CVX: '02 Honda Civic Type-R, Satin Silver

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • CVX: '02 Honda Civic Type-R, Satin Silver

    Salutare tuturor, sant fericitul posesor al unui Civic Type-R fabricat la sfarsitul anului 2002. Masina am achizitionato acum 2 luni si jumatate, provenienta DE.
    A fost o schimbare majora, deoarece fosta mea masina era 1.9TDi din familia VAG.

    Pana acum i-am facut toate schimburile necesare, inclusiv un capat de bara pe partea dreapta, si o baterie noua Varta.
    Am o mica problema momentan, care am amanuntito in subforumul "Tehnica - Probleme si rezolvari". Apreciez orice informatii asupra subiectului.

    Ca si modificari, nimic major din cauza fondurilor, dar i-am luat un AEM Intake, si am instalat un kit Bi-Xenon h4.

    Nu am idee cum pot atasa poze, sper sa aflu cat mai curand.
    ticker
    Administrator
    Last edited by ticker; 17-08-10, 15:19.
    "I felt my vanos pulling, but i guess his vtec pulled harder, stronger, faster"

  • #2
    In ultima poza apare fostul meu Leon, inainte sa dau cheile noului proprietar si actuala!

    POZE:




    "I felt my vanos pulling, but i guess his vtec pulled harder, stronger, faster"

    Comment


    • #3
      Felicitari si bine ai venit in club!
      Poze poti sa pui aici,facand un cont gratuit:

      http://hondafan.etp.ro/gallery/main.php :wink:
      Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
      ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

      Comment


      • #4
        bine ai venit frate...ti-am remarcat masina in oras :wink: Sa te bucuri de ea cat mai mult si cum vrei tu
        Accord 2.0i i-VTEC 2007
        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/ant76/

        Comment


        • #5
          bine ai venit in CTR clan :wink: au aparut ceva ctr-uri in ultima perioada, not bad.
          daca nu sunt indecent, cati bani a fost AEM-u. nu prea imi place pozitionarea la short ramul asta. e fix in spate langa galerie unde aerul este foarte cald.
          R 40510 - Cosmic Grey Ep3
          hsnracing.blogspot.com

          Comment


          • #6
            Multumesc tuturor!
            CORSE: AEM-ul a fost mult sub 200$, l-am comandat din state. Pretul a fost prea bun ca sa nu o cumpar. Prea multe ploi ca sa imi pun Cold Air.

            ANT76: Si eu cred ca te-am mai vazut prin oras, ai cumva un Accord gri, cu anunt "de vanzare"??
            "I felt my vanos pulling, but i guess his vtec pulled harder, stronger, faster"

            Comment


            • #7
              OHOOO!!! inca o surioara de aceeasi culoare ))
              Short ram-ul intr-adevar nu sufera din cauza ploilor dar sufera din cauza caldurii!
              Cand ai drum prin cj, spune-mi sa ne intalnim sa bem o cafea!!!
              Masini cu radiocomanda pe benzina ! Viteze naucitoare de peste 100km/h!
              www.hpi-racing.ro

              Comment


              • #8
                Originally posted by civic_ex
                CORSE: AEM-ul a fost mult sub 200$, l-am comandat din state. Pretul a fost prea bun ca sa nu o cumpar. Prea multe ploi ca sa imi pun Cold Air.
                si eu am luat AEM din state, dar e cold air, deaia te intrebam sa vad o diferenta. daca chiar e problema de ploi, se poate pune un hydroshield pe filtru care cica face o treaba buna
                R 40510 - Cosmic Grey Ep3
                hsnracing.blogspot.com

                Comment


                • #9
                  Injen face hydroshielduri si costa vreo 20 si ceva de dolari. Eu am cold air si am mers pe ploaie si nu am avut absolut nici o problema. Cheia e sa nu o alergi ca bezmeticu prin balti si asa. In rest, e destul de ok.

                  Comment


                  • #10
                    Short Ram-ul suna de nu e adevarat. Pana acuma e ok. Daca pe parcurs vreau sa incerc altceva, nu e o avere
                    Am mai adaugat 2-3 poze la galerie, inclusiv una cu instalatia xenon.
                    Bi-xenon la 570Ron cu garantie 3 ani, chilipir!!!

                    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/civic_ex/
                    "I felt my vanos pulling, but i guess his vtec pulled harder, stronger, faster"

                    Comment


                    • #11
                      bine ai venit si sa o stapanesti sanatos

                      maine astept un raspuns in ceea ce priveste bara spate
                      The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                      DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                      Comment


                      • #12
                        Accord gri este dar fara anunt de vanzare
                        Accord 2.0i i-VTEC 2007
                        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/ant76/

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Achim
                          maine astept un raspuns in ceea ce priveste bara spate
                          Lantul slabiciunilor :lol:
                          Vtec Junkie B16a2.

                          Comment


                          • #14
                            Achim- multumesc ca te-ai interesat!
                            ANT67- acuma stiu, te-am vazut ieri prin oras, tu ai fost langa teatru, nu?
                            "I felt my vanos pulling, but i guess his vtec pulled harder, stronger, faster"

                            Comment


                            • #15
                              Da Da , ti-am mai vazut parca masina pe langa teatru
                              Accord 2.0i i-VTEC 2007
                              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/ant76/

                              Comment

                              Working...
                              X