DOREL: ´08 Honda Accord 2.0 SE, Sport Dark Mocha

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    pai treaba cu anvelopa e asa: se recomanda sa ai acelasi "desen" pe partea de rulare.
    dealerul iti poate aduce originala, mie mi-au adus "made in Japan".
    la masina asta nu cred ca merita sa pui o anvelopa "indoielnica"... si eu puteam sa raman cu un petic peste o gaurica, dar am preferat sa umblu putin ca sa o schimb. daca nu mergea schimbata pe casco, prin primavara o schimbam eu si pastram aia peticita ca rezerva.
    incearca totusi la asigurari...

    Comment


    • #32
      eeee, am inteles in cele din urma: mai intai citesti si dupa vorbesti. bridgestone potenza 225/45/17 RE040 sunt vreo 8 modele din ce-am numarat eu si cel 91 W care-mi trebuie mie costa intradevar 992.70 lei plus taxa speciala pt ca iei doar unul 40 lei adik total putin peste 1000 ron.
      urmeaza sa fac o plimbare pana la allianz ...
      Honda Accord 08, 2.0 SSE, Dark mocha

      Comment


      • #33
        Originally posted by doreluta
        eeee, am inteles in cele din urma: mai intai citesti si dupa vorbesti
        esti tareee! :idea:
        Originally posted by doreluta
        urmeaza sa fac o plimbare pana la allianz ...
        bafta!

        Comment


        • #34
          Evident ca drumul pana la Allianz a fost doar plimbare si ceea ce mi s-a spus a fost 100% adevarat: daca ai si janta lovita eram acoperit, asa am facut o cerere sa vedem daca cei de la Bucuresti vor accepta faptul ca am indreptat singur janta ... si sa despagubeasca doar guma ... pana la urma cred ca o sa trebuiasca sa comand singur cauciucul.
          Trecand peste amanunte, deja am 2300 km si incep sa ma obisnuiesc din ce in ce mai mult cu masina ... traseul Sibiu-Bucuresti prin Valea Oltului un deliciu, deja incep sa-mi caut deplasarile, sentiment pierdut acum vreo 10 ani ; consumul tot pe la 10 ramane, insa cui ii mai pasa de consum ... daca as fi sigur si pe roata botita cred ca as incerca mai multe dar oricum sunt deja invidiat printre prieteni. Cred ca o sa afle si cei din Focsani ce inseamna Honda ...
          Honda Accord 08, 2.0 SSE, Dark mocha

          Comment


          • #35
            adica sa uite de audi si bemere? :lol: :lol: .ai 10%pt ca esti la inceput.dar iti revii
            ex CL7 AT 2006
            CN1 Sport 2005
            KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

            "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

            Comment


            • #36
              pai sa fii sigur ca vrancea e plina de grupul VW din cauza dealerului local in primul rand care vinde in draci si peste tot, adik de la oameni de afaceri pana la Q7 la taietorii de lemne de prin munti, ca de ... au nevoie oamenii de jeep ... si mai nou s-a spart conducta cu BMW-uri, o nebunie ceva mai isterica decat cea cu Daewoo din anii 96-97.
              Eu oricum ma bucur ca pot face parte din cei care chiar daca aleg cu inima sunt ocrotiti de umbrela fiabilitatii Honda ... si sincer spunea super ok cineva p-aci: un pret mai corect pt o masina din categoria asta nu gasesti!!!
              Honda Accord 08, 2.0 SSE, Dark mocha

              Comment


              • #37
                cum ai spus si tu de isteria daewoo din 96-97...cu vw tot romanii sunt de vina la crearea isteriei.folclorul e mare tata! :wink:
                ex CL7 AT 2006
                CN1 Sport 2005
                KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                Comment


                • #38
                  Originally posted by doreluta
                  ... ceea ce mi s-a spus a fost 100% adevarat...
                  cam asa este: intotdeauna, cand ai o problema, oricare ar fi ea, inainte sa faci o miscare, "suna niste prieteni", adica persoane abilitate sa raspunda.
                  eu am invatat asta de la un amic care se ocupa de inmatriculari auto, are firma cu asa ceva, s-a ocupat de toate masinile mele, si e uns cu toate alifiile. chiar si cand esti convins ca "ai dreptate" poti avea surpriza sa nu fie chiar asa in relatia cu militienii, asigurarile, etc... eu am regretat atunci cand a fost singura data cand nu l-am sunat, cand am ramas pieton o luna, ca mintea militianului nu a procesat logic. l-am sunat dupa ce mi-au luat permisul, ca fraierul. daca o faceam inainte, as fi aflat ca era mai sanatos sa fac o intelegere cu proasta care m-a lovit, inainte sa mergem la politie, sa declar aiurea si sa-si faca masina pe rca-ul meu si ne vedeam de treaba. dar pt ca eu eram convins ca aia a fost de vina, urmele de pe masini "dovedeau" la fel ca nu eu am intrat in ea ci invers, m-am dus linistit la militie si chiar f relaxat. cand mi-a zis ala ca eu sunt de vina si ca imi ia permisul, am crezut ca visez. un vis urat... dar mi-am invatat lectia... definitiv.

                  Comment


                  • #39
                    Stiu dar asa suntem cateodata mult prea grabiti sa ne reparam iubitele si uitam de glasul ratiunii ... pana la urma o sa comand o guma acelasi profil insa un coeficient de viteza mai mic, adik 240 in loc de 280 cat am eu acum si diferenta e cam 300 ron ... o sa-l trec pe spate sper sa nu afecteze tinuta de drum sau alte chestii.
                    Honda Accord 08, 2.0 SSE, Dark mocha

                    Comment


                    • #40
                      pai mie initial mi-au zis ca nu au la furnizor decat cu indice de viteza Y, si mie imi trebuia W. si au zis ca e ok, dar atentie, era vorba de o crestere a lui, nu de o scadere. insa pana am rezolvat cu militia si casco, au trecut vreo 2 luni, ca nu am avut timp sa merg la asigurari, iar intre timp mi-au gasit exact ce imi trebuia.
                      parerea mea este ca pt aia 300 ron merita sa iei una la fel cu celelalte, mai ales ca anvelopele sunt noi, se vor uza in egala masura, in timp.
                      oficial, se recomanda strict sa nu se foloseasca anvelope cu indice de viteza mai mic decat cel indicat de producatorul autovehiculului. W=270km/h, deci te-ai incadra, insa nu stiu daca influenteaza faptul ca e numai una singura asa din patru. intreaba si la service, vezi ce zic si ei. mai ales ca e si in garatie masina si sa nu ai surprize ulterior.

                      Comment


                      • #41
                        Desi am postat si la frane-experiente ... revin si aici cu parerea evident personala ca faza scurta e slaba la aceasta masina minunata de altfel.

                        Vreau sa stiu de la cei care si-au instalat deja xenon daca merita efortul in primul rand si daca cei de la garantie au avut ceva de comentat, precum si ceva date tehnice despre ce model ca eu nu ma pricep si am gasit multe oferte chiar si aici in Focsani.
                        javascript:emoticon(':-
                        Whistle
                        Multumesc anticipat
                        Honda Accord 08, 2.0 SSE, Dark mocha

                        Comment


                        • #42
                          da.HID-uri de 6000 ti le nenea DOC.da-i pm.eu le-am pus dupa 2 luni.nu prea mai ai nevoie de faza lunga.treaba este alta.dar nu ai autoleveling asa ca pe scala 0-3 la reglajul intern iti recomand maxim 1.

                          http://www.hondafan.ro/phpBB2/viewto...r=asc&start=80
                          ex CL7 AT 2006
                          CN1 Sport 2005
                          KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                          "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                          Comment


                          • #43
                            4000 km ... nu trebuie sa mai spun ca fiecare zi libera e transformata intr-o plimbare ... incepe sa se lase si motorul.

                            Am schimbat becurile stock cu xenon de la Doc si acum ma declar multumit, nu foarte, dar se simte diferenta binisor.

                            Mai am o singura chestie cu care inca nu am reusit sa ma obisnuiesc ... ambreiajul. Faptul ca ramane in ture la o schimbare mai rapida, ma deruteaza f mult. Chiar as dori cand o sa reusesc sa ajung la o intalnire sau sa generez eu una cand mai ajung prin bucuresti sa va rog sa incerc o alta masina, poate chiar are a mea ceva ... desi am mai intalnit speta asta pe aici.

                            Concluziile mele sunt urmatoarele: o masina superba in special pt deplasarile medii si lungi, este un chin cu ea in aglomeratie. Tinuta de drum f buna, feeling deosebit si resurse de putere la aproape orice viteza.
                            Sunet mediu, dar pt mine este suficient, pozitie la volan putin cam inalta pt gustul meu insa scaunele sunt f confortabile.
                            Si ca un ultim aspect: stergatoare naspa, cel din dreapta deja da rateuri, dar am citit ca se rezolva cu unele bosch.

                            Fireste am inceput sa daram prejudecati: japonezele sunt masini uratele, nu te surprind cu nimic, nu au acel vino si da banii pe mine. Si inca un aspect care m-a surprins si pe mine la inceput: toti sunt surprinsi de pretul relativ mic. Se pare ca asta este principala sugestie pt dealeri in general si pt HTR in special. Fratilor scoateti o reclama cu scorurile Accordului ca s-ar vinde mai multe cu siguranta!!!
                            Honda Accord 08, 2.0 SSE, Dark mocha

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by doreluta
                              Desi am postat si la frane-experiente ... revin si aici cu parerea evident personala ca faza scurta e slaba la aceasta masina minunata de altfel.
                              Eu am trecut de la Ibiza la Accord si farurile mi se par ok, tu cu ce faci comparatie?
                              '07 Accord 2.0 M/T Sport Special Edition Dark Mocha
                              PH 10 BMO
                              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Vi_n/

                              Comment


                              • #45
                                Se pare ca asta este principala sugestie pt dealeri in general si pt HTR in special. Fratilor scoateti o reclama cu scorurile Accordului ca s-ar vinde mai multe cu siguranta!!!
                                ei au greutati sa onoreze comenzile existente. daca mai fac si reclama deja o sa incepi sa astepti 3-4 luni masina ca la alte marci. lasa asa - mai bine. sa fie mai putine pe strazi - sa fim o marca mai exclusivista!

                                [/quote]
                                www.soundlightvideo.ro
                                www.slvservices.ro
                                EX: '07 Honda Accord 2,0 Executive M/T Carbon Bronze Pearl
                                '16 Honda Civic Tourer 1.6 Executive M/T White Orhid Pearl

                                Comment

                                Working...
                                X