JULYAN86: ´07 Honda Civic TYPE-R GT, Deep Bronze Pearl

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Prafuit
    Shit - nu mai sunt singurul cu Deep Bronze. Dar macar sunt singurul cu CTS Deep Bronze
    Vorbesti de parca ai fi mai castigat decat julyan86 cu CTS-ul tau! :lol: Glumeam!
    '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

    Comment


    • #17
      Re: No.004362

      Am si eu o mare rugaminte la voi : Cine ma poate ajuta si pe mine cu un manual de Type-R ??? Multumesc !!!
      2007 Honda Civic Type R GT - INCREDIBILA !!!

      B 99 Y K R

      Comment


      • #18
        sa o conduci sanatos si sa te bucuri de ea la maxim!
        am vazut un Civic in culoarea ta chiar azi, la Asko - service. culoarea e ceva mai inchisa decat a mea, si nu pricepeam ce si cum, dar acum am inteles: este "deep" :lol:
        si era fainaaaa... rau de tot...
        nu m-a pasionat niciodata aceasta clasa de masini, dar Civicul asta ma sparge :wink:
        (poate fac vreun schimb :lol: :lol: :lol: )

        Comment


        • #19
          Re: No.004362

          De abia astept sa particip si eu la o intalnire Dar am si eu nevoie de un MANUAL de type R va rog mult de tot !!!!
          2007 Honda Civic Type R GT - INCREDIBILA !!!

          B 99 Y K R

          Comment


          • #20
            @hondaru:
            Si eu am fost ieri pe acolo, ne-am ratat. Civicul ala de acolo nu era Deep Bronze, culoarea aia se numeste champagne parca. Deep Bronze e ff inchisa, apropiat de negru, vezi galeria lui julyan
            Honda Accord 2.0 M/T Sport SE 2007, Honda Jazz 1.4 M/T ES 2002

            Comment


            • #21
              Originally posted by gociu75
              Civicul ala de acolo nu era Deep Bronze, culoarea aia se numeste champagne parca. Deep Bronze e ff inchisa, apropiat de negru, vezi galeria lui julyan
              ma... daca zici tu...
              oricum, culoarea era mai inchisa decat la mine, si din poze nu prea iti dai seama f bine... de ex. culoarea din pozele lui YoZ nu seamana cu ce am io pe masina, chiar daca e aceeasi culoare :lol: e de la aparat :wink:
              sa speram ca mai pune julyan86 niste poze pe aici :wink:

              Comment


              • #22
                Deep Bronze zici ca e negru.... doar in anumite lumini iti dai seama ca e Bronze.
                Eu am crezut ca masina lui Prafuit e neagra
                ex-FN2 owner
                Loved it every second!

                Comment


                • #23
                  Re: No.004362

                  Originally posted by julyan86
                  De abia astept sa particip si eu la o intalnire Dar am si eu nevoie de un MANUAL de type R va rog mult de tot !!!!
                  da` la ce iti trebuie manualul ??????? cred ca al meu e in germana ... daca te ajuta la ceva ....
                  http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/kick/

                  Alfa Romeo 156 V6 24V

                  Comment


                  • #24
                    putin off-topic... da' te astept si pe tine la HotHatch meeting... http://www.hondafan.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=1882

                    astia cica fac "concurs" din care "neam" vin mai multe... pana acu sunt la egalitate Polo GTi - S3 si TypeR... hai sa le aratam noi [i]
                    The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                    DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                    Comment


                    • #25
                      Re: No.004362

                      Achim : trece-ma si pe mine in lista !!! mersi
                      kick : multumesc frumos dar pacat ca in germana am si eu !!!
                      Inca o data super tare masina asta ( daca avea tata benzinarie nu ma mai dadeam jos din ea !!! ) Nu imi vine sa ma mai dau jos din ea !!!
                      2007 Honda Civic Type R GT - INCREDIBILA !!!

                      B 99 Y K R

                      Comment


                      • #26
                        Re: JULYAN86: ´07 Honda Civic TYPE-R GT, Deep Bronze Pearl

                        Inca ceva suparator !!! Mi se inchide usa cu un zgomot ciudat !!! Din ce m-am uitat eu ar veni de la sistemul de inchidere al usi !!! dar ma gandesc ca ar fi de la frig (sper) si de abia am 400 km !!!
                        2007 Honda Civic Type R GT - INCREDIBILA !!!

                        B 99 Y K R

                        Comment


                        • #27
                          Felicitari pentru bijuterie. Arata super in culoarea asta. Dar cum de ai carte in germana, nu se traduce in romana? Da-ne detalii mai multe, pret, cat ai asteptat dupa ea, de unde ai luat-o... ? Ce parere ai despre frane?
                          Civic Type R FN2
                          Subaru Libero 1.2

                          Comment


                          • #28
                            Re: JULYAN86: ´07 Honda Civic TYPE-R GT, Deep Bronze Pearl

                            vhm : carte in germana am din cauza ca masina a fost adusa din germania !!! Si deocamdata din ce am inteles eu nu exista manual de type r in romana !!! pretul este de 27.300 ddp + 1000 aducerea in tara !!! Am luat-o de la o firma numita Carlex care aduce atat masini second cat si masini noi la comanda !!! Am stat aproximativ 3 saptamani dupa ea !!! Frane dupa parerea mea foarte bune !!!! la fel ca si masina dealtfel !!! :twisted:
                            2007 Honda Civic Type R GT - INCREDIBILA !!!

                            B 99 Y K R

                            Comment


                            • #29
                              Si mie mi s-au parut initial bune franele .... initial ...
                              Acum parca nu mai am aceasi parere
                              ex-FN2 owner
                              Loved it every second!

                              Comment


                              • #30
                                Pacat ca nu ai citit inainte pe forum la My Honda, postul meu, inainte de a cumpara. Ieseai mai ieftin. Franele mi s-au parut la inceput slabe dar dupa ce s-au mai rodat parca-s mai multumit.
                                Ce te-a determinat sa cumperi totusi din Germania?
                                Civic Type R FN2
                                Subaru Libero 1.2

                                Comment

                                Working...
                                X