GAB1: '00 Honda Accord 1.8 M/T, Titan Silver

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu cand mi-am schimbat ambreiajul la vechiul Accord tot asa n am avut piesa de centrare a discului, gasisem una de logan si am polizat-o putin si am reusit sa centrez discul
    De ajutor ai nevoie cand montezi cutia, cel putin asta a fost singurul ajutor de care am avut nevoie. Eu nu am mai scos cutia afara, am tras-o lateral cat sa am loc sa imi desfasor actiunea.
    ...in inima mea sunt toate de Accord.

    www.eRecenzii.ro

    Comment


    • Ca bine zici e si asta o idee sa scot cutia pe deasupra, nu pe dedesupt. As scapa de demontatul cadrului in forma de H de sub motor, pe care e prins tamponul fata. In cazul asta cred ca trebui sa dau jos distribuitorul sa ramana spatiu de manevra pe sus. O sa verific ochiometric daca e intr-adevar posibil.

      LE. Cred ca m am exprimat gresit. Nu cred ca are loc cutia sa o scot pe deasupra... dar s ar putea sa ramana suficient spatiu de manevra sa poti schimba discul, placa si rulmentul, cum probabil ai facut si tu.
      gab1
      Senior Member
      Last edited by gab1; 09-01-13, 11:07.
      ...and saw under the sun, that the race is not to the swift, nor the battle to the strong, neither does bread come to the wise, nor wealth to men of understanding, nor yet favour to men of skill; but time and chance happen to them all.

      Comment


      • Mai bine demontezi cadrul si ai spatiu suficient de lucru fara sa te mai chinui.
        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

        ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

        Comment


        • Stiu ca pe deasupra scoti cutia, cel putin asa imi arata in carte. Dar singur fiind am preferat sa nu ma chinui cu ridicatul cutiei.
          ...in inima mea sunt toate de Accord.

          www.eRecenzii.ro

          Comment


          • Click image for larger version

Name:	DSC_0262.jpg
Views:	1
Size:	64.7 KB
ID:	715699
            De primavara asa
            ...and saw under the sun, that the race is not to the swift, nor the battle to the strong, neither does bread come to the wise, nor wealth to men of understanding, nor yet favour to men of skill; but time and chance happen to them all.

            Comment


            • Foarte frumoasa
              -------------------
              There is no point of having if you can't share.

              Comment


              • Am mai vazut undeva modelul asta, chiar aceeasi culoare, si nu mai stiu unde ! Ah, mi-am amintit....chiar pe locul meu de parcare . Sa ne traiasca !
                tokyo_express
                Senior Member
                Last edited by tokyo_express; 25-04-13, 09:22.
                I've Gotta Get a Message to You...

                Comment



                • Eh, arata ok din departare... cand te apropii si te uiti mai atent se vad cicatricile vietii din romanistan
                  Numai anu asta deja pot sa ma laud cu ceva upgrade-uri:
                  -montasem niste drl-uri pe locul proiectoarelor de ceata... am gasit smuls unul din ele in parcare la praktiker. demontat restul si renuntat la idee
                  -julitura anonima de la cineva care si-a deschis portiera in usa mea dreapta fata... julitura verticala ~15cm
                  -dedicatie cu cheia in fata blocului de la vreun admirator secret... usa fata + spate stanga, o zgarietura pe toata lungimea lor
                  Deja m am cam calit, doare inca prima zi si a doua, dupa care... i'm like... fuck it!
                  ...and saw under the sun, that the race is not to the swift, nor the battle to the strong, neither does bread come to the wise, nor wealth to men of understanding, nor yet favour to men of skill; but time and chance happen to them all.

                  Comment


                  • Click image for larger version

Name:	DSC_0406.jpg
Views:	1
Size:	49.5 KB
ID:	716415Click image for larger version

Name:	DSC_0404.jpg
Views:	1
Size:	51.9 KB
ID:	716416Click image for larger version

Name:	DSC_0399.jpg
Views:	1
Size:	67.9 KB
ID:	716417Click image for larger version

Name:	DSC_0396.jpg
Views:	1
Size:	62.0 KB
ID:	716418Click image for larger version

Name:	DSC_0391.jpg
Views:	1
Size:	51.8 KB
ID:	716419Click image for larger version

Name:	DSC_0384.jpg
Views:	1
Size:	51.6 KB
ID:	716420

                    Mda... ebc turbogroove + placute ate =/= love
                    In weekend am dat jos placutele si discurile fata pt inspectia anuala. Parca si mai mult rahat coclit pe amandoua buzele discurilor si in striatiile alea fata de anul trecut. Discurile noi au 25mm grosime iar limita e la 23mm, dupa cum se vede in poza ale mele au 24-24.5mmm dupa 3 ani si max 25mii km, si rectificate o data acum 2 ani la strung Nu mai zic ca minunatele placute ate sunt mai inguste decat ar trebui si lasa ditamai spatiile unde se depun buzele alea, desi codul lor e cel corect pt masina in cauza.
                    Volanul imi tremura bineinteles ca la balamuc cand franam de la viteze >100km/h asa ca m-am dus azi la doctor si am rectificat iar discurile. Uraaaa.. stau linistit pana la anu

                    LE. pozele sunt dinainte si dupa ce le-am curatat cu bormasina+peria de sarma
                    ...and saw under the sun, that the race is not to the swift, nor the battle to the strong, neither does bread come to the wise, nor wealth to men of understanding, nor yet favour to men of skill; but time and chance happen to them all.

                    Comment


                    • scuze ca ma bag in tema,dar am o nedumerire....toate Accord-urile de 1.8 sunt VTEC?
                      am vazut ca toate au 136 de cai dar nu pe toate motoarele scrie VTEC....tare as dori si eu o bijuterie din asta)

                      Comment

                      Working...
                      X