QIUNESS: '01 Honda S2000, Indy Yellow Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • dar motorul se tureaza normal?
    te intreb asta pentru ca si eu am avut bulit knock sensorul si nu se tura mai mult de 3000rpm sau asa ceva...

    ignition-team.ro

    Comment


    • Da, ea merge normal...
      "Forget about Boxster, SLK, Z4. They are cars for ladies. Honda S2000 is a car for real men..." Jeremy Clarkson

      Comment


      • Ieri se pare ca ambreiajul sport i`a venit de hac diferentialului.. care cred ca sa rupt.. masina este acu la honda, dar nu mai pleaca de pe loc

        Daca va schimbati vreunu diferentialul, let me know
        "Forget about Boxster, SLK, Z4. They are cars for ladies. Honda S2000 is a car for real men..." Jeremy Clarkson

        Comment


        • Deci diff-ul e pa...; nu voiai sa iei altul oricum pentru scurtarea distantei de acceleratie? Sau vrei un diff OEM?
          www.xpt.ro - usi de garaj si automatizari - www.usigaraj.com

          Comment


          • nu e rupt diff`u. planetara dreapta.. si cred ca am gasit una de inlocuit
            "Forget about Boxster, SLK, Z4. They are cars for ladies. Honda S2000 is a car for real men..." Jeremy Clarkson

            Comment


            • Originally posted by edy View Post
              Deci diff-ul e pa...; nu voiai sa iei altul oricum pentru scurtarea distantei de acceleratie? Sau vrei un diff OEM?
              Diff-ul este LSD-ul si nu are legatura cu treptele de viteza, FD (final drive) este cel care se schimba pentru treptele de viteza.

              Vad ca o duci bine cu atatea ambreiaje schimbate si acum planetare

              Comment


              • da... avand in vedere ca sunt majoritatea timpului dea latu ))))
                "Forget about Boxster, SLK, Z4. They are cars for ladies. Honda S2000 is a car for real men..." Jeremy Clarkson

                Comment


                • unde umblii bestie? nu mai ai bilet de voie? gata joaca? ai parasit blonda de pe bordura pt satena din casa?
                  http://hondafan.etp.ro/gallery/v/calin81/
                  H22A, EXEDY stage3 clutch, FIDANZA flywheel, AEM V2 induction kit, JAPSPEED exhaust, SPOON ECU chip, TEIN springs, BREMBO grooved discs, NGK Iridium, MAGNECOR KV85 COMPETITION wires, OBX short shifter, ROTA GRID RACING wheels, TOYO PROXES tyres

                  Comment


                  • ha

                    ba da... sunt ... dar ma plimb mult. M-au obligat la capitala!
                    "Forget about Boxster, SLK, Z4. They are cars for ladies. Honda S2000 is a car for real men..." Jeremy Clarkson

                    Comment


                    • Avand niste necesitati financiare, o sa ma despart momentan de al meu S.
                      Trebuie vopsit spoiler fata, spoilerul spate si inocuit farul spate stanga.
                      KM: 75.000
                      An: 2001
                      Culoare: Galbena
                      +uri: SubWoofer Kicker de 700W in portbagaj, statie: WestCoast

                      Pretul reflecta faptul ca trebuie lucrat un pic la body
                      9500E Negociabil
                      Locatie: Brasov
                      Mail: qiuness@gmail.com
                      "Forget about Boxster, SLK, Z4. They are cars for ladies. Honda S2000 is a car for real men..." Jeremy Clarkson

                      Comment


                      • Salut, ai dat masina ?
                        S2000 AP1
                        Ex. CTR FN2
                        Ex. Del Sol ESI
                        Ex. Civic EG

                        Comment

                        Working...
                        X