DRAGOS: '07 Honda Civic 5D 1.8L M/T Sport, Nighthawk Black

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • DRAGOS: '07 Honda Civic 5D 1.8L M/T Sport, Nighthawk Black

    Salutare,
    Am dat de voi din intamplare cautam o firma de tuning pentru honda mea.
    Sunt posesorul acestui model din septembrie 2007 l-am achizitionat dupa multe ezitari si nu imi pare rau deloc de alegerea facuta. Am avut de ales intre un Golf 5 1.4 TSI si Seat Leon 1.8T.

    Momentan nu am poze prea reusite cu masina mea dar am sa ii dau o spalare si am sa ii fac niste poze sa le postez pe forum.

    In Brasov au inceput sa apara destule civicuri nu stiu acuma daca e vre-un posesor de Civic inregistrat pe forum.
    2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
    EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

  • #2
    Felicitari pentru achizitie Dragos! Sa te bucuri de ea si sa ai parte numai de aventuri frumoase in Civic!

    Sunt si brasoveni de-ai tai pe forum . Mureseni de-ai mei sunt lipsa, dar eu cum stau 99% in Bucuresti tot ardelean ma consider, deci sper sa fiu primul Targu-muresean de pe forum :twisted:

    Eu dupa ce m-am hotarat sa iau civic am zis "hai sa vad ce pierd" Golf-ul 1,4 TFSI waaay to expensive. Seatul la fel. Golful ca design mi se pare anost. Leonul in schimb e OK, dar prea nu ma potrivesc eu cu el. In plus ambele le asociez in bucuresti cu masini de smecherasi.

    Iar motorul de 1,8 de la Civic e :heart:

    P.S. Sa nu te miri daca modifica vreun moderator titlul topicului tau. E complet dar nu are numele tau :lol:

    Corect ar fi: Dragos: ´07 Honda Civic Sport, M/T, Nighthawk Black
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #3
      Ok nici o problema cu titlul.
      La pret erau la fel , pe masina mea am dat 21000euro fara taxa de inmatriculare.
      Am tot avut peripetii cu ea:tot stresandui pe cei de la honda din bv cand vine masina am ca se apropia termenul din contract si nu venea masina am ajuns la o intelegere cu ei sa imi aduca masina din germania de la o reprezentanta de acolo ca nu se integrau in termenul livrarii si eu o vroiam repede
      Masina mai are fata de varianta sport de la noi praguri cromate bandouri de protectie pe usi inele cromate la difuzoare si roata de rezerva normala mi-au mai zis ca si suspensia e altfel in fine.Cu toate aceste optionale a trebuit sa mai scot niste bani din buzunar
      2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
      EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

      Comment


      • #4
        Frumos... deci ai avut ceva aventuri cu ea pana sa o obtii.

        Sigur esti ardelean de-al meu? Ca eu stau mai bine cu rabdarea :lol: Am comandat-o si platit-o in decembrie si o iau doar in weekend :wink: Daca era cazul mai stateam 2 luni, dar am gasit ce am vrut. Ce zici de cei care asteapta pentru un Ceed 4 luni pana la livrare? :lol:


        P.S. Poate te inscrii si pe Clubcivic.ro e un forum mai nou, dar speram sa creasca mare anul asta :wink:
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #5
          Ce sa zic nu prea ma dau eu in vant dupa masinile coreene?
          Am avut prieteni care au avut si nu prea se merita cati bani dai pe ele atat fac.

          Acuma dupa ce am masina singurul lucru care il regret e ca nu mi-am luat Type-R.
          Am auzit ca e destul de tare masinuta mai ales cel nou nu e asa de salbatic ca cel pana in 2005.
          Tare as vrea sa ma dau o tura cu ub Type-R sa vad cum se comporta dar cei de la rep nu au la testdrive si in Brasov nu am vazut inca Type-R nou.
          Daca trece cineva de pe forum prin BV cu Type-R si poate sa ma dea si pe mine o tura ias fi recunoscator.
          2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
          EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

          Comment


          • #6
            Ceed-ul e facut in Slovacia, nu Coreea :P I-am recomandat unchiului meu unul si imi tot multumeste de atunci. Am fost cu ea si isi merita banii. + 7 ani garantie din care 5 bara in bara... 8)

            Type r am vrut si eu la inceput dar Bucurestiul nu e tocmai oras de Type R si pe afara nu ies suficient de des cat sa merite, asa ca am ales "optiunea practica"
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • #7
              Ok si-o fi meritand banii nici o problema doar nu degeaba ii dau 7 ani garantie.
              Eu m-am referit ca nu prea am incredere in masinile Coreene.
              Un prieten de al meu a avut o Elantra 2L CRDI 112CP si pot sa spun ca pe la 60000Km a cam iceput sa cada de pe ea.
              2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
              EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

              Comment


              • #8
                cam cat ai dat pe accesoriile alea...?!? cum adica suspensia e altfel...?!?
                vrem poze cu ele, pls...
                nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita (ignorance is bliss)...

                Comment


                • #9
                  Salut,
                  Maine ma duc la spalatorie cu ea si ii fac niste poze pana pe la 1 jumate le postez pe forum.
                  Acuma e asa jegoasa masina ca nu mai e neagra e maro
                  pai accesoriile mau costat cam 1300 de euro numa bandourile laterale au fos vreo 550 euro.
                  2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
                  EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

                  Comment


                  • #10
                    Poze My Honda

                    salut,
                    Cum am promis azi am pus pozele cu Honda mea dupa ce am venit de la spalatorie.
                    2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
                    EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

                    Comment


                    • #11
                      Nu prea se vad pozele promise dar iti dam o idee:

                      Fa-ti un cont aici: http://hondafan.etp.ro/gallery/main.php
                      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                      Comment


                      • #12
                        Da am uitat sa pun Linkul.
                        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Dragos/
                        2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
                        EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

                        Comment


                        • #13
                          norocosule...as vrea si eu bandouri si inele argintii la boxe, dar primele sunt exagerat de scumpe, iar cele din urma nu cred ca vin fara difuzoare...of...

                          oricum, te-ai scos... 8)

                          ce n-am inteles: cum adica ai fost nevoit sa platesti optionalele/accesoriile...nu era noua sau s-a razgandit nenea care le-a cerut si le-a ramas masina echipata...?!?
                          nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita (ignorance is bliss)...

                          Comment


                          • #14
                            Pai eu cand m-am dus sa imi comand masina pe stoc nu era nimik asta se intampla in august.
                            Am vb cu ei sa imi aduca masina cu echiparea pt romania ajungea la pretul de 19 mii si ceva de euro apropinduse termenul de livrare si nu mai venea transportul cei de la rep mi-au propus sa mi-o aduca din germania dar ceva mai scumpa deoarece are aceste optionale si am zis ok intr-o saptaman a si venit masina.Eu am achizitionat maina integral si se temeau ca ma razgandesc. .
                            ori cum nu imi pare rau de achizitie desi a fost mai scumpa.
                            2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
                            EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

                            Comment


                            • #15
                              pe mine ma interesa de ce avea aceste optionale masina..de ce erau pe masina gata puse, pt ca se pun la cererea clientului...pt ca asa cum le e si denumirea, sunt optionale si nu esti obligat sa platesti pt ele...!?!
                              oare in germania sunt default astea...?!? cu toate ca nu prea cred...
                              nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita (ignorance is bliss)...

                              Comment

                              Working...
                              X