TICKER: '08 Honda Civic 5D 1.8 Sport, Champagne Silver Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by ticker
    ...
    Chiar... ti-ai abandonat civicul tau in Bucuresti?
    nu neaparat ...il mai "atinge" sotia din cand in cand :twisted:
    '18 BMW X1 18xd
    '15 BMW i3 range extender
    ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

    Comment


    • #32
      Bun... dau deci daca iti vad masina stiu ca e doamna dumiflo in ea :wink:

      Have fun in France!
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • #33
        Merci !
        Have fun in Honda :wink:
        '18 BMW X1 18xd
        '15 BMW i3 range extender
        ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

        Comment


        • #34
          in sfarsit ti-ai schimbat semnatura... :wink:
          atentie la senzori, pentru ca multi "profesionisti" ii monteaza gresit...sper macar ca asko si alti autorizati sa-i puna unde trebuie in bara. am mai scris pe undeva: m-am luat si eu dupa "profesionisti" si mi-am dat gauri gresit... studiaza subiectul aferent de pe civinfo de la how to. eu am facut-o prea tarziu...

          m-ati pus pe ganduri cu xenoanele astea...din pacate n-am mers cu una care are ca sa vad care e diferenta...
          ...si totusi as da niste xenoane pt niste spalatoare de faruri...am super-masina (sa zicem) si spal farurile cu sticla... ops:

          in romania pitoresco-jegoasa spaltoarele de faruri si aparatorile de noroi ar trebui sa fie obligatorii (de la obraz)...din pacate, doar pe cele din urma si le poate pune oricine...si totusi sunt atatia fara...
          nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita (ignorance is bliss)...

          Comment


          • #35
            As face efortul financiar sa imi pun spalatoare dar... se fura, mai ales la Skoda, Audi si VW... asa ca mai bine cu sticuluta ops:

            Pentru senzori o sa incerc sa merg la sigur, adica sa-i montez unde au mai montat pe civic, de ex. unde i-a montat dumiflo pe ai lui.

            Am salvat pdf-ul de pe Civinfo pe pc, asa ca voi stii cum e treaba cand ii voi pune.
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • #36
              Update:

              De saptamana viitoare va mai circula un OZN pe strazile patriei (cu tata la volan.... deocamdata ca n-am cum sa ajung la MS sa o iau) :lol:

              Introducing MS 44 UFO :lol: ... am facut rezervarea de numar, saptamana viitoare le primesc.
              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

              sigpic

              Comment


              • #37
                Very nice !!! I like !!!
                2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
                2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
                2000 Honda S2000 Berlina Black
                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

                Comment


                • #38
                  Mi-am programat pentru weekendul viitor Civicul la un "paint sealant" la Mania Detailing. Daca vopseaua nu tine cat de cat cu mine macar eu sa am grija de ea cat pot

                  Cost 150 ron.

                  A mai facut careva?
                  '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    Laser frate!!!

                    Incep cu replica asta din motive pe care le voi elucida imenidat.

                    Marti mi-am luat un detector Beltronics RX65. L-am testat pana sambata pe Laguna din dotare (care are si parbriz atermic) si a mers excelent. Azi l-am mutat in Civic, am lasat Laguna la Mures si m-am intors la Bucuresti cu Civicul.

                    De maine veti vedea un OZN ardelean pe soselele cacapitalei :lol:

                    Revenind la laser, m-a innebunit detectorul cu alarmele false de laser!!! In Laguna nu mi-a facut nimic.

                    Am 3 ipoteze:

                    1. Civicul are ceva laser pe la motor si nu merge pe benzina ci pe antimaterie :lol: si din cauza imi dadea alarma de laser. :lol:

                    2. S-au dotat politistii din ardeal cu zeci de aparate laser :lol:

                    3. Masina fiind MS 44 UFO ma urmareau cei de la CIA cu satelitul si ma fixau cu un Laser, iar de aici alarmele false :lol:

                    In concluzie: Cine are cunostinte la CIA... rugati-i sa ma lase in pace. :lol:

                    Maine imi scot detectia laser de la detector ca si asa nu avem asa ceva in Romanica. :wink:
                    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      Fresh Pix pentru curiosi :lol: Poze de noapte cu Civik-ul meu


                      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/ticker/Photoshoot+1_1/
                      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        Salut ! S-o stapanesti sanatos ! Ma gandesc ca detectorul nu-ti dadea alarme false pe Laguna datorita parbrizului atermic. Eu am avut un Megane II cu parbriz atermic si cu detectorul unui coleg care are golf fara parbriz atermic, mie imi dadea foarte rar alarme false. Am vazut un detector Yupiteru ( de oglinda ) si mi s-a parut interesant.
                        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                        My cars:

                        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                        Comment


                        • #42
                          s-o stapanesti sanatos.Se pare ca nu sint singurul care nu se mai satura de OZN-ul CIVIC ca fata de multe alte masini are niste forme de te lasa masca. Eu am un CIVIC 5d Black din mai 2007 6500KM si su ma mai satur de ea.,dar in ultima vreme am observat la geamul de la sofer cam scartzaie destul de des si cateodata se vede cum se misca fata de la usa si se aude un mic "tronc".Are cineva vre-o idee?

                          Comment


                          • #43
                            Mersi!

                            Referitor la geam stiu ca s-a mai discutat problema pe undeva. Intr-adevar are o forta macaraua de zici ca e ghilotina ops:

                            Parca solutia era schimbarea chederului la geam :?: Fa o vizita mica la service (preferabil Asko). Baietii ar trebui sa stie :wink:
                            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Am uploadat niste poze de la intalnire.

                              Pentru curiosi, gasiti aici: http://hondafan.etp.ro/gallery/v/ticker/Hondameet/
                              :wink:
                              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                Cum ai facut Ticker, mie in continuare imi da eroare
                                I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                                My cars:

                                '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                                '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                                '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                                '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                                EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                                EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                                EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                                EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                                EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                                EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                                Comment

                                Working...
                                X