JULYAN86: ´07 Honda Civic TYPE-R GT, Deep Bronze Pearl

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: JULYAN86: ´07 Honda Civic TYPE-R GT, Deep Bronze Pearl

    Am cumparat-o din germania pentru ca nu mai aveam rabdare sa ajunga transportul de la honda in romania pe la craciun ( nu mai aveam rabdare !!! ) , in al doilea rand nu stiam daca vine type r gt si in al 3 rand calitatea pt germania este alta !!!
    2007 Honda Civic Type R GT - INCREDIBILA !!!

    B 99 Y K R

    Comment


    • #32
      Re: JULYAN86: ´07 Honda Civic TYPE-R GT, Deep Bronze Pearl

      Originally posted by julyan86
      in al 3 rand calitatea pt germania este alta !!!
      Esti sigur? ca mie nu prea imi vine sa cred :roll:
      2006 Honda Accord 2.0 ES MT
      2007 Suzuki Swift Sport
      2008 Subaru Forester 2.5 XT 4-EAT

      Comment


      • #33
        Re: JULYAN86: ´07 Honda Civic TYPE-R GT, Deep Bronze Pearl

        Nu stiu nici eu 100% dar din ce am auzit eu cam asa ar fi !!! parerea mea !!! din pacate !!!!
        2007 Honda Civic Type R GT - INCREDIBILA !!!

        B 99 Y K R

        Comment


        • #34
          Nu este :lol: :lol:

          Vrei sa fac lista cu bug-urile/ fault-urile? :lol: :lol:
          ex-FN2 owner
          Loved it every second!

          Comment


          • #35
            Poate la Honda nu (desi m-ar mira sa nu fie si la ei), dar la alte marci iti spun eu din surse documentate ca este o diferenta de calitate in primul rand a subansamblelor si pieselor care intra in componenta autoturismelor. In special la cele frantuzesti. Piesele se sorteaza inca din start pe calitati si se directioneaza catre masinile destinate unor anumite piete.
            Fanatic, fa tu un topic nou, daca vrei, unde sa scrie toti posesorii de CTR bubele pe care le-au constatat. Cred ca vom fi surprinsi pozitiv.
            Civic Type R FN2
            Subaru Libero 1.2

            Comment


            • #36
              Eu mai mult glumeam ... ca nu sunt chiar asa multe

              Scartaitul bordului, ambreiajul, capacul de la rezervor, scartaitul chestiei aleia culisante dintre scaune, treapta a 3-a, inchiderea hayonului, scartaitul oglinzii din dreapta cand o rabatezi.

              Si eu am auzit de chestia asta cu masini destinate unor anumite piete (produse de categ A sau B).
              ex-FN2 owner
              Loved it every second!

              Comment


              • #37
                eu nu inteleg de ce sa existe asa ceva , daca pretul produsului oricum este acelasi si la ei si la noi ...
                Honda Accord 2006 2.0 ES

                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/aleksey/

                Comment


                • #38
                  cum sa fie pretul produsului acelasi ?
                  si au dreptate cu calitatea diferita
                  stiu pe cineva care aduce masini din germania de f mult timp, si pana si cele sh de la ei au mai putine bube decat cele noi de aici
                  si ma refer la masini scumpe, gen touareg, x5 etc
                  Civic '07 2.2 i-ctdi sport B - 75 - SHO
                  Florarie cu livrare in Bucuresti -> www.2butterflies.ro sau puteti sa imi dati un tel. la 0721.24.54.06. Membrii hondafan.ro au reducere / transport gratuit

                  Comment


                  • #39
                    felicitari si bine ai venit artyman:
                    ex CL7 AT 2006
                    CN1 Sport 2005
                    KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                    "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                    Comment


                    • #40
                      Re: JULYAN86: ´07 Honda Civic TYPE-R GT, Deep Bronze Pearl

                      Merci Razvan !!! Am spalat-o si o sa mai pun niste poze ca e superba !!! Nu pot sa ma satur de ea si unde ma duc toata lumea ma intreaba despre ea !!! :lol:
                      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/julyan86
                      2007 Honda Civic Type R GT - INCREDIBILA !!!

                      B 99 Y K R

                      Comment


                      • #41
                        Re: JULYAN86: ´07 Honda Civic TYPE-R GT, Deep Bronze Pearl

                        Poze cu ea spalata ! O adevarata bijuterie !!!
                        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/julyan86
                        2007 Honda Civic Type R GT - INCREDIBILA !!!

                        B 99 Y K R

                        Comment


                        • #42
                          Sa o stapanesti sanatos. Si la cat mai multe "sute de metri liberi"
                          Civic '03 1.6 VTEC II
                          Accord '06 2.4 M/T

                          Comment


                          • #43
                            Re: JULYAN86: ´07 Honda Civic TYPE-R GT, Deep Bronze Pearl

                            Mersi frumos man1ak !!! La fel si voi !!! :lol: M-as plimba in continuu cu ea !!!! Am facut ~700 km si sunt la al treilea plin !! Consum 12.1 ceea ce e un consum "bun" !!!! :P Oricum am alergat-o putin pe dn1 si pe la `140 km\h am schimbat directia , am crezut ca am pierdut controlul dar spre uimirea il aveam mai bine ca oricand ! Am avut doar o impresie !!!! Este foarte stabila dar pedrumurile noastre cu suspensia ei e cam jale dar incep sa ma obisnuiesc :lol: si ma gandesc ca daca vroiam masina de Bucuresti trebuia sa imi iau un jeep !!! Dar nu imi pare nici o clipa rau ca am facut alegerea asta !!!
                            2007 Honda Civic Type R GT - INCREDIBILA !!!

                            B 99 Y K R

                            Comment


                            • #44
                              Cred ca abia astepti sa treci de rodaj sa te dai cu "fratele mai mare" ST-ul...
                              Dar dup-aia el va ramane "fratele mai mare" si tu "fratele mai tare" :P
                              Supravirarea este cand se sperie pasagerii. Subvirarea este cand se sperie soferul!!!

                              La Multi KM, masinutza mea... Peste 245k km. and counting... Accord4 Quality Rules!

                              Comment


                              • #45
                                Re: JULYAN86: ´07 Honda Civic TYPE-R GT, Deep Bronze Pearl

                                Am si eu o problema !!! Cine ma poate ajuta si pe mine cu montajul presurilor ( adica celui de la sofer ) ca nu stiu cum sa montez chestia aia de care se agata presul ca sa nu intre intre pedale !!!! Mersi
                                2007 Honda Civic Type R GT - INCREDIBILA !!!

                                B 99 Y K R

                                Comment

                                Working...
                                X