UNCLE: '02 Honda Civic Type-R, Satin Silver

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    10w 60 castrol edge
    0w 40 o sa il manance mult! deci sa fii ft atent la consumul de ulei! tot 0w 40 bagam si completam 1 l de ulei/ luna. Acum depinde si de stilul de condus ,dar incearca sa il schimbi fiindca 10w 60 e mai bun pt temperaturi mai ridicate!
    Masini cu radiocomanda pe benzina ! Viteze naucitoare de peste 100km/h!
    www.hpi-racing.ro

    Comment


    • #32
      merci mult sandrei, am sa am grija...
      EP3
      transalp

      Comment


      • #33
        eu bag motul in toate masinile mele si sunt super incantat de cum merg si nu consuma gram... acum depinde de la masina la masina oricum si castrol e f ok
        Most sports require only one ball, motorsport requires two...

        "how to make it in zi undistry or life"

        Comment


        • #34
          ce anvelope de iarna imi recomandati pt ep3-ul meu?
          si de unde as putea lua niste jante mai ieftineala asa sa le pun cu gumele de iarna?
          EP3
          transalp

          Comment


          • #35
            tot eu alta problema mai urgenta

            am un scartzait ca si cum s-ar freca plastic de metal sau plastic de plastic, la directie, e vreun coleg cu EP3 care are vreun simptom similar? sau a a avut vreun simptom similar?
            eu m-am gandit ca o fi de la umezeala din atmosfera de zilele astea ca ploua de 4 zile in Buc asa cu intermitentze si ma gandeam sa nu se fi "umflat" vreun plastic la bord si sa atinga coloana de directie de el...
            EP3
            transalp

            Comment


            • #36
              hehe , am un prieten care are un ep2 si are aceeasi "problema" ... apare numai cand este umezeala , ploua destul de mult ... a fost in service dar nu au ce sa-i faca , cred ca va trebui sa te obisnuiesti cu chestia asta .
              civic EM2

              Comment


              • #37
                Am EP2 dar nu mi-e cunoscuta problema. Desigur, voi face cunostinta cu ea dupa ce ma voi implanta in hartoapele patriei.
                HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                Comment


                • #38
                  o sa pun si eu link'ul de pe civictype-r.co.uk unde se discuta de problema asta la EP3 (pe care o am si eu) si inca nu i-a dat nimeni de cap
                  doar cand e umezeala si doar in acceleratie sau frana... park si lui Corse ii facea asa uneori kiar uitasem de ea de anul trecut... grrrr
                  The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                  DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                  Comment


                  • #39
                    macar bine ca nu e vreo problema mai grava la directie, multumesc de lamuriri
                    EP3
                    transalp

                    Comment


                    • #40
                      Eu cu FN1 am acelasi scartzait. Am fost in service de 2 ori si nu au reusit sa ii dea de cap. Ia niste WD40 si vezi singur ce rezolvi; la mine, prima oara au dat pe coloana sub volan, si nu s-a mai auzit vreo 2 zile.
                      Civic K20 Black Pearl
                      Stage 1: <Eibach><Skunk2><Injen><Invidia><OMP><Ferodo><Tarox><O∙z><Recaro>
                      Stage 2: <Skunk2><Gruppe-M><Toda><Tarox><HKS><O∙z><Recaro>

                      CRX delSol ESi Black
                      <Eibach><Aeroworks><Injen><Invidia><Ferodo><sparco>

                      Comment


                      • #41
                        doar 2 zile nu e de ajuns

                        aici am deschis eu un topic dar mai era unul mult mai popular pe acelasi forum dar pe care din pakte nu il mai gasesc http://www.civictype-r.co.uk/forum/v...?f=40&t=154734
                        The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                        DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                        Comment


                        • #42
                          la WD40 ma gandeam si io galileo
                          EP3
                          transalp

                          Comment


                          • #43
                            etrieri spate, ma poate ajuta cineva?

                            caut etrieri spate pt EP3-ul meu, ma poate ajuta cineva
                            la reprezentanta sunt 250 euro bucata

                            multumesc
                            EP3
                            transalp

                            Comment


                            • #44
                              am io , 150 e amandoi

                              Comment


                              • #45
                                A rezolvat'o de cateva luni..
                                sigpic

                                HONDA - THE POWER OF DREAMS
                                Honda Civic Type-R FN2

                                Comment

                                Working...
                                X