Accord-ul european 2008 -

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pai...macar sa se poata. tot ramai cu 400 de euro in buzunar. diferenta de taxa dintre 25 si e4 e 1000 euro.
    Honda Accord 2009 Executive 2.0 i-Vtec

    Comment


    • Pai da, dar erau jmecheri: au zis: noi incercam, dar nu garantam ca o sa-ti iasa e5.
      Si te pomeneai ca-mi luau si banii, nu-mi dadeau nici hartia; la mine, la 1.8, a fost aproape 1000 de euro.
      Parerea mea...n-o mai vinde, asta e...

      Comment


      • Referitor la normele de poluare si consumurile de combustibil declarate de producatori, cautat articolul ,,Producătorii de maşini îi păcălesc pe şoferi, trişând la teste. CÂT CONSUMĂ DE FAPT MAŞINA TA" si va lamuriti. Tind sa dau crezare.

        Comment


        • si Accordul meu tot din 2009 este, cum draq aflu daca e Euro 4 sau Euro 5?

          Comment


          • In CIV la sfarsitul seriei scrie E4 sau E5.

            Comment


            • Nu am cartea de identitate pe aproape, doar talonul.

              Comment


              • Scrie si in factura.
                '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                Comment


                • Am pe aproape doar Certificatul de Inmatriculare (m-am mutat, iar o buna parte din acte au ramas la vechea locuinta).
                  In certificat apar doua campuri:
                  E - Numar de Identificare Auto - JHMCU16409C205223
                  K - Numar Omologare - e6*2001/116*0113*00

                  Altceva nu gasesc

                  Comment


                  • Nu apare in certificatul de inmatriculare.
                    '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                    Comment


                    • Civicul meu e fabricat in martie 2009 ,adus din Germania, la RAR cand l-am inscris l-au trecut E5.
                      Eu nu cred ca RAR are compententa, echipamentele de stabili norma de poluare,repectiv CO2/km . Am intrebat cand aveam masina la ei pentru identificare cum se stabileste norma de poluare si au zis ca o preiau din baza de date internatioanala,a producatorului,ceea ce mi s-a parut veridic.
                      Chiar daca mi-au bagat analizatorul de gaze in esapamant, aia e doar ca la ITP, verifica daca se incadreaza in niste limite generale,insa nu e capabila sa stabileasca cite grame de CO2 emana fiecare masina/km.
                      Mi-au trecut 155g ,exact cum stiam ca apare prin specificatii.

                      Comment


                      • M-ati facut curios si m-am dus dupa acte... e Euro IV ...

                        CO2 - 178 g/km - se incadra la EURO V din cate vad online
                        Bazilide
                        Senior Member
                        Last edited by Bazilide; 02-03-15, 21:10.

                        Comment


                        • Da, si la mine e la fel. Cumparata in decembrie 2008, incadrata la Euro IV, dar am platit aproape 1.000 euro taxa de prima inmatriculare.
                          '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                          Comment


                          • In 2009 a fost introdusa scutirea de taxa.

                            Comment


                            • Da, dar eu am prins in decembrie 2008 perioada aia de distractie maxima cand Tariceanu a vrut sa majoreze taxa de x ori, a iesit cu scandal si bataie cu jandarmii pe la administratiile financiare, dupa care a amanat-o vreo doua saptamani. Asa am putut s-o platesc la valoarea respectiva, fara majorare.
                              '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                              Comment

                              Working...
                              X