Discutii anvelope de iarna

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Discutii anvelope de iarna

    Avand in vedere ca se apropie iarna si poate ati vazut ce-a fost in Cehia si Germania ieri noapte (70 cm zapada la 1000m altitudine) vreau si eu sa-i cumpar cizmulite de iarna negresei mele. Pentru Accord ce ar fi mai bun? Ceva cu tepi? :?:
    Vali_lj
    Tech Geek
    Last edited by Vali_lj; 19-09-12, 20:42.
    Honda Accord 2.2 i-ctdi Nighthawk Black Pearl Executive-2007

  • #2
    Tepi? Ai de gand sa te bagi la offroad cu ea sau sa mergi pe gheata la raliu?
    "I would rather die of thirst than drink from the cup of mediocrity"
    Civic Type-S, deep bronze B-64-ZUC- is no mediocrity
    Kawasaki KLE500, albastru B-56-ETO
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/prafuit/Ea/

    Comment


    • #3
      SI, in plus, in afara de tarile nordice, in toata Europa sunt interzise crampoanele...inclusiv la noi.
      Mazda 6, benzina, 2.0l, 147CP
      Echipare TE Plus

      Comment


      • #4
        Cautã pe www.adac.de sau www.tirerack.com sã vezi ce ºi cum...

        Eu am cãutat anul trecut pt. Cielo. Din pãcate în Ro nu se aduc toate tipurile. Ce am gãsit au fost Dunlop Winter Sport SP01 parcã.

        Destul de bune sunt ºi Vredestein (ºi echilbrate ca preþ). Unele foarte bune cicã ar fi Michelin Pilot Alpin PA2 dar vezi ce mai zic site-urile alea.
        Honda Accord 2.0, Elegance, Blueish Silver

        Comment


        • #5
          Pilot Alpin sunt super tari...dar si pretul....
          Eu am luat anul trecut Nokian VR si am fost multumit de ele. Si Vredestein-urile am auzit ca sunt ok.
          Mazda 6, benzina, 2.0l, 147CP
          Echipare TE Plus

          Comment


          • #6
            anul trecut am avut goodyear ultragrip 7 , si sunt de nota 10 , am urcat cu ele prin poiana, de revelion, fara probleme , eram numai io , un tip care era sofer de raliu ( nu stiu ce cauciuce avea ) si 2-3 landcrusere care ne-au depasit fara nici o jena
            Honda Accord 2006 2.0 ES

            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/aleksey/

            Comment


            • #7
              Pe Opel am avut Toyo Snowproxes si nu m-au dezamagit niciodata in 3 ierni, fie munte, tara sau oras. Pe Honda inca nu stiu ce sa-mi iau (*daca* sa-mi iau, ca la cat a nins anu' trecut... :roll: ).
              ex Accord 2.0 ES M/T 2007 CL7
              Accord 2.4 Executive M/T CU2 2008
              Suzuki SX4 1.6 GLX 4WD 2008
              Mitsubishi Outlander 2.3 Invite 4WD 2012

              Comment


              • #8
                Am avut anul trecut Michelin Pilot Alpin PA2 si mai merg si iarna asta ca nu am mers mult cu ele. Mi-au placut si pe gheata si pe ud si pe zapada. Cand s-a incalzit le simteam cum se intind si franam destul de greu
                '13 CR-V 2.2 i-DTEC Lifestyle M/T

                Comment


                • #9
                  Adevarul este ca in Bucuresti la ce ierni am avut in ultimul timp , nu ai nevoie de anvelope de iarna , niste all seasons sunt suficente
                  Honda Accord 2006 2.0 ES

                  http://hondafan.etp.ro/gallery/v/aleksey/

                  Comment


                  • #10
                    Publicitate
                    Ca tot vorbeati de anvelope de iarna, dupa ce-am schimbat jantele (am trecut de la 16" la 17") , mi-au ramas niste anvelope pe 16"
                    de iarna GoodYear Ultragrip 7 , 205/55/R16 - au fost rulate doar iarna trecuta, sunt in stare f . buna.
                    Cine-i interesant PM

                    Comment


                    • #11
                      Lauda-le!!... Chiar sunt curios cat de bune sunt pentru ca am citit numai de bine de ele, dar prefer oricand parerea unui om pe care il cunosc
                      ex-FN2 owner
                      Loved it every second!

                      Comment


                      • #12
                        nu sunt grozave...eu am ramas impotmolit cu ele, tot in Poiana

                        plus ca fac ceva zgomot..

                        Comment


                        • #13
                          Sunt f. bune da nu trebuie sa ma credeti pe cuvant.
                          Au iesit number 1 ca anvelopa de iarna in mai multe review-uri de firme specilaizate ... google-it
                          Poti sa ramai impotmolit si cu senile , nu inseamna ca erau de vina gumele
                          Unele anvelope pot fi f. bune in zapada dar sa nu fie bune pe mazga sau umed sau uscat ... sunt mai multe teste care se fac, si la sf. se face o medie.
                          In cam ce-am citit modelul repspectiv a iesit pe primul loc, de aceea le-am si ales.

                          Comment


                          • #14
                            Pai si eu stiam ca au iesit pe locul I
                            ex-FN2 owner
                            Loved it every second!

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by dinoc
                              Publicitate
                              Ca tot vorbeati de anvelope de iarna, dupa ce-am schimbat jantele (am trecut de la 16" la 17") , mi-au ramas niste anvelope pe 16"
                              de iarna GoodYear Ultragrip 7 , 205/55/R16 - au fost rulate doar iarna trecuta, sunt in stare f . buna.
                              Cine-i interesant PM
                              Eu iti recomand sa-ti cauti niste jenti de kko pe 16" si sa le folosesti pe alea.
                              A mea a venit cu jenti de 17" standard si intentionat am luat alte jenti pe 16" pentru iarna, si jenti cu latime mai mica.
                              E zapada, e mazga...nu are nici un rost sa te falesti iarna cu nus' ce jenti bengoase. In plus, se recomanda sa fie cu talon cat mai mare si latime cat mai mica.
                              Mazda 6, benzina, 2.0l, 147CP
                              Echipare TE Plus

                              Comment

                              Working...
                              X