Honda Ridgeline 4WD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Honda Ridgeline 4WD

    Asa ceva au adus din SUA baietii de la Honda Brasov. Le-au omologat cu Euro 4, dar inca nu s-au hotarat la pret.

    '07 Accord 2.4 Executive A/T

  • #2
    Apropos... Patronul de acolo a zis ca daca s-ar aduna vreo 10 doritori de Civic SI Coupe, le aduce el la pret de Type-R.
    '07 Accord 2.4 Executive A/T

    Comment


    • #3
      Pai acum spui?!? Si cine le face garantia?
      Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
      Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

      ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
      ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

      Comment


      • #4
        Pai cine le aduce sa ofere si garantia!!!
        Cyborg, tot ce e acolo in spate e noua locatie Honda in BV?
        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

        Comment


        • #5
          Da e aia de pe stanga de la intrarea in Brasov pe DN1
          '07 Accord 2.0 ES Dark Mocha
          '98 Civic Sedan 1.6 VTi New Vogue Silver

          Comment


          • #6
            Doc: Acum am aflat si eu.
            Hondatu: Locatia e cea din spatele masinii din poza, cea din fata (albastra) nu stiu ce e.
            '07 Accord 2.4 Executive A/T

            Comment


            • #7
              Ce parere aveti despre aceasta masina?
              Merita 40000 eur?

              Comment


              • #8
                pai ce motor - dotari are acest mosnstru
                si ce marimi ?
                Honda Accord 2006 2.0 ES

                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/aleksey/

                Comment


                • #9
                  De la reprezentanta mi-au spus ca este varianta full si motor de 3500 vtec

                  Comment


                  • #10
                    probabil ca este acelasi motor ca pe legend
                    io zic ca merita 40k de euro daca este si full options , piele, navigatie etc..
                    dar sper ca nu ai de gand sa o folosesti in Bucuresti
                    pana o sa gasesti un loc de parcare o sa ramai fara benzina
                    Honda Accord 2006 2.0 ES

                    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/aleksey/

                    Comment


                    • #11
                      Nu, sunt din Brasov si mi-as dori-o deoarece am o cabana de vacanta la munte si iarna este cam nasol fara 4x4

                      Comment


                      • #12
                        aaaah... ce uituc sunt... am poze de cand am adus Mini'ul cu asta la RAR... m-am uitat pe la toate detaliile si trebuie sa le gasesc :? ops:

                        si anul trecut pe A2 am mai vazut una alba (v-am spus atunci)... si acu 2 zile am vazut-o din nou (pe aia alba) in Bucuresti... :wink:

                        masina e tipic americana, dar finisajele sunt Honda... deci e 50% 50% :P
                        The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                        DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by aleksey
                          probabil ca este acelasi motor ca pe legend
                          Da, J35Aul e comun la clasa asta!
                          N-as putea sa spun daca e mult sau putin 40.000 dar cel mai bine trebuie comparat face-to-face cu concurenta.
                          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                          Comment


                          • #14
                            fiind un model destinat pietii nord americane si celei pan asiatice cred ca isi va gasi un segment de cilentela in cei doritori de modele mai putin populare in europa.
                            daca consumul este apropiat cu cel al legendului ar trebui sa nu sperie.nissan pathfinder este echipat cu un turbo diesel common rail de 2-a generatie care se mandreste cu un consum real de 14-15%urban si variabil pe exterior.intre 10-15%.astfel ca la 100km/h consuma 10% si la 150 km/h-15%.este real consumul....nu cel declarat.
                            daca dotarile "monstrului sunt la clasa premium -lux"...pretul este ok
                            ex CL7 AT 2006
                            CN1 Sport 2005
                            KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                            "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                            Comment


                            • #15
                              Totusi, cand conduci o asemenea masina nu cred ca mai dai atata atentie consumului. Esti constient din start ca nu mergi cu Honda Hybrid plus de asta ai "doar" un V6, ce-ai mai face cu un V8?
                              Iar privitor la concurenta, nu cred ca e vreun gabarit de asta cu mult mai econom, diferentele trebuie sa fie minore.
                              Razvane, masina se vinde si in Asia?
                              HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                              Comment

                              Working...
                              X