PACO WONDERBOY: ´05 Honda CBR 125cmc

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • PACO WONDERBOY: ´05 Honda CBR 125cmc

    dupa muulte discutii am ajuns sa-mi iau si eu un motor (scuter dupa unii).Deoarece nu am mers niciodata cu vreun scuter sau alt motor am ales sa incep cu unul mic de tot si anume un cbr de .....125cmc. Stiu , e mic dar momentan nu vreau mai mult...mi-e friiica si ca dovada am si cazut cu ea , in prima saptamana din cauza unui tampit care a trecut pe rosu, eu frana puternic si buum.In fine din pacate pozele sunt prea mari dar promit sa pun cateva .Ce pot spune in afara de SENZATIEEEEE.... desii e limitata la 80 km/h initiala am zis ca o tin asa( vreo 3 luni) deja parca i-as scoate limitarea aia :roll: Fata de masina am ramas uimit de timpul pe care il fac in trafic indiferent de zone (infirm mai mic) deesi atunci cand "ma bag" claxonez si dau flash-uri ops: dar mi e un pic sa nu fiu vazut si sa ma loveasca vreo masina si problema cu locurile de parcare 8) .Mi-l taie familia daca mai cad vreodata cred . Ce pot spune despre ea.. e din 2005 , am luat-o la 3700km , toba arrow modificata , semnalizari pe leduri, oglinzi NASPA modificate , monopost de parca as mai putea lua pe cineva la 95 kg ale mele :lol: neagra cu gri si cam atat. pun pozele zilele astea .

  • #2
    sa o stapanesti sanatos si sa nu mai cazi cu ea :wink:
    cred ca ar trebui sa-ti mute un moderator topicul la My honda.
    civic 2.2 5D FK3
    CR-V 2.2 AT RE6

    Comment


    • #3
      Felicitari si din partea mea si sa o stapanesti sanatos! In opinia mea ai procedat corect cumparand o motocicleta de 125 cmc pentru inceput. Acest lucru dovedeste responsabilitatea si cultura ta vis-a-vis de fenomenul moto. Sunt si asa multi cei care isi iau permisul pentru moto si se arunca pe CBR600RR ca deh... au bani... Cunosc cativa si acum nu mai stiu decat ca au plecat si si-au lasat familiile indurerate. Conform statisticilor, peste 80% dintre cei care mor pe motoare sunt incepatori cu motociclete neadecvate experientei lor. De asta nu as putea niciodata sa ma urc pe motor, dar ii felicit pe cei care au curaj. Numai bine!
      '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

      Comment


      • #4
        felicitari ptr achizitie ... insa cred ca ar fii fost mai potrivit un CB500 ptr tine si ptr incepatori , este un motor usor de condus , iar trecerea la un motor mai mare , 4 cilindri , ar fii fost mult mai lesne ... asa ... o sa ai o problema sa sari de la un motor de 125cmc la un 600 cmc .
        bafta si sa ai grija !!!
        civic EM2

        Comment


        • #5
          Felicitari pentru "jucarie", sa o stapanesti sanatos si la cat mai putine incidente!
          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

          Comment


          • #6
            si eu sunt unul dintre cei care nu s-ar sui niciodata pe motor . oricum, felicitari pentru achizitie
            2007 ACCORD 2.0i-VTEC Comfort M/T, Negru

            Poze Accord: http://hondafan.etp.ro/gallery/v/sergiutruta/

            Poze excursie: http://picasaweb.google.com/sergiutruta/Europa2010

            Comment


            • #7
              felicitari pentru achizitie si te asteptam la intalniri. Sa vorbesti cu spider de pe forum despre motociclete Honda. El chiar e experimentat in domeniu. Candva sper sa fac si eu pasul asta spre motoare ca deh... in bucuresti inca putin si ai nevoie de elicopter sa te poti deplasa
              Supravirarea este cand se sperie pasagerii. Subvirarea este cand se sperie soferul!!!

              La Multi KM, masinutza mea... Peste 245k km. and counting... Accord4 Quality Rules!

              Comment


              • #8
                va multumesc ff mult pt felicitari si trebuie sa recunosc ca sunt total paralel cu tot ce inseamna motoare, de vreo saptamana tot citesc pe net, am inceput sa recunosc marcile prin trafic pot spune ca am citit tot ce era pe forum la moto dar stam ff slab la capitolul asta momentan :wink: ce pot spune despre Spider vorbeste chineza pentru mine momentan cand vorbeste de motoare dar sper sa invat chineza lui cat mai repede :roll sper sa nu te superi de remarca dar nu am zis-o in sensul rau) aseara mi-am luat pix si hartie si imi notam din termeni enumerati de el pe care i-am cautat pe net sa vad despre ce vorbeste ops: dar am inceput sa ma prind cum e si sper sa pot purta si eu o conversatie despre motoare :wink: cat de curand...ne mai documentam :idea: multumesc inca odata pentru incurajari si sper sa nu mai cad curand desi sunt sigur ca nu exista asa ceva la motoare aa in legatura cu intalnirile punetile si voi sa le puneti seara ca imi e ff greu la pranz sala ,una alta si nu prea am cum , in plus pe seara e si mai racoare si muult mai bine cel putin pentru mine :twisted:

                Comment


                • #9
                  Originally posted by adiantonie
                  felicitari ptr achizitie ... insa cred ca ar fii fost mai potrivit un CB500 ptr tine si ptr incepatori , este un motor usor de condus , iar trecerea la un motor mai mare , 4 cilindri , ar fii fost mult mai lesne ... asa ... o sa ai o problema sa sari de la un motor de 125cmc la un 600 cmc .
                  bafta si sa ai grija !!!
                  vorbesc un pic in necunostiinta de cauza dar nu-mi plac cele naked ( cb 500 parca e naked dk nu scuze ) si nici cele gen choper .Am cautat ff mult una cu look sportiv si am avut de ales intre honda CBR si Cagiva Mito ( pe asta as fi luat-o deoarece e muult mai lata ) dar Cagiva era cu 1000 euro mai mult si am zis ca pentru ceva temporar e muult prea mult asa am ramas cu Honda.Am fost zilele trecute la InterMotocycle la Aviatiei spre Pipera si am vazut Aprilia parca de 125 model 2007 am inebunit cat putea fi de frumoasa :roll: in FIne asteptam un pic si trecem la 600cmc momentan ma multumesc cu ce am si crede-ma ca atunci cand am prins prima data 80km/h credeam ca zbor dar e un sentiment suuuperb acum ma plimb numai cu 80 km/h e limitata dar o sa-i scot limitarea peste 2 luni cand ma invat un pic cu ea

                  Comment


                  • #10
                    felicitari pt achizitie. si eu intentionez sa iau un cbf 125 (cred ca nu difera mult de a ta), din aceleasi considerente ca si tine. doar ca astept sa se mai incalzeasca putin.
                    CR-V 2.0 2011 silver grey

                    Comment

                    Working...
                    X