[g] : '08 Honda Civic Sedan 1.8 ES A/T, Galaxy Gray Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    A/T este chiar mai mult decat ma asteptam, mai ales pe manual :P
    Cutia automata mi se pare supeeer. Pentru moment nu am ce sa-i reprosez si nici nu am nici un regret ca am luat-o. E super comoda si indeajuns de "sportiva".
    '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

    Comment


    • #17
      That makes two of us.Asa e, automata e supeertare.Drumuri placute!!!!
      All good things come to those who wait!
      CIVIC SEDAN, 1.8 ES A/T, NIGHTHAWK BLACK PEARL;

      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/joorje79/

      Comment


      • #18
        Doua fete in parcare... :roll:
        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/_g_/2fete/
        '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

        Comment


        • #19
          dezamagitor... ma asteptam sa vad 2 fete, nu 2 masini :lol:
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • #20
            De astazi sunt B 21 WAP! :wink:
            Foarte tare treaba cu numerele si talonul in 2 ore, respecte pentru Politia Romana si serviciul de inmatriculari. Dar... restul? Fisa de inmatriculare trebuie facuta la un birou pentru acte [7 RON] - aviz amatorilor s-a deschis unul chiar vis-a-vis de noul sediu "Udriste" de pe Sos. Pipera, eu am facut fisa tot la Udriste... Taxa de prima inmatriculare [in cazul meu 1617 RON] poate fi calculata si platita doar la Administratia Fiscala, pe cand la Trezorerie poate fi doar platita daca ai foaia de calcul la tine... Simpatic... Taxa pentru talon [30 RON] poate fi platita doar la CEC, pe cand taxa pentru inmatriculare [52 RON] o poti achita atat la CEC cat si la Directia de Taxe si Impozite a sectorului de care apartii. Numerele / preferentiale [85 RON] le platesti la Politie cand depui toate actele si tot aici iti mai dau o fituica de completat pentru lansarea "lucrarii" cum ii spun ei. Ce nu mi-a placut la noul sediu al Politiei a fost lipsa panourilor de informare, in schimb era un nene la informatii foarte dispus sa te indrume "in suturi". Ceva la genul: Cum? Nu stii ca asa se face?!

            Binenteles ca unii stiau treburile astea, insa eu m-am miscat destul de sinuos din cauza timpului pe care l-am avut la dispozitie dupa servici... La o birocratie cat mai reusita Romania...

            Bafta si ne vedem pe strazi,
            Beware of WAP!
            Adi.
            '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

            Comment


            • #21
              Felicitari, Adi. Mi-am pierdut si eu o zi prin Pipera, saptamana asta Noroc ca am stiut si mi-am luat sucuri la mine, ca de acolo nu ai de unde cumpara.
              Ne vedem pe strazi, si la.....Balvanyos :wink:
              Honda S2000 '08 / B-99-HOS
              Honda Accord 2.4 Ex. A/T '07 / B-01-VDU


              http://http://www.facebook.com/vdoltean

              Comment


              • #22
                Ahaaa, da, desigur, la Balvanyos! Te-am vazut ieri pe la Piata Natiunile Unite, numai ca nu stiam ca esti tu :P
                Chiar in week-end-ul acesta trebuia sa mai plec intr-un "rodaj" ca si-a luat un prieten masina, dar din pacate nu pot sa-l urmez... week-end-ul pentru mine inseamna tot zile de munca, dar nu la servici...

                Bafta. :wink:
                '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

                Comment


                • #23
                  Salut. Saptamana asta voi intra ºi eu în posesia unei masini similare. As vrea sã stiu cum se intretine aceastã culoare. Am auzit mai multe pãreri contrare. Ti-am admirat zilnic fotografiile masinii.

                  Comment


                  • #24
                    E o culoare perfecta pentru jeg :P Eu nu prea am chef sa o spal asa des, si totusi arata destul de ok murdara. Sper ca fotografiile sunt destul de elocvente, pentru ca eu cand mi-am luat masina nu am gasit fotografii cu sedanul pe aceasta culoare si nici live nu am vazut...
                    Asteptare scurta :wink:
                    '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

                    Comment


                    • #25
                      Update cu upgrade : cadoul pentru 10.000 : Borbet XL + GoodYear Eagle F1 225/45/R17
                      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/_g_/teh_Wheelz/

                      Masina bineinteles este tot murdara deoarece aseara a plouat si azi masinuta a facut si un drum pana la Focsani si inapoi pentru a-si colecta cadoul de la domnul cryo
                      Masina a mers excelent si cu vechile roti la dus si cu cele noi la intors - e cunoscut E85u' - intre localitati 150-170 km/h, schimba automata in 5000 si 6000 Mi-a placut iesirea asta, a fost "de fuga", nu prea am incercat din'astea in ultima vreme. Nu folosesc detector, asa ca ma astept sa vad si poze "din mers", pentru ca mie mi-e greu sa le fac singur
                      Cu ocazia intalnirii cu cryo am facut si un cross-drive, el luand civic-ul si fata, iar eu luand accord-ul lui si rotile - masina mi-a placut foarte tare, dar am luat doar rotile.
                      Multumesc inca o data pentru amabilitate si pentru intelegere cryo, sper sa-ti gasesti si tu un cadou frumos pentru vara viitoare.
                      '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

                      Comment


                      • #26
                        cu placere, imi reinnoiesc urarea de "sa te poarte pe drumul cel bun"

                        P.S. cand plecam de la turcalete, tu tocmai defilai prin fata mea prin intersectie.... mi s-a rupt inima cand te-am vazut plecand cu ele....
                        2006 Accord CL7 2.0 MT

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by [g] View Post
                          Update cu upgrade : cadoul pentru 10.000 : Borbet XL + GoodYear Eagle F1 225/45/R17
                          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/_g_/teh_Wheelz/

                          .....
                          225 Nu lovesc pe nicaieri la viraj full? Contraripi, ceva? Cat a fost afacerea asta, ca bani I mean?

                          Comment


                          • #28
                            Teoretic, daca se pune ET-ul potrivit n-au ce sa pateaca... Stiu Logan cu 225/45 R17 care stock avea 185/65 R15 so nu vad de ce ar fi atins la Honda
                            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              N-am detectat nici o problema dupa montarea rotilor, decat faptul ca masina o simt ca un "tanc" acum, aceeasi senzatie pe care am avut-o si in Accord-ul lui cryo cu aceleasi roti. Pare mai rigida, directia a devenit mai "tare" si se simte ca intradevar ai "225" in raspunsul volanului. Dupa cum mi-a recomandat si cryo, acesta trebuie tinut mai atent - eram obisnuit de la reno, unde facusem o schimbare de roti si aveam acelasi tip de feedback in volan - masina urmareste foarte bine toate sleaurile drumului.

                              So, nu ating nicaieri, nu mi se pare ca e mai dificil de mers cu 17" decat cu 16" - sa speram ca o sa am aceeasi parere si dupa ce iau vreo groapa "rapida" cu ele.

                              Afacerea a fost 1500 RON, dar trebuie avut in vedere ca sunt sh, iar cauciucurile dupa spusele lui cryo au ~ 25.000 km.

                              De cautat am cautat jante noi, dar nu prea am gasit ceva sa-mi placa, iar astea parca s-au nimerit la momentul care trebuie.
                              In lista de anvelope preferate, pe langa Eagle F1 ar mai fi fost: F1 Asymetric, Toyo T1R si nu in ultimul rand Vredestein Ultrac Sessanta - ma innebuneau ca look...

                              LE: Apropo de ET, am obtinut si ce vroiam cu ocazia asta - imi plac rotile care vin "la fata" masinii si nu stau in interior ca cele stock. O sa observi ca majoritatea producatorilor de jante after-market nu ofera jante cu ET ca a celor originale, in schimb le fac sa "dea" mai bine pe masina din cauza ET-ului.
                              '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

                              Comment


                              • #30
                                Am inteles, multam de raspuns, chiar ma gandeam la un 215 pe astea de 16, poate incerc cu 225.
                                Oricum la banii aia faceam si eu imediat schimbarea
                                Nu le dai?
                                Seth
                                Senior Member
                                Last edited by Seth; 20-10-08, 21:08.

                                Comment

                                Working...
                                X