BBDM: My Acura(s)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    invita-l pe forum
    Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
    ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

    Comment


    • #32
      L-am invitat, sa vedem cand apare, desi cred ca e prea ocupat...

      Apropos, ce avantaje ofera dealerii din state am inteles ca au acu ceva promotii genu in 6 ani platesti masina la un avans derizoriu si nu sunt comisioane si nici dobanzi, sunt pe aproape?

      poate dai si tu idei Dealerilor de la noi din tara... cine stie ...
      pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

      Comment


      • #33
        salut. stiu ca e veche postarea dar ma gandeam sa iti dau un sfat din perspectiva mdx cauciuc... am cumparat yokohama(900 $ ) de la discount tire cu asigurare... cand am incasat un cui, deoarece aveam asigurare au pus cauciuc nou fara discutii.... cauciucurile au fost bune ... e drept am testat numai pe drumuri uscate, o singura data pe ploaie torentiala iar la 80 mile pe ora au facut fata fara nici o problema, pe zapada nu am avut unde ca nu am vazut zapada de 6 ani .. singura problema- au garantie 65000 mile dar subsemnatul cam conduce sportiv. drumuri lungi pe i10.... texas limita de viteza mare ... la 30000 erau mancate! iarasi asigurarea si credit dat de magazin ca erau prea uzate si am luat altele noi dar cooper(390$) sau ceva de genul... bune si ele dar am decat 50 mile cu ele deci o sa revin cu ce calitate au tinand cont ca maine le duc pe munte si zapada ....
        uitasem... cu yokohama am avut si remorca mare dupa mine si au tras din greu. cauciucurile originale au tinut decat 23000 .... dupa care a fost necesar sa scjimb prea uzate

        Originally posted by bbmd View Post
        Pai nu prea mari noutati

        Masinile merg super in continuare. Deja am pus vreo 45k mile pe TL si 25k mile pe MDX. In afara de reviziile normale, singura problema pe care am avut-o a fost la MDX, unde intra apa dupa fiecare spalare in compartimentul unui far din spate. Dealer-ul l-a inlocuit fara nici un comentariu.

        Tot la MDX, am reusit "performanta" de a culege 2 cuie in mai putin de cateva luni si a trebuit sa schimb de fiecare data cauciucul. Nu a fost prea placut la $300 bucata.

        In curand trebuie sa schimb si cauciucurile la TL ca s-au dus de tot (sunt inca cele originale). Nu am fost foarte multumit de Michelin-urile din fabrica si ma gandesc sa le schimb cu un set de Bridgestone Potenza all-season. Oricum, toata distractia se pare ca va fi aproape $1,000.

        Cam asta ar fi. Per total, super multumit.

        PS: Si Honda inca mai merge bine desi nu e folosita mai deloc. Doar a ruginit si s-a desprins o conexiune ce duce la toba si acum face ca un tractor Mai astept cu reparatiile pana se mai incalzeste pe afara.

        Comment

        Working...
        X