Cauciucuri de vara

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @stilistu: La 7-8 mm carne sunt aproape noi... Cred ca ai gresit tu masuratoarea, 4-5 mm inseamna un cauciuc uzat si 2mm e limita de siguranta!
    '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

    Comment


    • Originally posted by Xander View Post
      @stilistu: La 7-8 mm carne sunt aproape noi... Cred ca ai gresit tu masuratoarea, 4-5 mm inseamna un cauciuc uzat si 2mm e limita de siguranta!
      7 mm au alea care au fost pe spate, cealalta pereche are intradevar in jur de 5mm.
      ACCORD 2.2 I-DTEC 2010 M/T Executive

      Comment


      • Am promis ca revin cu un feedback pentru pirelli pzero nero 205/55/16 de vara - sunt super ok si stabile, si pe ploaie si pe uscat; la o ploaie f. torentiala ce m-a prins saptamana trecuta, mergeam cu 140 - 160 fara emotii, fara sa simt ca as avea ceva probleme de aderenta (erau si incalzite bine anvelopele).
        Totodata, dupa ce le-am schimbat si pe fata, s-a schimbat major stabilitatea masinii, dupa experienta neplacuta cu cele anterioare, cand aveam impresia ca suspensia e pa si ca trebuie schimbata.

        Overall, o alegere foarte buna, aderenta extraordinar de buna dupa ce se incalzesc, dar si reci sunt ok. Made in Italy, pret foarte bun.
        -------------------
        There is no point of having if you can't share.

        Comment


        • Ce cauciucuri aveai anterior ?
          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_juv/

          Comment


          • Originally posted by andrei_juv View Post
            Ce cauciucuri aveai anterior ?
            GY Eagle NCT5 made in Turkey, jalnice cand se uzeaza. Am inteles totusi ca modelul made in germany n-ar fi asa rau...
            -------------------
            There is no point of having if you can't share.

            Comment


            • Aveti vreunul experienta cu Falken Azenis FK510? Se pare ca in teste au iesit foarte bine la dimensiuile 225/45R17 si mai sunt si silentioase pe deasupra. Ce nu-mi place este ca au XL la coada...

              Comment


              • Am avut eu pe fostul A4 B7, 235/45/17 cu XL, luate de noi, evident. Numai cuvinte de lauda din partea mea. Pe mine cel mai mult ma intereseaza aderenta "in curbe" la o anvelopa, precum si cum franeaza. Iar la capitolele astea stralucesc. In rest, nu prea m-au interesat chestii precum zgomot, consum, etc. Cumpara linistit, sunt best buy.

                Comment


                • Multumesc ptr feedback ivladbogdan! Fata de anvelopele precedente cum ai sesizat nivelul de zgomot mai mare sau mai mic?!

                  Si eu apreciez in primul rand comportamentul pe ud/uscat, franare si curbe dar in urma unor experiente negative cu Continental care sunt foarte zgomotoase as vrea ceva care sa imbine fericit toate aspectele enumerate si sa fie si silentioase cat se poate de mult. Performanta exclude silentiozitatea, am avut si Toyo R1R pe masina si erau si ele zgomotoase insa pe uscat la nivelul lor de pret nu prea au egal la comportament.

                  Comment


                  • Nu stiu ce sa-ti spun vis-a-vis de zgomot, A4 fiind si o masina foarte bine insonorizata. Dar din moment ce nu m-au enervat, e clar ca foarte zgomotoase nu sunt.

                    Comment


                    • Eu din motive financiare am ales sa imi iau pentru noile jante de 18 niste Debica-uri Presto UHP2. 320 lei bucata, A/C. 67 dB. Pana in acest moment sunt foarte multumim de ele, mai ales de faptul ca sunt chiar foarte silentioase. Acum ca si comportament voi vedea in timp. Le-am testat mai agresiv pe drum umed, totul foarte bine.
                      '09 Honda Accord CU2 Type S A/T
                      ex. '10 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC M/T
                      ex. '09 Honda Accord CU1 Exec A/T

                      Comment


                      • 67 dB e ceva! la 3 dB se dubleaza presiunea acustica....deci cred ca fata de alte anvelope ale tale nici nu le auzi!
                        Pe umed am avut experiente negaive cu Debica dar erau gama buget si acum multi ani....Sa revii te rog cu feedback.

                        Comment

                        Working...
                        X