Manual Honda Civic

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Buna seara,

    Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un manual pentru Civic Type R [FN2] 2006-2011 , Multumesc!
    FORGET BUTTERFLIES, TypeR WILL PUT BEES IN YOUR STOMACH !!

    Comment


    • Da mi o adresa de email.

      Comment


      • Originally posted by adi_tgv View Post
        Da mi o adresa de email.
        piloiu.renato@gmail.com
        FORGET BUTTERFLIES, TypeR WILL PUT BEES IN YOUR STOMACH !!

        Comment


        • Trimis

          Comment


          • Originally posted by adi_tgv View Post
            Trimis
            Am primit , multumesc!

            Sent from my SM-J500F using Tapatalk
            FORGET BUTTERFLIES, TypeR WILL PUT BEES IN YOUR STOMACH !!

            Comment


            • Salut,

              Stie cineva de unde pot face rost de un manual pt Honda Civic 2003 3Usi EP2 1.6 Benzina ?

              Detin doar manualul in limba germana si din pacate nu cunosc limba.

              Multumesc

              Comment


              • Salutare tuturor!Sunt interesat de un manual de utilizare si service pentru o Honda Civic Sport Tourer FK3(Honda IX din 21014) 1.6 idtec.Multumesc !

                Comment


                • Salut, manualul de utilizare se afla aici: http://www.hondatrading.ro/manuale/h...ic_5d-2013.pdf

                  Comment


                  • Salut, cu un manual de service pentru civic Fn1sau un fk2 aceeasi generatie- 2006-2011 ma poate ajuta vreun coleg? Multumesc
                    '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

                    Comment


                    • Un manual pt noul Civic 2017 nu are nimeni, chiar si in engleza? Nu am gasit decat unul pt SUA/Canada si cam difera...
                      Am cerut de la dealer, dar inca nu au primit nimic. Nu il am decat pe cel in ceha.

                      Comment


                      • Originally posted by fetherw80 View Post
                        Salut, cu un manual de service pentru civic Fn1sau un fk2 aceeasi generatie- 2006-2011 ma poate ajuta vreun coleg? Multumesc
                        http://www.hondatrading.ro/uploads/m...e_Honda_5D.pdf

                        Nu stiu daca te referi mai exact la manualul de utilizare sau la caietul de service, eu le am pe amandoua pentru FN1, daca te intereseaza ceva in mod special, ce nu gasesti in manualul de mai sus, pot sa iti trimit eventual poze.

                        Comment


                        • Manualul de service e cu totul altceva. Se refera la modul cum se demontează diversele subansamble, cum se diagnosticheaza o problema.

                          Comment


                          • A, sorry atunci manualul de service e un fel de manual dupa care se ghideaza si mecanicii din reprezentanta? ajunge, de regula, un astfel de manual pe mainile utilizatorului?

                            Comment


                            • Salut, sunt un nou posesor al unei Honda Civic 5D FK2 1.8 2011 .
                              Masina este senzationala.
                              Deoarece ma pricep un pic si la mecanica (si as vrea sa inteleg masina mai bine ) as dori sa va intreb pe cei mai cu experienta, de unde se poate face de un manual service (workshop) pentru acest model?


                              UPDATE: Am gasit acest link dar pentru modelul meu FK manualul este in alte limbi decat Engleza. Linkul contine mult mai multe variante de honda workshop.
                              www.shweet.org/Manuals/manuals.shtml

                              Multumesc mult,
                              Adrian S.
                              firebolt
                              Junior Member
                              Last edited by firebolt; 12-03-18, 13:19.

                              Comment


                              • Salutare,
                                Chiar astazi am primit de la cei de la Honda o versiune ceva mai noua de manual pentru Civic 10th gen (5D si Type R), datata pe 20.10.2017 (in engleza)

                                https://drive.google.com/file/d/1yKT...ew?usp=sharing

                                Poate cineva o sa-mi confirme ca merge linkul...

                                Sper sa va fie de folos

                                Comment

                                Working...
                                X