TICKER: '08 Honda Civic 5D 1.8 Sport, Champagne Silver Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • TICKER: '08 Honda Civic 5D 1.8 Sport, Champagne Silver Metallic

    Salutare natiune :lol:

    In sfarsit sunt posesorul fericit al unui Civic nou nout. Sambata mi-am luat masinuta de la dealer.

    E exact cum mi-am dorit. Femeile imi plac brunete, dar masinile blonde. ops: In consecinta am un Civic bej, cu interior bej. Sambata la 9:00 (10:00 ora Romaniei) eram la dealer sa o iau. La 15:00 eram cu ea in tara,cu plinul facut si gata de drum (Bors).La 20:00 am ajuns cu ea acasa, asa cum imi planificasem, la Targu Mures.

    Drumul a fost ud, asa ca mi-am murdarit-o (se vede si in poze). Ca sa adauge la aventura, de la Huedin pana la Targu Mures a fost ceata densa. Atat de densa pe alocuri incat nu vedeam DELOC drumul. Cel mai oribil a fost pe Dealul Felacului. Acolo ma tineam dupa cei din fata (daca se indeparta la mai mult de 10 m de mine nu ii mai vedeam lampile de ceata ale celui din fata :!: ), si nu stiam daca sunt pe banda mea sau aproape in sant. Asta e prima deficienta constatata: faza scurta. Remediu: urmeaza o vizita la oftalmolog :lol: sa ii pun lentile cu xenon. (Regret ca n-am instalatie de spalare a farurilor... asta este).

    Acum urmeaza inmatricularea. In consecinta am lasat-o in Mures sa o imatriculeze ai mei.

    Impresii: "OZN tata!!!" :lol: E superba privita din orice unghi. Nu ma mai satur de ea.

    Si acum multumirile:

    In primul rand ii multumesc lui ramm, pentru ca mi-a dat microbul si m-a recrutat de pe reno.ro.
    Apoi lui toto si lui shony care m-au ajutat cu detalii despre oferta, persoane de contact, birocratie si alte cele (stiu ei cu ce) :wink: Thanks guys!
    Nota maxima si dealerului, Olah, chiar daca nu e la noi pe forum, care s-a comportat excelent si m-a lasat cu un zambet mare pe buze.
    Si nu in ultimului rand, comunitatii Hondafan (adica voi toti), care mi-a agravat boala :lol:


    Daca ati avut rabdare sa cititi pana aici aveti parte si de poze: :lol: http://hondafan.etp.ro/gallery/v/ticker/
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

  • #2
    In sfarsit te vad si pe tine linistit.........
    S-o porti sanatos!
    Cu respect!
    Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
    ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

    Comment


    • #3
      hehehe hai ca a venit timpul,deci:
      SA O STAPANESTI SANTOS!!SA TE BUCURI DE EA,SA AI PARTE NUMAI DE SATISFACTII!SA NU SE STRICE NICIODATA!SA DEA D-ZEU SA RAMAI INFESTAT CU MALADIA HONDA!SA DEVII DEPENDENT DE i-VTEC!!!

      Si la mai mare :wink: artyman:
      ex CL7 AT 2006
      CN1 Sport 2005
      KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

      "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

      Comment


      • #4
        In sfarsit i-ai dat talpa. Felicitari, sa te stapanesca sanatoasa (masina pe tine, nu tu pe ea :lol: ).
        Ma bucur ca am reusit sa-ti injectez microbul Honda, acum sper sa nu ma fugaresti in legatura cu consumul (diferenta fata de dci).
        :supz: Honda rullz!!!
        Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
        2 roti

        Comment


        • #5
          Multumesc baieti! ops:
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • #6
            In sfarsit
            Sa o stapanesti sanatos

            Sa stii ca nici cu xenon nu este asa mare grozavie. Am mers eu WE asta pe ceata si daca nu era un baiat cu un Megane as fi mers cu 70 kmh tot drumu. In schimb dementu ii dadea cu 120 kmh
            ex-FN2 owner
            Loved it every second!

            Comment


            • #7
              Pei ii dadea 120 ca el se baza pe cele 5* NCAP :lol:
              Cand e ceata naspa poti sa ai farul de la Constanta ca tot nu vezi.
              Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
              2 roti

              Comment


              • #8
                Pai asa era si la mine. daca nu mergea cel din fata cu o Toyota Avensis cu 90-100 km/h eu as fi mers cu 60-70. :lol: Xenoanele nu sunt pentru ceata, ci pentru vizibilitate noaptea in general. Ma tot rugam sa gasesc o benzinarie sa pot opri sa curat proiectoarele. Am gasit intr-un final in Turda, dupa ce am mers ca orbul pe dealul Feleacului.

                Eu ma descurc pe ceata, dar era rau ca linia de demarcare a benzilor era trasa de mult si mai mult nu se vedea.
                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                sigpic

                Comment


                • #9
                  Felicitari, s-o stapanesti sanatos si distractie placuta cu ea :wink:. Inca un "bolnav" printre noi.
                  '07 Accord 2.0 ES Dark Mocha
                  '98 Civic Sedan 1.6 VTi New Vogue Silver

                  Comment


                  • #10
                    daca ai condus o singura data o masina cu xenoane nu mai vrei altceva dupa aceea.
                    pt informatii suplimentare cautati-l pe doc! :wink:
                    ex CL7 AT 2006
                    CN1 Sport 2005
                    KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                    "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                    Comment


                    • #11
                      Ca tot zicea ramm... va zic ca mai stau pe bara :lol: Masina e in Tg Mures si e programata la RAR pe 31 Ianuarie. Deci pana pe 8 sau pe 15 Februarie nu o mai vad decat in poze
                      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Pentru entuziasmul si angajamentul tau, dar nu numai, iti urez sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri pe deplin de ea!
                        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                        Comment


                        • #13
                          In sfarsiiiiiiittt!!! Bine a venit! Da' stiu ca ai asteptat ceva! :P
                          Dupa RAR, baga niste aghiasma, sa fiti feriti de probleme. Bafta!
                          2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
                          2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
                          2000 Honda S2000 Berlina Black
                          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

                          Comment


                          • #14
                            Corect Nolty... asa si am in plan

                            Mersi baieti :wink:
                            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              n-ai pt. ce ticker :wink:
                              sa va aveti sanatosi si bafta maxima cu ea
                              Civic '07 2.2 i-ctdi sport B - 75 - SHO
                              Florarie cu livrare in Bucuresti -> www.2butterflies.ro sau puteti sa imi dati un tel. la 0721.24.54.06. Membrii hondafan.ro au reducere / transport gratuit

                              Comment

                              Working...
                              X