Jante Accord

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E ok ET45.
    -------------------
    There is no point of having if you can't share.

    Comment


    • Originally posted by cristi_h View Post
      Ce offset minim pot avea jantele pentru 7,5x17? am gasit unele la 45, ar merge? am gasit o formula in internet, 10 mm ar fi diferenta spre exterior
      Ai mai mult de 10 mm spre exterior. OEM jantele de Honda sunt 17x7, deci mai ies in afara si din latimea mai mare. Dar merg, cred ca ai cam 16 mm in exterior cu totul.
      '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

      Comment


      • jantele originale au 7,5x17 deci ar fi mai putin de 16 mm iesite fata de oem
        Honda accord tourer 2.0 i vtec

        Comment


        • Salut, revin cu o intrebare. Am gasit de vanzare pe net setul asta de jante OEM cred ca sunt de civic 7x17 offset 35....ar merge pe accordul meu? ma gandesc ca e diferenta prea mare fata de 55-ul original
          Attached Files
          Honda accord tourer 2.0 i vtec

          Comment


          • Este ET55 varianta de 17", dar 7J nu 7.5J cat are Accordul. Mai ware acest model si pe 18" la care ET-ul corespunde OEM Civic 2007-2012
            Jozsi
            Senior Member
            Last edited by Jozsi; 08-03-18, 10:35.

            Comment


            • vanzatorul a scris in anunt ET35, chiar ma miram fiind OEM sa fie asa. Vreau pe 17 pentru ca am deja pneurile. Pe 7J probabil vin mai in interior, nu cred ca s-ar vedea rau totusi. Mersi pentru lamuriri, Jozsi
              Honda accord tourer 2.0 i vtec

              Comment


              • Se va potrivi frumos, vezi: http://www.willtheyfit.com/index.php...h=7&offset2=55 - am avut acel set de jante si arata bestial live, asteptam poze!

                Comment


                • Pana la urma am gasit jante originale pe net dar nu de model facelift cum le am eu( chiar nu mi-am dat seama ca alea ce le am pe accordul meu sunt diamantate, in schimb cele ne-facelift sunt normale; mi-a aratat tipul de la firma unde le-am "aranjat") Deci : am gasit 4 jante din fericire drepte dar foarte zgariate pe care le-am dat la chituit si revopsit electrostatic. Una peste alta afacerea a fost f avantajoasa, mai ales ca jantele sunt originale si revopsirea nu m-a costat mult...rezultatul este in poze Antracite, chiar daca se vad un pic spre negru din cauza ca soarele era pe partea cealalta a masinii
                  Attached Files
                  Honda accord tourer 2.0 i vtec

                  Comment


                  • Dețin un accord 2008 cu2 caut ceva jante mai ușoare dar nu ma pot decide am folosit mereu 17 " ar arata prea mici pe masina asta?
                    A montat cineva enkei yamato?

                    Comment


                    • Oferta asta aÈ›i văzut-o..?
                      http://asko.ro/oferte-speciale/janta...F-r1kQRc5xtsOc

                      E de CRV, dar poate au și de Accord


                      Sent from my iPhone using Tapatalk
                      O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                      Comment


                      • Originally posted by Icerw View Post
                        Dețin un accord 2008 cu2 caut ceva jante mai ușoare dar nu ma pot decide am folosit mereu 17 " ar arata prea mici pe masina asta?
                        A montat cineva enkei yamato?
                        Maine ii fac o poza si sa vezi cum arata cu jante de CL SSE. Nu arata rau, dar trebuie distantiere de minim 10 mm sa intre pe fata + arata mai bine. De 18 arata cel mai bine, dar 17 sunt mai comfortabile (destul de mult as spune). Pe mine ma bate gandul sa renunt la 18 pentru cele de vara, desi arata mult mai bine.
                        '09 Honda Accord CU2 Type S A/T
                        ex. '10 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC M/T
                        ex. '09 Honda Accord CU1 Exec A/T

                        Comment


                        • Revin cu o poza jalnica a CU2-ului meu cu jantele de 17 OEM de pe CL SSE (cu distantiere doar pe fata de 10 mm, caci pe spate nu am gasit sa cumpar, iar de facut nu am avut timp) si suspensie H&R (nu stiu daca sunt doar arcuri sau si amortizoare). Sper ca te va ajuta.
                          Click image for larger version

Name:	IMG_20190204_150931.jpg
Views:	449
Size:	41.4 KB
ID:	854619
                          '09 Honda Accord CU2 Type S A/T
                          ex. '10 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC M/T
                          ex. '09 Honda Accord CU1 Exec A/T

                          Comment


                          • Mulțumesc da daca cu joasa masina arata bine.pe arcurile stock am eu pe a mea 17 si arata jalnic .Ce mărime au cauciucurile?

                            Comment


                            • 225 50 R17. Pe 18 sunt 225 45.
                              '09 Honda Accord CU2 Type S A/T
                              ex. '10 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC M/T
                              ex. '09 Honda Accord CU1 Exec A/T

                              Comment


                              • Am găsit ceva jante 18 x 8,5 +33 se pot monta pe accord cu2?
                                Last edited by Icerw; 16-02-19, 09:56.

                                Comment

                                Working...
                                X