DOREL: ´08 Honda Accord 2.0 SE, Sport Dark Mocha

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    iaca v-am risipit iluziile, sunt aici ... dupa 300 de km si daca nu ar trebui sa ma achit si de datoriile cotidiene probabil as fi inca in masina. Impresii: ar insemna sa repet cam tot ce s-a scris pe acest forum la superlativ despre aceasta masina chiar daca nu am avut posibilitatea de a urca spre 7000 ture ... astept inca 2 zile sa reusesc mia si apoi sa ne distram cu nevolnicii din skode pe care am ceva "boala".
    sunt insa destul de obosit si amanunte nu pot sa va dau ca nu m-a interesat consumul sau alte aspecte... 2 lucruri vreau sa punctez dealerul foarte corect in relatia cu mine si senzatia de adevarat sofer pe care ti-o ofera masina.
    amanunte maine ...
    Honda Accord 08, 2.0 SSE, Dark mocha

    Comment


    • #17
      bine ai venit....felicitari....fara evenimente.....sanatos
      treba cu comportarea masinii si somorul la 7000 e ciresa de pe tort da "distractia " fa-o cu moderatie ( si mai ales sa nu prinzi ceva skoda 2.0 TFSI )
      Accord 2.0i i-VTEC 2007
      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/ant76/

      Comment


      • #18
        felicitari dorele pentru masinuta si sa o stapanesti sanatos cat mai multi km fara nici un fel de evenimente. ai facut cea mai buna alegere si ai sa vezi asta pe masura ce aduni km!
        mircea
        Accord '07 2.0 ES, M/T, silver

        Comment


        • #19
          vezi cu...:"da-te ma ca-i iei vopseau" :wink:
          ex CL7 AT 2006
          CN1 Sport 2005
          KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

          "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

          Comment


          • #20
            felicitari. in sfarsit ti-a ajuns masina. am si vazut-o in brasov :lol:

            ce mai, culoare super faina, de masina nu mai zic nimic. e bestiala.


            sa o stapanesti sanatos.

            p.s. - te mananca talpa putin, nu?
            honda civic 5d 1.8 champagne silver, senzori parcare

            sibiu SB-11-WAW

            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/vladone/

            Comment


            • #21
              Asa cum spunea si Vladone am revenit dupa excursia de la Brasov ... cu sentimente contrare ... pe de o parte superfericit de alegerea facuta precum si de spiritul honda pe care-l intalnesti oriunde te-ai duce, si pe de alta parte, suparat pentru groapa imensa pe care am bifat-o cu partea dreapta, deja vibratiile sunt deranjante sper sa fie vb doar de o simpla dezechilibrare a rotii
              deja mandrul posesor al cifrei de 1000 de km si pot spune ca asteptarea a meritat pe deplin ... ACEL zgomot ma scoate din minti ... dar sa revin si cu ceva detalii asa cum am vazut ca se procedeaza.
              dupa 1000 km consum 9,8, tinuta de drum de exceptie, directie precisa si cu feedback bun, frane putin cam rigide in pedala dar isi fac treaba foarte bine, sunet peste mediu(pot sa traiesc fericit si fara subwoofer), senzorul de ploaie ma cam deranjeaza timpul de reactie, luminile pe scurta cam slabe(asta-i si cauza cazaturii in groapa ) si intr-adevar superba culoarea dar pretentioasa ... cam atat pt inceput
              Honda Accord 08, 2.0 SSE, Dark mocha

              Comment


              • #22
                sa nu-ti fi strambat janta..... du-te la o echilibrare si fa-ti si geometria...
                2006 Accord CL7 2.0 MT

                Comment


                • #23
                  Bineinteles ca era si janta lovita ... s-a rezolvat cu 100 ron insa am o galma pe cauciuc, ce sa fac, pot sa ma duc la asigurare? Allianz acopera si cauciucurile? Cat de sigur este sa merg o perioada asa, cel de la service a spus ca n-ar fi mare lucru dar ... bine ca am reusit sa indrept janta
                  Honda Accord 08, 2.0 SSE, Dark mocha

                  Comment


                  • #24
                    Poti sa mergi cu galma in cauciuc dar evita vitezele mari si franele disperate. E mai bine sa schimbi cauciucul.
                    "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                    "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                    Comment


                    • #25
                      da, poti merge pe casco fara probleme. eu am avut probleme cu cauciucuri care au facut explozii (goodyear la doar 1 luna de la achizitie - pe masina de servici) si am scos cauciucul pe casco, e drept insa nu la allianz ci la generali, dar nu cred ca asta ar conta.


                      p.s. - nasoala treaba cu groapa
                      honda civic 5d 1.8 champagne silver, senzori parcare

                      sibiu SB-11-WAW

                      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/vladone/

                      Comment


                      • #26
                        daca si janta e lovita, atunci asigurarile acopera si cauciucul
                        altfel nu
                        2006 Accord CL7 2.0 MT

                        Comment


                        • #27
                          De unde sa cumpar cauciucul Bridgestone Potenza, daca ma poate ajuta cineva? am cautat eu ceva pe net dar nu prea gasesc ... la dealeri cumva?
                          Honda Accord 08, 2.0 SSE, Dark mocha

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by doreluta
                            De unde sa cumpar cauciucul Bridgestone Potenza, daca ma poate ajuta cineva? am cautat eu ceva pe net dar nu prea gasesc ... la dealeri cumva?
                            da, gasesti la dealer, pretul este de vreo 1150 ron
                            Originally posted by doreluta
                            Bineinteles ca era si janta lovita ... s-a rezolvat cu 100 ron insa am o galma pe cauciuc, ce sa fac, pot sa ma duc la asigurare?
                            eu as fi recomandat sa mergi cu toata roata la asigurari, aveai sanse mai mari. in contract o sa gasesti ca scrie ca daca repari defectiunea inainte sa constate asiguratorul, pierzi dreptul de despagubire. daca mergeai cu roata de la inceput, sigur iti despagubeau si janta si anvelopa, poate iti schimbau si janta, masina fiind noua, iar Allianz cica sunt seriosi, deci...
                            acum, nu stiu ce sanse mai ai cu janta, iar despre anvelopa, zic unii ca nu se schimba numai daca e afectata si janta, deci... e incurcata treaba.
                            du-te totusi la asigurari si vorbeste cu cineva acolo, si vezi ce zice, poate ai noroc si dai peste o persoana mai intelegatoare.

                            bafta!

                            Comment


                            • #29
                              ms mult pt raspuns ... ce sa spun acum e tardiva explicatia dar eu inca nu am primit polita de asigurare de la firma de leasing si nu aveam cu ce sa ma duc la asigurator, apoi maine trebuie sa plec spre Sibiu 600 de km si nu in ultimul rand nu mi-a dat prin cap ieri, era dimineata rau si ma deranja f tare faptul ca masina nu mergea impecabil
                              o sa fac totusi o plimbare la ei ... poate am noroc
                              dar in alta parte nu gasesc aceste cauciucuri?
                              Honda Accord 08, 2.0 SSE, Dark mocha

                              Comment


                              • #30
                                Am gasit eu aici insa ei spun ca au acest model fara sens de rotatie, stiti daca e vreo problema legata de acest aspect ca eu sunt putin pe langa tehnica auto. Revin cu precizarea ca eu am in echipare Bridgestone Potenza RE 040 cu sens de rotatie sau asimetrice parca... ms mult de sfaturi.
                                Pentru cei care sunt in situatia mea va dau contactul https://ssl.delti.com/cgi-bin/order.pl
                                Honda Accord 08, 2.0 SSE, Dark mocha

                                Comment

                                Working...
                                X