TICKER: '08 Honda Civic 5D 1.8 Sport, Champagne Silver Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La GD cel mai eficient a fost să dau farul jos. Mult mai puțin timp pierdut și mai puține zgârieturi pe mâini rămase, decât dacă aș fi încercat pe la roată/carenaj.
    -------------------
    There is no point of having if you can't share.

    Comment


    • Dupa 10 ani de functionare unitatea radio si-a dat obstescul sfarsit.

      Noroc ca isi pune lumea upgrade cu 2din cu navigatie ca am gasit una la un coleg de forum.

      Gasit tutorial pe net si am pus unitatea noua... am din nou muzica. MI-am pus si fir de Aux cu ocazia asta, doar ca nu mai am comenzile de pe volan functionale. Presupun ca e de la cablul Aux bagat in mufa de cd changer... mai am o mufa in spate si trebuie sa iau altu cablu Aux pentru cealalta mufa...

      Mai verific
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • Dupa 10 ani si ceva si 179500 km, pentru prima data, mi s-a aprins pe bord indicatorul de nivel de ulei scazut. Asta in conditiile care pana acum nu consuma 0W20.

        Asta e, la revizie trecem la Eneos Sustina 5W30.

        Firul de Aux de care ziceam mai sus pierde stereo-ul (merg boxele doar pe dreapta), si am comandat alt fir care sa intre in cealalta mufa astfel incat sa imi reactivez comenzile de pe volan in mufa de cd changer. Acum asteptam...
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • Originally posted by ticker View Post
          Dupa 10 ani si ceva si 179500 km, pentru prima data, mi s-a aprins pe bord indicatorul de nivel de ulei scazut. Asta in conditiile care pana acum nu consuma 0W20.
          Da-mi voie sa te intreb: afirmatiile tale de pana acum precum ca n-ai consum de ulei (0w20) se bazau pe faptul ca nu s-a mai aprins martorul de nivel ulei scazut?
          Sa inteleg ca niciodata n-ai verificat joja?
          Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

          … Jazz do it ...

          Comment


          • Pe joja nu imi scadea pana la revizie sub minim.
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment

            Working...
            X