SANDREI: '02 Honda Civic Type-R, Satin Silver

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    tocmai aveam o discutie cu Tom despre evacuare Invidia ca e sau nu e pt Si, si ce motor are Si'ul etc etc... si mi-a aratat exact link'ul cu cea pe care o are el pe masina, si acolo scrie ca e de EP3 TypeR

    http://www.invidia-europe.com/site/i...27&catStatus=2

    pe dyno a scos 1 cp mai mult sus decat a mea si a pierdut niste cuplu pe la 3/4 mii rpm... oricum, momentan a lui e usor mai rapida decat a mea... faza e ca nu se face diferentierea acum, ci cand o sa o resofteze va avea un castig mai mare
    The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



    DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

    Comment


    • #17
      INV-HS02HC3GTP asta e codul pt evacuarea invidia!si pe state se numeste N1 nu gt300, cica doar numele difera ! eu nu stiu ce sa zic. i-am intrebat si pe baietii de pe forumul din anglia, ei au spus ca potriveste ,unul chiar si-a luat din state si a montat-o direct fara adjustari. o comand aia,sper sa fie buna . cat despre admisie am tot stat si m-am gandit ce sa aleg AEM CAI sau INJEN CAI , diferente notabile nu cred ca sunt si am zis ca aleg injenul! urmeaza sa imi trimita si speeder din anonymous niste bani sa isi comande si el ceva piese la golf si ii trimit banii la varul meu din state sa le cumpere!
      ce intrebare mai as avea...daca serpii sport de SI potrivesc pe CTR.
      Masini cu radiocomanda pe benzina ! Viteze naucitoare de peste 100km/h!
      www.hpi-racing.ro

      Comment


      • #18
        Originally posted by shadowzz
        hai noroc.
        sa o stapanesti sanatos.
        auzi nu tu mi-ai trimis pm pe alt forum in vederea achizitionarii unei celica de la braila ?
        aia galbena arsa,furata,lovita,si reparata cu super glue? :lol: :lol:
        Masini cu radiocomanda pe benzina ! Viteze naucitoare de peste 100km/h!
        www.hpi-racing.ro

        Comment


        • #19
          sunt aproape sigur ca serpii de Si nu merg la CTR...
          The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



          DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

          Comment


          • #20
            DA! deci am primit raspunsuri de la cei din anglia! admisia de aer CAI potriveste si de pe civic SI si de pe Acura RSX type S. Diferenta intre ele este la dimensiunea interioara si exterioara a tubulaturii, si anume cea de RSX este mai mare ,deci mai buna pt euro CTR,deoarece are acelasi motor. Singura probl la montarea unui CAI de rsx este faptul ca trebuie data o gaura in plus :P . Legat de serpii sport ,trebuiesc achizitionati cei de Acura RSX type S deoarece serpii de SI nu potrivesc din cauza dimensiunilor catalizatorului (cel de Si fiind mai lung decat cel de CTR). Catbackul pt Si potriveste pe euro CTR, unii spun ca trebuie scurtata putin teava care merge la catalizator,altii spun ca potriveste perfect,dar in concluzie merge de SI.

            si o poza facuta din casa :P
            Masini cu radiocomanda pe benzina ! Viteze naucitoare de peste 100km/h!
            www.hpi-racing.ro

            Comment


            • #21
              Originally posted by sandrei
              Originally posted by shadowzz
              hai noroc.
              sa o stapanesti sanatos.
              auzi nu tu mi-ai trimis pm pe alt forum in vederea achizitionarii unei celica de la braila ?
              aia galbena arsa,furata,lovita,si reparata cu super glue? :lol: :lol:
              exact aia :lol:
              '91 Honda Crx modelul T

              Comment


              • #22
                Ce s-a intamplat de te-ai hotarat asa brusc sa o vinzi, ca am vazut-o pe Autovit? Parca erai incantat de ea, sau vrei ceva mai nou (FN2)?
                '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                Comment


                • #23
                  opa.... nu stiam nimic de o vanzare??? :roll:
                  The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                  DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                  Comment


                  • #24
                    aud si eu ceva zvonuri ... dc5 ITR , daca se vinde intrun timp destul de scurt

                    Comment


                    • #25
                      Pai si cum face cu volanul, ca parca aia avea numai pe dreapta? :roll:
                      '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                      Comment


                      • #26
                        din cate stiu yo da... dar probabil el stie mai bine...

                        Comment


                        • #27
                          scuzati dragilor,dar nu prea apuc sa intru pe hondafan ...poate ca din cauza ca tot uiut ) . nu mai vand masina fiindca piesele aftermarket au fost comandate deja! motivul pt care vroiam sa o vand a fost ca asteptasem 2 luni deja,dupa varul meu sa mi le comande si ma saturasem dar se pare ca pana la urma......... :twisted:
                          Masini cu radiocomanda pe benzina ! Viteze naucitoare de peste 100km/h!
                          www.hpi-racing.ro

                          Comment


                          • #28
                            Suunt fericit sa va informez ca in sfarsit dupa o asteptare de luni de zile mi-au ajuns piesele la Bucuresti ops: . Am primit : admisie Aem, Serpisori Dc sport , Catback Invidia , Oil catch Can Greedy si cap schimbator Skunk 2 :P . Problema e una singura! Unde le montez in tara si daca are cineva un drum bucuresti-cluj si are loc liber in masina pt 3 cutii :P raman dator
                            Masini cu radiocomanda pe benzina ! Viteze naucitoare de peste 100km/h!
                            www.hpi-racing.ro

                            Comment


                            • #29
                              Toate din alea le poti monta singur cu mana ta daca ai cateva scule.
                              Vtec Junkie B16a2.

                              Comment


                              • #30
                                Fan Curier sau Cargus sunt kiar ieftini la chestii de genul (nu ma refer la montat, ci la drum)

                                In Bucuresti gasesti multe locuri unde sa le montezi, dar trebuie sa faci tu un drum incoa
                                The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                                DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                                Comment

                                Working...
                                X