Accord-ul european 2008 -

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Da, nu arata rau (dupa parerea mea), desi nici eu nu sunt un mare admirator al genului Tourer.
    "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
    "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

    Comment


    • #17
      accord 2008

      cum aflam cand se va lansa ?

      ar trebui sa-mi iau alta masina in martie dar nu se stie nimic despre lansare

      actualul civic s-a lansat tot prin primavara si a fost disponibil abia in toamna

      mi-ar parea rau sa trebuiasca sa renunt la un accord pentru o mazda 6 2008 (chiar daca imi place cum arata)

      Comment


      • #18
        Se pare ca designerii Honda si-au cam pierdut talentul. Ar trebui redenumita. Probabil Honda Ugly ... Tourer i s-ar potrivi mai bine.
        '07 Honda Accord 2.0 LS M/T Silver Alabaster

        Comment


        • #19
          Om de bine, fi bine venit aici!
          Daca ai fi citit mai atent acest topic, ai fi aflat raspunsul la intrebarea ta chiar din primul post!!!
          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

          Comment


          • #20
            probabil ca nu m-am facut inteles
            la frankfurt s-a dezvaluit un tourer dar nu se stie nimic despre cand va putea fi cumparat , sau gresesc ?
            o alta informatie este ca se va lansa noul accord european la geneva, in martie 2008, ceea ce inseamna ca va putea fi cumparat in romania prin toamna...
            asta e ce ma doare pe mine, cand il pot gasi in romania nu in...poze
            si pe de alta parte, accordul recent lansat in america (pe 12 septembrie) nu ma incanta ca forma
            dupa cum stiu multi, accordul european este echivalentul acura tsx iar despre acura tsx nu gasesc nicio informatie depre vreun model 2008...
            deci, in concluzie, vreau sa-mi iau accordul cel nou dar asta daca apare cel tarziu in mai 2008 si sa nu semene cumva cu accordul american

            Comment


            • #21
              Ba eu te-am inteles perfect si repet:
              - cam orice masina are nevoie de minimum doua luni de la lansare pana ajunge la dealer. La Honda sunt cam 3-4 (prezentat la Geneva ajuns spre vara, prezentat la Paris/Frankfurt ajuns in ianuarie) iar faptul ca traiesti in Romania nu mai reprezinta o piedica, multe lansari din lumea auto avand loc concomitent sau la foarte scurt timp.
              Indraznesc sa spun ca anul viitor in Mai nu vei putea avea aceasta masina. Oriunde ai locui in frumoasa Europa. ops: :roll:
              HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

              Comment


              • #22
                dar cam pe cand ?

                Comment


                • #23
                  Cam pe cand? Toate sursele ne spun "vara tarziu - toamna"!! Hai sa-i spunem August - Septembrie, sigur nu e absolut nimic in momentul asta.
                  HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                  Comment


                  • #24
                    Si eu sper ca la Geneva sa fie prezentata o masina diferita de conceptul Accord Tourer. Totusi, ma astept ca interiorul sa semene cu cel al modelului american.
                    2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
                    2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
                    2000 Honda S2000 Berlina Black
                    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

                    Comment


                    • #25
                      Speri degeaba, linia si designul astuia va ramane in mari proportii neschimbat. Bordul mai ramane de dezvelit si pana nu-l vedem, putem doar specula.
                      Ahh si weolcome in the club!
                      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                      Comment


                      • #26
                        Pacat! Desi sincer imi doresc ca noul Accord sa nu arate mai bine decat actualul :wink: .
                        Multumesc de urare! De fapt, incepusem ieri noapte cu un topic la My Honda, insa dimineata nu mai era. Ciudat , nu stiu cum naiba a disparut.
                        2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
                        2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
                        2000 Honda S2000 Berlina Black
                        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

                        Comment


                        • #27
                          N-am idee ce ti s-a putut intampla, nimeni cu exceptia moderatorilor, nu-ti poate face ceva la post! :roll: ops:
                          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                          Comment


                          • #28
                            Spy Shots: 2009 Honda Accord Euro (Acura TSX)

                            Spy Shots: 2009 Honda Accord Euro (Acura TSX)



                            http://www.motorauthority.com/news/s...uro-acura-tsx/

                            Comment


                            • #29
                              "heavily camouflage prototype"
                              mi se pare mie sau lampile spate seamana cu cele de pe civic 5D?
                              2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
                              2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
                              2000 Honda S2000 Berlina Black
                              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

                              Comment


                              • #30
                                Type-S : 2.3L turbo 260 cai, SH-AWD , cutie DSG ,
                                Se pare c-au mai invatat ceva la design, din poze, pare ca nu va mai avea spatiul ala gol imens la roti
                                ( nu ca si cea actuala, care arata ca un 4x4 )


                                Caught in the USA

                                What better place to develop the next (eighth) generation European Accord than in the USA, far away from prying European eyes. Maybe Honda has to rethink their strategy because our spyphotographers managed to snap some quality shots early this morning close to Honda's US facilities.

                                The current Euro Accord had a facelift for its 2006 model year when it received its first dose of the Sports 4 Concept styling, making it practically generation 7,5. Unclear is how much of the recently revealed Honda Accord Tourer Concept styling will make it to the eighth generation Accord.

                                The next gen Accord base model will probably be powered by an improved 2.4 liter i-VTEC four-cylinder engine with 20 to 30 hp more than the current (166 hp) engine, have front wheel drive and with either a six-speed manual or 5-speed automatic gearbox.

                                The sportier Type-S should also make it to the line-up with around 260 hp coming from an up-tuned 2.3 liter turbocharged engine also used in the RDX. The Type-S is expected to have a six-speed auto/manual DSG gearbox and Honda's Super Handling All-Wheel-Drive system.

                                The Honda Accord will also make it Stateside as the slightly modified Acura TSX (which we spotted a few months ago as a heavily camouflaged prototype). The 2008 Honda Accord will also be featured with a diesel in Europe and with current oil prices the way they are it is very well possible that the TSX will get the same engine.




                                Sursa si mai multe imagini:
                                http://images.worldcarfans.com/artic...002.Mini2L.jpg

                                Comment

                                Working...
                                X