Senzori de parcare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Eu am instalat la RAV la un baiat/firma pe langa podul pipera (in spate la Sama Service), si am aflat ca tot ei instaleaza si la service-ul Toyota. Costa 100ROn parca, eu am dat 50RON ca m-a trimis cineva. A iesit foarte bine. Iti trimit nr de tel daca te intereseaza.
    '17 Civic TypeR FK8 Championship White
    '08 RAV4 2.0 VVTi 4WD
    ex : 06' Civic 5d 2.2 i-CTDI 140cp
    ex: '09 Civic TypeR Nighthawk Black

    Comment


    • #32
      acum ceva timp mi-am atins ff usor un senzor OEM intr-un stalp..rezultat..crapat suportul la "pastila" si mesaj pe bord check system . am avut la un moment dat o problema de casco..si am pus si senzorul atunci pe dosar...mi l-a inlocuit..insa problema nu a disparut. la fel imi arata daca ii activez "check system" . trebuie facut un reset ceva? ce imi recomandati?
      multumesc

      Comment


      • #33
        Salut,

        Intrebare: eu am senzori in spate cu semnalizare acustica si vizuala. Stiti cumva daca e posibil sa imi adaug si pe fata? Ma refer originali Honda. La fel ca pe spate.

        Multumesc.

        Comment


        • #34
          Recomandare - senzori de parcare PS 411 (gasesti pe net magazine online, sunt 180-200lei fara montaj).
          Pt recomandare montator, da-mi un PM (mie mi-a montat cu 50lei senzorii, dar mi-a facut mai multe chestii, si ne stim de ceva timp).
          Practic, cu maxim 300lei, deja ai senzori de parcare foarte buni, si montati pe masina.
          Iar daca ai chef sa ii vezi in actiune, da-mi un PM si ne vedem intr-o seara (Sector 1 e masina seara).

          Comment


          • #35
            Și eu am senzori fata-spate dar nu știu ce marca, au afișajul pe fiecare senzor deasupra oglinzii centrale. Am probleme cu ei in sensul ca uneori rămān blocați cei de pe spate și piuie intr-una arătānd 0.0 distanță (ca și cum as atinge de ceva). Mai ales pe / după ploaie se īntāmpla. Nu au buton de "mute". Ce soluții am?


            '15 Civic 4D LS, 1.8 i-VTEC, Urban Titanium
            '10 CR-Z 1.5 i-VTEC IMA
            Ex: '15 Civic 4D 1.8 i-VTEC

            Comment

            Working...
            X