DOREL: ´08 Honda Accord 2.0 SE, Sport Dark Mocha

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • DOREL: ´08 Honda Accord 2.0 SE, Sport Dark Mocha

    In curand o sa ridic masina de la dealerul Honda din Braila, sper joi si sunt foarte incantat de alegerea facuta. Si pentru a fi sincer cu voi acest site e unul din motivele pt care am facut aceasta alegere. Sper sa nu regret ca am facut trecerea de la VW adik un Seat la Honda. Oricum sunt deja in transa de 2 saptamani de cand am decis in urma a multor sedinte de net si discutii cu prietenii(ce sa cumpar ...) si astept sa plec la drum, deja am programat 2 drumuri, unul de Brasov si altul de Sibiu ambele in nici o saptamana distanta.
    Un ultim amanunt: sunt din Focsani si nu am gasit nici un utilizator de forum de pe aceste meleaguri, daca sunt, rog contact.
    o sa revin cu amanunte dupa ridicare. :P
    Honda Accord 08, 2.0 SSE, Dark mocha

  • #2
    Felicitari pentru alegerea facuta si ... la cat mai multi km!
    '07 Honda Accord 2.0 LS M/T Silver Alabaster

    Comment


    • #3
      felicitari pt. alegerea facuta si sa te bucuri de ea la maxim!
      super masina, super culoare!
      asteptam poze si primele impresii :wink:

      Comment


      • #4
        felicitari pentru alegere.

        trecerea de la VW nu ai s-o regreti, garantat. ti-o zice unul care a facut acelasi lucru.
        adio tremurici la relanti de noua....si as mai adauga..dar iar zice lumea ca eu am avut bicicleta inainte.

        bine ai venit!
        13 CRV EX 2.2 M/T

        Comment


        • #5
          Recomandari combustibil

          Am gasit pe forum multe pareri vis-a-vis de benzina folosita insa pana la urma nu-mi este clar ce foloseste majoritatea ... daca se poate ceva sugestii si cateva sfaturi pentru a dormi cele 2 nopti ramase :lol:
          Honda Accord 08, 2.0 SSE, Dark mocha

          Comment


          • #6
            eu bag Efix 95 - Rompetrol, recomandata de majoritatea de pe aici si unii dealeri, am bagat si Mol 95 dar numai de 2 ori, dar sa nu bagi Mol de pe Giulesti ca acolo e nasoala.
            cred ca raman pe Efix 95.
            si... somn usor si vise placute! :lol:

            Comment


            • #7
              eu o sa alimentez prepomderent acasa la mine, adik in Focsani si singura statie lipsa ar fi OMV, cat despre MOL Giulesti slabe sperante hondarule sa ajung pe acolo la refil ... ms oricum
              Honda Accord 08, 2.0 SSE, Dark mocha

              Comment


              • #8
                Originally posted by doreluta
                eu o sa alimentez prepomderent acasa la mine, adik in Focsani si singura statie lipsa ar fi OMV, cat despre MOL Giulesti slabe sperante hondarule sa ajung pe acolo la refil ... ms oricum
                :lol: ai dreptate, scuze, cand ti-am raspuns la faza cu benzina uitasem ca nu esti de aici :wink:
                deci, ramane Efix 95 si Mol 95, cele mai uzitate.
                si ai grija cu Honda la Focsani, ca eu am luat 2 amenzi acolo pt. viteza cu vechea masina, la interval de 12 minute, a doua dupa o mica urmarire... :roll:

                Comment


                • #9
                  Baietii sunt atenti si f atenti la cei ca noi ... eu reuseam in mod constant sa-i surprind, ultima data 156 km/h cu LOGAN 1.5 de 85 de cai, ca de ... eram in teste, pe limita de 50 de la Hanul Bachus, saracul nici nu a apucat sa ajunga sa-mi faca semn ... noroc cu relatiile de rudenie, asa ca sunt un obisnuit al scenelor filmate cu aparatele radar. :twisted:
                  Honda Accord 08, 2.0 SSE, Dark mocha

                  Comment


                  • #10
                    Nu sunt prea multe Honde in Focsani .... un posesor care mai intra pe forum era Omyda (Tudor), dar mai nou si-a luat un Lexus IS (accordul fiind al parintilor), si ne-a cam dat uitarii...

                    Mai sunt (cele pe care le stiu eu) un Accord argintiu, si un Civic Sedan tot argintiu, dar din cate cunosc nu (mai) frecventeaza forumul...

                    P.S. bineinteles, bine ai venit si sa va faceti fericiti unul pe altul :lol:
                    2006 Accord CL7 2.0 MT

                    Comment


                    • #11
                      Fi bine venit printre noi Dorele!
                      Felicitari pentru alegerea ta, sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea cat mai mult!
                      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                      Comment


                      • #12
                        tocmai am primit un telefon de la dealer: A VENIT MASINUTAAAAAA! Plec in jumatate de ora spre Braila!
                        Va las ... ard de nerabdare !!!
                        Honda Accord 08, 2.0 SSE, Dark mocha

                        Comment


                        • #13
                          gata, nu-l mai prindem pe forum o saptamana :lol:
                          2006 Accord CL7 2.0 MT

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by cryo
                            gata, nu-l mai prindem pe forum o saptamana :lol:
                            :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
                            tot ce e posibil, la cat e de entuziasmat :wink:
                            dar mai stii, poate vrea sa se laude repede, si intra totusi

                            @ doreluta:
                            pai eu tot pe acolo, unde e limitarea aia la 50/h, pe care nu o vazusem, ma si grabeam si ma si enervase unu' care m-a amendat chiar la iesirea din Focsani, de unde am plecat cu scartait de roti sa-i fac in ciuda. si la un moment dat m-a tras pe dreapta un echipaj si nu stiam de ce ca am mers usor pe langa ei, dar a venit un Logan galben cu sirena din urma, care ma daduse prin statie... aratam asa de bine pe filmul lor... 8) mai departe nu mai zic nimic ops: decat ca au fost amandoua amenzile la interval de 12 min.
                            asta luni dimineata la intoarcere, si sambata dimineata la plecare, prin jud. Buzau am mai luat una. dupa ce am ajuns in Bucuresti mi-am cumparat detector :P

                            Comment


                            • #15
                              bine ai venit!sigur nu-l mai prindem repede pe aici!iar la focsani sunt tare ai dracu' politistii!! :wink:
                              ex CL7 AT 2006
                              CN1 Sport 2005
                              KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                              "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                              Comment

                              Working...
                              X