Jante si cauciucuri iarna pt Civic 5d

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Am gasit dunlop (http://ssl.delti.com/cgi-bin/reifenb...121534&dsco=39 la 553,90.

    Pana acum mi se pare cea mai avantajoasa.

    Comment


    • #17
      La tine in cat timp au ajuns?

      Comment


      • #18
        Au ajuns in aproape 2 saptamani.

        Comment


        • #19
          NU PIRRELI!!!!CLAR!pune ce vrei tu dar nu pirreli!eu am si stiu ce "pot"!!!
          ex CL7 AT 2006
          CN1 Sport 2005
          KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

          "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

          Comment


          • #20
            Eu am luat Vredestein Wintrac Extreme (Giugiaro design) - au un profil f. frumos si sunt f. silentioase, plus ca din review-urile ADAC ii cotat bine acest pneu.

            Comment


            • #21
              trend setter!!!always...... :wink: .good job!
              ex CL7 AT 2006
              CN1 Sport 2005
              KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

              "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

              Comment


              • #22
                Ma flatezi , merci oricum :P dar sa stii c-a pus Turkish primu' ochii pe ele (si le-a luat inaintea mea pt accordu' lui)

                Comment


                • #23
                  vb cam de aceiasi calitate..la oameni!pe tine te cunosc personal.pe el nu.dar e evident si numai daca stii sa te uiti atent posturi...si articole! :wink:
                  ex CL7 AT 2006
                  CN1 Sport 2005
                  KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                  "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                  Comment


                  • #24
                    lanturile de zapada

                    intrebarea mea e asta: in manual scrie ca pt rotile pe 17" nu se pot pune lanturi de zapada pe ele. pentru cazuri extreme aceste lanturi sunt foarte folositoare si o spun din experienta. deci sunt obligat sa-mi iau jenti pe 16" sau daca pun alt cauciuc pe alea de 17" sa mearga oare?
                    CIVIC 1.8 Executive i-Shift

                    Comment


                    • #25
                      pana la urma daca vreau sa-mi iau jante de tabla pe 16, cum ar trebui sa caut pls...?!?
                      de exmplu aici: http://www.depozituldeanvelope.eu/browse/products/(jante_tabla)/~000-0!catalog_id=206
                      nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita (ignorance is bliss)...

                      Comment


                      • #26
                        Sfatul meu e sa suni si sa intrebi. Pe site nu e pusa distanta intre prezoane... deci (5x113,4 nu e tot una cu 5x100 sau 5x112 :lol: )
                        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          pai am inteles, dar nu stiu ce sa intreb...

                          "aveti jante de tabla 205/55 R16, cu 5 prezoane 114,3...?!?"
                          e ok...?... ops:
                          mai e rahatul ala de J...6J sau 6,5J...am citit pe aici. ma intreaba si de ala, sau e suficient ce-am scris mai sus...!??
                          nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita (ignorance is bliss)...

                          Comment


                          • #28
                            mai degraba:
                            "aveti jante de tabla de 16 toli (inchi), cu 5 gauri pentru prezoane distantate la 114,3 (daca e intre 6 si 7 J e ok)... problema e ce ET vor avea, sa nu fie prea diferit fata de cel de pe Civicul tau, ca daca este trebuie puse adaptoare... si vor trebui cred si prezoane speciale pentru jante de tabla, daca tin minte bine."

                            daca nu va place formularea mea simplista please edit :lol:
                            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              pai vezi...stiam eu ca mai sunt o caruta de parametrii...
                              banuiesc ca ET-ul este gaura din mijloc...
                              si ce ET am eu pe civicul meu...stii...?!?
                              nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita (ignorance is bliss)...

                              Comment


                              • #30
                                ET-ul (offsetul) il ai pe janta scris. Cred ca este de 48 sau 52mm. Eu sincer mai degraba as lua jante de aliaj. Diferenta de pret nu ar fi asa de mare si estetic ar fi mai placut. Oricum la 2-3 luni de folosire pe an sunt bune si niste jante Made in Turkey (Borbet, CMS)
                                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X