Honda in F 1 - sezonul 2008 !

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Honda in F 1 - sezonul 2008 !

    http://www.e-transport.ro/FORMULA_1_...-news9764.html

    Pronosticuri ?
    Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
    ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum


  • #2
    Sumbre. Sau cum zicea pe undeva in Seinfeld: "Prognosis Negative".
    "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
    "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

    Comment


    • #3
      Eu cred ca o sa fie un sezon gen. 2006 , chiar button a recunoscut intrun filmuletz ca masina 2008 e foarte diferita (radea) si ca iau dat de cap problemelor... , oricum ross brawn isi va da toata silinta...

      Comment


      • #4
        e posibil ca prin venirea lui ross brown la conducerea team-ului sa apara ceva schimbari pozitive la nivelul performantelor ( experienta lui este incontestabila). oricum, abia prin sezonul 2010 consider ca HONDA RACING TEAM va redeveni cu adevarat o echipa competitiva in F1 si asta doar dk se va pastra nivelul IMENS al FINANTARII. cred ca dupa toyota, honda investeste cei mai multi bani din F1 la ora asta. cred :wink:
        honda civic 5d 1.8 champagne silver, senzori parcare

        sibiu SB-11-WAW

        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/vladone/

        Comment


        • #5
          Mai e mult pana departe... Dar Ross Brawn este unul dintre magii echipelor de F1. Sa vedem daca va functiona magia si pentru Honda. Pana una alta i-ar trebui niste piloti.
          Supravirarea este cand se sperie pasagerii. Subvirarea este cand se sperie soferul!!!

          La Multi KM, masinutza mea... Peste 245k km. and counting... Accord4 Quality Rules!

          Comment


          • #6
            Originally posted by vladone
            e posibil ca prin venirea lui ross brown la conducerea team-ului sa apara ceva schimbari pozitive la nivelul performantelor ( experienta lui este incontestabila). oricum, abia prin sezonul 2010 consider ca HONDA RACING TEAM va redeveni cu adevarat o echipa competitiva in F1 si asta doar dk se va pastra nivelul IMENS al FINANTARII. cred ca dupa toyota, honda investeste cei mai multi bani din F1 la ora asta. cred :wink:
            Da, Ross Brown e foarte bun, dar un singur om, oricat de bun si priceput ar fi, nu poate sa schimbe peste noapte o echipa intreaga. Intr-adevar, probabil ca inainte de 2010 chiar nu o sa vedem ceva senzational.

            Nu sunt sigur ca Honda e chiar a doua echipa din punct de vedere al finantarii, dar oricum e printre echipele care investesc cel mai mult.
            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

            Comment


            • #7
              Eu vin ultimul si fac un rezumat:

              Ross n-a venit singur, are ditamai clanul dupa el, aka mana stanga cu degetele ei si mana lui dreapta si aia cu degetele ei. Se vorbeste de o gasca de 10-12oameni care ii sunt credinciosi de multi ani. Singur nici chiar el n-ar face treaba fara oamenii potriviti la locul potrivit.
              Cum oamenii potriviti ii are, mai trebuie doar sa speram ca e/sunt si la locul potrivit.
              Normala ar fi o evolutie a la BMW, de pe 8 pe 5 apoi pe 3 si apoi in varf, deci cum bine spuneti sub 2010 nu prea avem cum sa ne gandim la titlul, deci sa vedem ce-o fi anul asta. Mare lucru nu va mai apuca sa faca, eventual la o versiune B si si aia cu conditia sa fie bine proiectata.
              Pronosticul meu: maxim locul 4 si nu mai mult de 50p.
              Nu stiu de ce pilotii sunt mereu criticati, mai ales ca au dovedit in viata lor ca daca au masina buna, pot fasce treaba. Faptul ca nu stiu dezvolta o masina, e dureros, dar daca ne uitam la ceilalti, CU NICI UNUL nu m-as lauda. Sa fim sinceri, un Kimi si un Alonso nu stiu sa dezvolte o masina, adica sa-l fac din jaf in masina castigatoare. Ei au pretentia - ca si campioni - sa li se puna la dispozitie o masina de top, restul daca pica, bine, daca nu, iarasi bine.
              Cat priveste finantele, Honda a fost mereu in Top3 si va si fi, s-a declarat mereu oficial ca banii sunt ultima grija.
              Presa germana a facut topul bugetelor iar pe primul loc cu 470mil. sta nimeni altcineva decat.... :wink: urmati de Toyota!
              Ca rezultatele sunt catastrofale asta e ala discutie. ops: :roll:
              HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

              Comment


              • #8
                http://formula1.automarket.ro/artico...onda-8714.html O mutare inteligenta !

                Comment


                • #9
                  O stire brici! Sunt curios cine va mai fi pe langa el, daca nu vor fi chiar 2.
                  Ruba e cel mai vechi pilot din F1 iar impreuna cu JB care are si el 8ani de vechime, formeaza cel mai experimentat duo de pe grila.
                  HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                  Comment


                  • #10
                    cu o masina pe masura echipei , ar putea castiga locul 2 lejer.. cum au facut in 2004...

                    Comment


                    • #11
                      Da, dar in 2004 ei au facut din greseala masina atat de buna plus ca altii au fost total pe langa.
                      Si spun "din greseala" fiindca chiar ei declarau ca nu stiu de ce le merge totul asa de bine, iar in anii urmatori cand nu le-a mai mers atat de bine, declarau la fel, ca nu inteleg de ce dintr-o data le merge totul asa de rau. ops:

                      Realist privit, n-ai cum sa sari de pe 7-8 pe 2 nici daca castigi 2sec./tur. Iar un asemenea avans n-a putut acumula nimeni niciodata in niciun sport cu motor. Sa nu uitam nici concurenta!!
                      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                      Comment


                      • #12
                        corect...

                        Comment


                        • #13
                          stiri excelente pt HONDA F1!!ross este omul care a percutat asa de bine la ferrari incat mai toti spuneau ca reusitele erau compuse din reteta 50% M.S.+50%R.B..este f adevarata informatia lui udo:"ross is not alone".ferrari a suferit o decompensare a team-ului tehnic.nu sunt fericit dar nici suparat.sunt unul dintre "tifossi" de cand ma stiu!honda am adoptat-o de curand si am pus-o pe picior de egalitate cu ferrari acum!! :wink: .doar in clasamentul dorintelor mele .mi-as dori si tehnic sa fie asa!
                          partea proasta:rubens are calitatea de locotenent.sa fim totusi increzatori deoarece a lucrat cu ross foarte mult!!
                          ex CL7 AT 2006
                          CN1 Sport 2005
                          KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                          "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                          Comment


                          • #14
                            Anul asta castigam macar o cursa ops:
                            Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                            ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                            Comment


                            • #15
                              ma abtin de la orice pronostic!matematica formulei 1 poate demonstra ca HONDA poate castiga o cursa!prin abandonul celorlati.. :lol: :lol: :lol: !!asa nu vreau.vreau sa vad curse bune,strategii bune masini gandite si piloti munciti!asta vreau sa vad la honda!nu sa faca pitstop sa-si stearga urmele de ulei improscate de cei care ii depasesc!sa nu fim visatori si sa fim observatori realisti si cu simt critic!anul trecut "mi-am luat-o live"!si eu si liviu(care a fost la ATI)aveam parte de "atentie speciala" pe hungaroring de cate ori treceau intarziatii..condusi de HONDA cu acele monoposturi jenibil vopsite!semanau cu utilitare de la "amenajari gradini"!
                              sa vedem si abia la urma sa ne bucuram.sa dea al de sus sa avem de ce!
                              ex CL7 AT 2006
                              CN1 Sport 2005
                              KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                              "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                              Comment

                              Working...
                              X