Probleme Honda Prelude 93 2.0

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by KnupZ
    Originally posted by honda_civic_typeS
    off topic : cumva are nr de inmatriculare SV xx MAT ? ai fost cumva ieri in sv ?
    da si te-am vazut de atatea ori dar nu aveam cum sa ma bag in seama cu tine ca erai mereu in mers cu masina.

    toto, motorul arata 188.000 km la bord.
    off . nu puteai sa ma opresti si tu mai vi pe aici ? am vazut prelude-ul cand am intrat la o spalatorie si m-am uitat insistent dar nici o reactie .
    p.s. : aveai ocazia sa iti arat sitemul audio ca si asa ai spus ca vrei sa il auzi .
    2.0 TFSI Stage 3 by REVO TECHNIK - Now 360 bhp .. Target - 390 bhp

    Comment


    • #17
      segmenti costa 50euro bucata de la honda original pt motoru meu vtec poate la motoru de 2.0 e mai ieftin,asta e pretu pe original
      Ex:CRX VT '91 / Ex:PRELUDE H22A '93 / Ex:CIVIC TYPE R FN2 '08 / EX: ACCORD CL7 '07
      Ex:S2000 AP1 '01 / Accord CN1'07 / CIVIC TYPE R FK2 '16

      Comment


      • #18
        ok si banuiesc ca trebuiesc 4 segmenti,asta sa insemne doar 200 euro piesele ? :?


        *later edit, am sunat la asko si mi-am facut o programare pentru mai multe detalii miercuri. Ca fapt divers am intrebat cam cat ma duce toata treaba asta si estimativ cam 500 euro manopera fara piese.O fi mult,putin ? Stiti alte solutii ?
        07' Civic Type-s Nighthawk Black Pearl
        ----------------------------------------------------------

        Comment


        • #19
          da dar ti am spus asta e pretu pe original poti sa gasesti si mai ieftin
          Ex:CRX VT '91 / Ex:PRELUDE H22A '93 / Ex:CIVIC TYPE R FN2 '08 / EX: ACCORD CL7 '07
          Ex:S2000 AP1 '01 / Accord CN1'07 / CIVIC TYPE R FK2 '16

          Comment


          • #20
            original adica la alt garaj/service...asta vrei sa spui...?!?
            ca a zis ca fara piese...
            nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita (ignorance is bliss)...

            Comment


            • #21
              Pretul la segmenti nu e rau. Eu as lua originali Honda, nu stiu cat de multi castigi daca iei din alta parte, plus ca nu esti sigur de calitate. Ma rog, poti sa intrebi si la Augsburg cat costa.

              Despre manopera, nu-mi dau seama. Poate iti spune Sakerut cat l-a costat pe el manopera si unde i-a schimbat. :wink:
              "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
              "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

              Comment


              • #22
                ok o sa ii dau un pm sa aflu cat l-a costat pe el.Cu siguranta piese originale honda voi pune. :wink:
                07' Civic Type-s Nighthawk Black Pearl
                ----------------------------------------------------------

                Comment


                • #23
                  Ca si manopera, daca stii niste mecanici buni care sa-i puna mai ieftin de 500 Euro, bine (*). Daca nu, sfatul meu este sa nu te duci la orice Gigel care stie el "cum e cu Hyundai-urile astea, ca are si un nepot de sora al lu' vara-mea" :lol: :lol:

                  (*) greu de crezut ca asa ceva se exista.
                  "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                  "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                  Comment


                  • #24
                    stiu, la lucrul asta m-am gandit si eu macar dau 500 de euro dar sunt sigur pe dau bani.Acum nu stiu cum e dar ma gandesc ca daca faci un motor la dealer autorizat honda e posibil sa primesc si garantie pe manopera,nu ?
                    07' Civic Type-s Nighthawk Black Pearl
                    ----------------------------------------------------------

                    Comment


                    • #25
                      Eu asa stiu. Si pe piese daca le cumperi de la ei. Daca nu, numai pe manopera.

                      Si eu tot asa as face. Macar dormi linistit noaptea. :wink:
                      "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                      "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                      Comment


                      • #26
                        La Asko primesti si pe manopera 90 de zile (parca). Oricum primesti
                        '07 Accord 2.0 ES Dark Mocha
                        '98 Civic Sedan 1.6 VTi New Vogue Silver

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by sakerut
                          da dar ti am spus asta e pretu pe original poti sa gasesti si mai ieftin
                          50 de euro segmentul? sau 50 de euro tot setul pentru 1 piston ?

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by quiksand
                            50 de euro segmentul? sau 50 de euro tot setul pentru 1 piston ?
                            Corecta intrebare!
                            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                            Comment


                            • #29
                              nu am vazut ce a zcris mai jos ,eu ziceam de pretula segmenti ,pararea mea ca e mult 500 euro manopera pt segmentare chiar f mult
                              Ex:CRX VT '91 / Ex:PRELUDE H22A '93 / Ex:CIVIC TYPE R FN2 '08 / EX: ACCORD CL7 '07
                              Ex:S2000 AP1 '01 / Accord CN1'07 / CIVIC TYPE R FK2 '16

                              Comment


                              • #30
                                in primul rand trebuie sa mergi la un service sa desfaca motorul sa vada ce probleme sunt dupa care sa vezi ce piese ai nevoie si cat te va costa .
                                in legatura cu piesele pot sa iti recomand ce sa cumperi findca lucrez in domeniul pieselor auto si stiu ce fel de segmenti poti sa iti cumperi
                                fara sa fii tras pe sfoara
                                daca servisul auto aduce piesele atunci trebuie sa iti dea garantie si la piese si la manopera dar si tu trebuie sa respecti unele lucruri :
                                sa folosesti un ulei de calitate ,filtru de ulei ,filtru de aer (nu din acela sport ca nu filtreaza bine) .
                                daca tu aduci segmentii poti alege intre mai multe variante de la aceasta firma care este specializata pe piese de motor:Szakal Metal S.R.L. - Bucurešti Orar: Luni - Vineri: 9.00 - 18.00
                                Adresa: 020112 Bucurešti, Sec.2, Šos. Pipera nr.44
                                Tel.: +40 21 - 2331 295, - 2324 917
                                Fax: +40 21 - 2331 294
                                Mobil: +40 722 246 315 * +40 741 001 102
                                e-mail: bucuresti@szakalmetal.ro

                                nu ma intelege gresit nu fac reclama vreau sa te ajut in gasirea unei solutii optime
                                iar manopera de 500 de E este cu sau fara piese?
                                Honda Civic EJ9 1.4 IS M/T
                                Honda Civic FD1 1.8 LS A/T
                                Honda Civic ES9 1.3 Hybrid M/T
                                Honda Civic SL 1.3 A/T 1980

                                Comment

                                Working...
                                X