Jante Accord

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by gociu75
    Stie cineva pe unde pot gasi jante de 15 de tabla pt Accord?
    Esti sigur ca-ti intra jante de 15"? Daca ai cumva franele mari de 300mm eu zic ca nu intra. Doar pe LS merg, frane de 280mm. Cel putin asa spun specificatiile. A mea are dimensiune posibila 16" si 17".
    2007 CL7, Graphite Pearl

    Comment


    • #32
      Alin de la Asko mi-a zis ca merge. Cauciucurile deja le am luate. Asa ca sper din tot sufletul sa mearga...
      Honda Accord 2.0 M/T Sport SE 2007, Honda Jazz 1.4 M/T ES 2002

      Comment


      • #33
        Hmm, si eu stiu ca pe acord ES (sau executive cum ii zice acum) nu merg jantele de 15 din cauza celor 2 cm in plus la diametrul discurilor fata.

        Dar e posibil sa fie jantele de 15 de tabla altfel, si problema sa existe numai la jantele de 15 de aliaj (nu ma pricep chiar deloc, nu radeti :P )
        Daca as avea bani de Audi... mi-as lua doua Honde.
        LE: Am facut rost de bani de Audi, prin urmare...
        Accord 2006 2.0 ES M/T
        Civic HB 2007 1.8 Sport M/T
        Raising money for...the third H

        Comment


        • #34
          Gociu in talonul tau ce scrie (daca ti-a sosit talonu') ?

          Comment


          • #35
            Talon nu am, dar in cartea de identitate sunt date: 225/45/r17 si 205/55/r16. Dar in cartea de identitate sunt disponibile 2 pozitii pt dimensiunea cauciucurilor, deci nu ar fi avut spatiu sa treaca si 195/65/r15. In manual sunt trecute 3 dimensiuni jante: 15x6j, 16x7j si 17x7.5j (de ultimele 2 nu sunt ff sigur in clipa de fata)
            Honda Accord 2.0 M/T Sport SE 2007, Honda Jazz 1.4 M/T ES 2002

            Comment


            • #36
              Daca ai discuri de 300mm si la modelul tau ar trebui sa fie poti uita de 15", cam trist pentru ca investita va fi cel putin dubla.

              cu 16" situatia se prezinta asa:


              Deci, nu prea mai este loc.
              2007 CL7, Graphite Pearl

              Comment


              • #37
                Mda, asta e o problema.
                Ramane sa lamurim daca intra altfel jantele de tabla. Cei de la Asko mi-au promis ca se intereseaza si-mi dau eventual si un pret. O sa-i mai sun zilele astea.

                Comment


                • #38
                  Originally posted by gociu75
                  Stie cineva pe unde pot gasi jante de 15 de tabla pt Accord?
                  ti le vand eu pe-ale mele la vara


                  8)
                  NightHawk - pretentioasa vopsea - dar....., inca se merita

                  http://hondafan.etp.ro/gallery/v/SAMM/

                  Comment


                  • #39
                    Mersi, dar vara nu prea am ce face cu ele. Vreau sa le folosesc pt iarna, vara am jantele originale de 17. Oricum multumesc mult
                    Honda Accord 2.0 M/T Sport SE 2007, Honda Jazz 1.4 M/T ES 2002

                    Comment


                    • #40
                      Pai mai astepti si tu nitel si faci iarna asta cu cauciucuri de vara... :lol:
                      '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                      Comment


                      • #41
                        Gata, nu mai am nevoie de jante de 15. Nu se potrivesc pe Accord-ul Sport. Am verificat. Cautam de 16 acum.... :lol:
                        Honda Accord 2.0 M/T Sport SE 2007, Honda Jazz 1.4 M/T ES 2002

                        Comment


                        • #42
                          Ia-ti unele de aliaj. Vei gasi mai ieftin decat cele de tabla.
                          2007 CL7, Graphite Pearl

                          Comment


                          • #43
                            Cu cat ai gasit? Unde?
                            Honda Accord 2.0 M/T Sport SE 2007, Honda Jazz 1.4 M/T ES 2002

                            Comment


                            • #44
                              Pai sunt mai multe magazine de jante, iti enumar cateva mai jos fara caracter de reclama:

                              www.depozituldeanvelope.ro au niste ronale dragute R42 (seamana bine cu cele OE), undeva la 340 RON/buc.

                              Apoi mai gasesti rial la sigemo.ro
                              Mai vazusem undeva proline dar nu mai tin minte.

                              Eu am luat de pe www.janta.com.ro dezent.

                              PS: uite si link-ul: http://www.depozituldeanvelope.ro/pr...cd001a14720e25
                              2007 CL7, Graphite Pearl

                              Comment


                              • #45
                                Eu nu stiu ce sa mai zic. La mine in talon scrie 195/65R15 205/55R16 si la mentiuni scrie anvelope optionale 215/45R17. Daca nu ar merge de ce ar scrie ca sigur au luat dimensiunile de undeva din specificatiile masnii. Mentionez ca este Executive cu discuri pe fata de 300mm

                                Si alta la mana eu nu mi-as pune cauciucuri de iarna pe aliaj pentru ca aliajul la temperaturi joase devine mult mai casant si ai toate sansele sa ramai fara bucati din ele.

                                Are cineva idee ce tip de jante sunt ca sa se potriveasca pe prezoane (stiu ca au niste dimensiuni gen 5x100- asa am la golf de ex si nu se potrivesc)
                                merci
                                '07 Accord 2.0 ES A/T
                                '01 Golf IV 1.6 Edition

                                Comment

                                Working...
                                X