CORSE: '05 Honda Civic Type-R, Cosmic Grey

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • treaba buna man! cate sesiuni s-au facut si cat de pro ti s-au parut baietii?

    Comment


    • nu a fost un mapping pe dyno, ci pe strada. a durat cam 1 h 45 si 140 km de drum. legat de profesionalismul baiatului (e doar 1), e foarte ok si zic ca stie ce face. vin multe masini si din alte tari la el si are in lucru permanent cate o honda cu muulti cai.
      R 40510 - Cosmic Grey Ep3
      hsnracing.blogspot.com

      Comment


      • e ok man! ai wideband pe masina?

        Comment


        • Are wideband suta la suta, altfel nu are cum sa ii faca street tune.
          "I felt my vanos pulling, but i guess his vtec pulled harder, stronger, faster"

          Comment


          • se poate monta si temporar doar pt softare chiar daca nu-i cea mai fericita alegere.
            daca nu ma insel Corse are PRB care vine cu un pseudo wideband.

            Comment


            • am un wideband OEM de RSX type s care in ziua cu pricina nu a functionat (cred ca un contat imperfect de cand am dat jos bordul; se remediaza) si a trebuit sa folosim un alt wideband cu indicator de AFR separat
              R 40510 - Cosmic Grey Ep3
              hsnracing.blogspot.com

              Comment


              • Mama...nu am mai scris de mult pe forum, dar nici nu au mai fost multe de povestit. Ca sa readuc la viata topicul am zis sa fac o recapitulare a specului si sa urez la toata lumea un an nou plin de impliniri pe toate planurile

                Deocamdata ceterica sta la cald in garaj si asteapta sa ma apuc de ea. Inca mai vanez un set de bari stabilizatoare de pe modelul JDM si ma apuc de treaba pentru 2012. An in care ma incearca si un sentiment sa ma despart de EP3 dar we shall see


                Pana acuma stam cam asa:


                Custom "ram air" intake
                Galerie evacuare Kidd Racing
                Buddy Club Spec 3
                Galerie admisie RBC (frezata la 70 mm)
                Radiator custom
                Thermostat Mishimoto (asteapta montaj)
                Injectoare Honda S2000
                Hondata heat shield
                Hondata K-Pro

                suspensie reglabila XYZ Super Street
                OPM strut bar
                rollcage Wiechers in 6 puncte
                scaun sofer Sparco Speed
                volan OMP

                17" ATS DTC Superlight + piulite D1 spec
                placute Ferodo DS2500
                furtune frana HEL
                lichid frana Motul RBF 600

                si bineinteles renuntarea la tot felul de chestii care nu imi trebuiau: aer conditionat, airbaguri, banchete + alte kg fara rost
                R 40510 - Cosmic Grey Ep3
                hsnracing.blogspot.com

                Comment


                • Si tie un an nou plin de realizari!Chestia cu despartitul e in sensul ca vrei ceva mai "hardcore" sau dimpotriva ceva cu aer conditionat ? Si pe mine ma mai incearca faze din astea pentru ca o noua etapa la ITR ar fi numai cu swap,ceea ce e complicat si scump aici.Dar tu poti sa faci inca destule,ai deja K20ul
                  Hai noroc si sanatate!
                  P.S. A iesit ceva de la sesiunea foto ultima oara?
                  Toda-AEM-Volk Racing-H&R-Idol Motorsport

                  Comment


                  • Originally posted by Corse View Post
                    Deocamdata ceterica sta la cald in garaj si asteapta sa ma apuc de ea. Inca mai vanez un set de bari stabilizatoare de pe modelul JDM si ma apuc de treaba pentru 2012. An in care ma incearca si un sentiment sa ma despart de EP3 dar we shall see
                    sa auzim numai de bine si lasa sentimentele astea pentru alte dati ca acu e rost doar de pierdut bani investiti. Ne auzim cu barile sa-mi zici ce te-ai hotarat.
                    R 42659 - Milano Red Ep3

                    Comment


                    • Arata bine si masina si garajul Felicitari!
                      Honda Civic Type R Black | ex Honda Civic 5D 1.8 Sport M/T Rosie | ex Honda Accord 2.0 Executive A/T Crystal Black Pearl

                      Comment


                      • Diana, iti dai seama ca nu caut o schimbare cu aer conditionat si scaune de piele :P Caut acelasi sentiment de "conserva" dar de ce nu de la un RWD turbo si doar daca se contureaza asa ceva (....cine stie cand...) ma voi despartii de EP. Pana atunci, cum zici si tu, am deja K20-ul Legat de poze, da a iesit, dar nu sunt foarte prompt la upload & stuff. Voi face asta si revin cu pozele


                        Razvane, asa este, nu e o perioada foarte roz. In legatura cu barile, pe fata cred ca voi lua una noua daca nu gasesc un sh in timp util iar pentru spate (nu e graba foarte mare) stau la vanatoare.... Daca e sa-mi comand de undeva noua te anunt pentru ce ai tu nevoie.
                        R 40510 - Cosmic Grey Ep3
                        hsnracing.blogspot.com

                        Comment


                        • Corse, fa un update thread-ului !

                          Comment


                          • mama cata vreme a trecut
                            The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                            DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                            Comment


                            • Si a tot trecut Va salut, revin cu un update cat de curand.
                              R 40510 - Cosmic Grey Ep3
                              hsnracing.blogspot.com

                              Comment

                              Working...
                              X