat de complexitate. Fiind o fire destul de critica, mai ales ca siglele sunt productie proprie, o sa ma conving daca sunt OK sau nu.
              2008 Honda Accord 2.4 Executive A/T Nighthawk Black Pearl
              I drive way too fast to worry about cholesterol, but never faster than my angel can fly.
              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Don+Luciano/accord/

              Comment


              • #37
                Originally posted by Don Luciano

                Din cate stiu, o imprimanta profesionala costa cam 15-20000 euro. Echipamente aferente necesare acestei industrii pot duce la alte cateva zeci de mii de euro.
                Acum nu spun ca tiparirea unui tricou nu se poate face si cu un echipament de sute sau mii de euro.
                Ce fel de imprimanta este aia? Nu de altceva dar sunt oarecum in domeniu :lol: Ideea cu transferul termic ( pt. tricouri ) nu este OK?
                I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                My cars:

                '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                Comment


                • #38
                  Luciano: eu ma refeream strcit la stickere! Sau mai bine zis la imposibilitatea de a face asa ceva.
                  HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                  Comment


                  • #39
                    Eu am rezolvat-o cu sticker-ul.
                    All good things come to those who wait!
                    CIVIC SEDAN, 1.8 ES A/T, NIGHTHAWK BLACK PEARL;

                    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/joorje79/

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by joorje79
                      Eu am rezolvat-o cu sticker-ul.
                      adica ?...detalii !!!
                      '18 BMW X1 18xd
                      '15 BMW i3 range extender
                      ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

                      Comment


                      • #41
                        Adica, am facut si am pus pe masina!!
                        All good things come to those who wait!
                        CIVIC SEDAN, 1.8 ES A/T, NIGHTHAWK BLACK PEARL;

                        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/joorje79/

                        Comment


                        • #42
                          ahaaa...hai ca m-am uitat la pozele tale si l-am descoperit.
                          ...parca ai fi mers pe alt fond(cum tu ai masina neagra si cu fondul ala alb :? )
                          la mine mai merge , masina fiind "gri"

                          speram sa fi aparut un update la modelul de sticker
                          '18 BMW X1 18xd
                          '15 BMW i3 range extender
                          ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by hondatu
                            Cui ii trebuie il primeste de la mine pe mail si apoi puteti da comanda.
                            Hondatu, te rog da-mi si mie cdr pe mail si incerc sa fac si eu cateva

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by John Doe
                              Originally posted by hondatu
                              Cui ii trebuie il primeste de la mine pe mail si apoi puteti da comanda.
                              Hondatu, te rog da-mi si mie cdr pe mail si incerc sa fac si eu cateva
                              Same here daca se poate si multumesc anticipat.
                              2008 Honda Accord 2.4 Executive A/T Nighthawk Black Pearl
                              I drive way too fast to worry about cholesterol, but never faster than my angel can fly.
                              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Don+Luciano/accord/

                              Comment


                              • #45
                                Mai are cineva un sticker si pt mine?Sunt din Bucuresti si vin dupa el oriunde stati.

                                Comment

                                Working...
                                X