Honda Prelude 4wWS 2.0L 16V 110KW

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Honda Prelude 4wWS 2.0L 16V 110KW

    am nevoie si eu de un sfat despre un vibrochen rupt cam ce mai trebe scimbat in motor [/img]

  • #2
    Bine ai venit pe forum si felicitari pentru Prelude.
    Pacat de problema, sper sa se rezolve.Depinde de unde esti, oricum, inceacra sa iei legatura cu un service sa vezi exact ce si cum.
    Sper sa auzim de bine si sa te vedem cu topic la MY PRELUDE :wink:
    Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
    ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

    Comment


    • #3
      depinde unde e rupt... , cuzineti , poate si bielele , semering palier... oricum cea mai scumpa piesa este de departe vibrochenul...trebuie desfacut si vazut despre ce e vorba....

      Comment


      • #4
        Trebuie neaparat sa desfaci motorul pentru a vedea restul de piese care au mai fost afectate, altfel nu putem decat sa ne dam cu presupusul. De vibrochene rupte am auzit cam rar, dar se mai intampla, iar daca s-a rupt, atunci inseamna ca a fost supus la niste forte foarte mari, cee3a ce inseamna ca si alte piese au fost afectate destul de grav.

        Dar... iarasi repet, pana nu desfaci motorul nu poti sa stii nimic cu exactitate.

        Sfatul meu este sa cauti un motor SH.
        vand MB Vito, 3 locuri + marfa - detalii pe MP

        Comment


        • #5
          subscriu. alt motor! cu cel actual, in situatia data, poti avea uzuri peste cotele de reparatie si atunci nu mai ai ce-i face.
          '08 Honda Accord 2.0 i-VTEC M/T
          EX '89 Honda Prelude 2.0i-16
          '99 Subaru Forester S-Turbo M/T
          '07 Dacia Logan 1.4 MPI Laureate

          Comment

          Working...
          X