CVX: '02 Honda Civic Type-R, Satin Silver

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cum de ai schimbat buddyclubul? zgomot? atarna prea jos?

    tu ai avut Spec III, nu? e mai zgomotos decat Pro Spec?

    (pe actele ce mi-au venit cu catback-ul scria tot Spec III)

    ce soft ai incarcat pt catback-ul oem? eu am acum pe masina un palmers3 revizuit dar nu l-am probat inca in strada ca nu e gata masina.
    retroid
    Senior Member
    Last edited by retroid; 06-11-10, 07:43.

    Comment


    • pai, m-am cam saturat de sunetul care il produce BC spec3, si da, e mult mai zgomotos decat pro-spec. pe viitor fac ceva custom, 65-70mm, mandrel bent, rezonatoare (2) sa fie cat mai silentioasa, dar totodata cat mai permisiva. vreau si sa pastrez look-ul stock. m-am cam saturat de ditamai conducta de canalizare in spate )

      pt catback-ul OEM , am lasat softul care il aveam deja cat de cat facut dupa masina, am facut 2 - 3 loguri, si modificat afr-ul, sa fie cat mai aproape de 13.0 pe toata plaja, adica am scazut cam 5% benzina, deoarece cu catback-ul oem merge mult mai bogat, fiind mai micutz.


      Totodata, am fost la Arad la curse duminica,

      cel mai bun timp, catback stock, etc....

      14,144 @ 163,xx km/h

      Multumit pe deplin, masina trage aproape la fel ca inainte, chiar prind viteza mai mare pe sfarsit dar cred ca asta s-a datorat faptului ca am plecat jalnic, execrabil.... 2.5x 60ft.
      Se putea si 13,9x clar, dar nah, m-am prea increzut in tigania aia de launch control la Kpro.
      "I felt my vanos pulling, but i guess his vtec pulled harder, stronger, faster"

      Comment


      • si la mine e zgomot mare. cred ca o sa adaptez finalul OEM la catback si o sa folosesc finalul BuddyClub doar in pista.

        Comment


        • Originally posted by CVX View Post
          Totodata, am fost la Arad la curse duminica,

          cel mai bun timp, catback stock, etc....

          14,144 @ 163,xx km/h

          Multumit pe deplin, masina trage aproape la fel ca inainte, chiar prind viteza mai mare pe sfarsit dar cred ca asta s-a datorat faptului ca am plecat jalnic, execrabil.... 2.5x 60ft.
          Se putea si 13,9x clar, dar nah, m-am prea increzut in tigania aia de launch control la Kpro.


          si pana la urma, cronometrat a mers cineva cu EP3 < 14 ?
          The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



          DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

          Comment


          • nobody.
            am fost doar 2 ctr-uri , eu si alex (corse)
            a mai participat si tzo, 13,xx nu stiu exact, dar fiind cu cateva sute de kg mai light ca un ep3, nu il putem baga in aceeasi oala cu noi, chiar daca impartim aceeasi inimioara.
            "I felt my vanos pulling, but i guess his vtec pulled harder, stronger, faster"

            Comment


            • Corsel a mers 14.0, la fel si Cioli cu VTIu si Ciure cu ED7 B16A1. Tzo 13.7.
              Inca nu a razbit oficial nici un EP3 in 13s, dar sigur la anu nu va mai fi o problema... Probabil vedeam si la Arad un timp de 13 dar aderenta nu a fost cea mai buna.

              Comment


              • car sold. topic closed
                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                sigpic

                Comment

                Working...
                X