Piese inlocuite/interventii - masini cu istoric lung

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • CL7 SSE 05.2008, cumparata la 67.xxx km, in prezent aproape 80.000 km.
    Am schimbat imediat dupa ce am cumparat-o:
    -ulei, filtre, bujii, baterie (bujiile si bateria erau cele de fabrica, am pus tot OEM);
    In rest, in cei aproape 14.000 km efectuati din noiembrie 2017 pana in prezent, am mai inlocuit: bucse bara stabilizatoare fata-spate (imbatranite, nu rupte), o bieleta antiruliu pe dreapta, o bucsa mare de brat tot pe dreapta, pompa de ambreiaj (arhi-cunoscutul scartait de pedala), MTF3, lichid de frana, placute fata OEM, discuri + placute fata (ATE + OEM).
    In afara de problema cu vopseaua incredibil de moale (a se citi proasta), sunt extrem de multumit de masina si recomand acest model oricui cauta o berlina de clasa medie.
    Deocamdata nu am probleme nici cu furtunul de servo, nici cu caseta de directie, nici cu senzorul de acceleratie.

    Comment


    • Originally posted by M4V3RiCk View Post
      Celalta Honda, cu volan "pe partea corecta"
      Cod motor K20Z2.
      Tot K20A6 are si cea pe care ai luat-o de la mine, din ce stiu. Scria si prin acte pe undeva.

      Comment


      • Originally posted by aalex691 View Post
        Tot K20A6 are si cea pe care ai luat-o de la mine, din ce stiu. Scria si prin acte pe undeva.
        Salut !

        In talon scrie K20Z2

        Nu stiu ce sa zic...

        K20A6, e mai "violent" in 0-100.
        Poate de aici senzatia.

        In schimb K20Z2, trage foarte bine intre 120-160. Nici nu simti cand ajungi.

        Oricum, trebuie sa investighez daca e diferenta intre ele.

        E posibil cutia sa fie etajata altfel.
        Chiar sunt curios.

        S-ar putea sa difere si cand intra I-VTEC-ul.

        Ori o fi umblat englezul in motor, si eu habar nu am
        Pe la ei se practica.
        M4V3RiCk
        Senior Member
        Last edited by M4V3RiCk; 27-05-18, 02:37.

        Comment

        Working...
        X